Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Przyszłość mocowania Pentaxa?
Patrząc na ofertę producentów niezależnych jedynym systemem z przyszłością jest system Sony?
To mocowanie ma chyba największą na świecie liczbę premier i kompatybilnych szkieł.
Niestety Pentax został w tyle , po wycofaniu się Sigmy i Tamrona oraz resztkach tego co oferuje obecnie Samyang,Irix nic nowego z mocowaniem Pentaxa się nie pojawia. Szkoda bo w systemie jestem ponad 10 lat.
Można oczywiście zaklinać rzeczywistość i twierdzić , że 2 ostatnie premiery (16-50 i 21) to promyk nadziei jednak bezlusterkowka rewolucja stała się faktem. Na dziś nie ma żadnych zachęt do wejścia w ten system...
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ulżyło?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Samp, niektórzy po prostu raz na miesiąc muszą spuścić ciśnienie :-D
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Oj Samp, mnie nie ulżyło. Wszystko wskazuje na to, że bagnet K zostanie już tylko z Pentaksem. A ile to będzie kosztować, to możemy już sobie wyobrazić widząc ostatnie premiery Pentaksa. Irix jrszcze jest, ale jak długo wytrwa?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Te powielane nieprawdy są trochę męczące, bo nieustannie wymagają sprostowania.

Najnowszy obiektyw IRIX z mocowaniem Pentax K został zaprezentowany... 28 września 2021 r. i wchodzi do sprzedaży w październiku.
Model 30mm f/1.4 (bazujący na 30mm Cine).
Źródła:
https://irixlens.com/2021/09/28/irix-30mm-f1-4-new-lens/
https://irixlens.com/lenses/30mm/
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
To prawda, ale ja czuję jednak niepokój, że to się może wkrótce skończyć. Dlatego też biorę od Iriksa i Laowa wszystko czego chcę, lub spodziewam się chcieć używać.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Powiedzcie mi moi mili. Czy Wam się te obiektywy psują, jak jabłka, że ciągle potrzebujecie nowych i nowych? A może jak awokado, że jak kupione to za twarde, a jak chwilę poleżą, to już nie da się tego jeść?
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
My nie tyle potrzebujemy nowych, co innych.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Re: Przyszłość mocowania Pentaxa?
Markus napisał/a:
Na dziś nie ma żadnych zachęt do wejścia w ten system...


Jest sobie na FB grupa Analogowo. I co i raz ktoś tam wpada, z pytaniem czy jego nowy pleśniak to dobry wybór. A zachęt do wejścia w pleśniaki od producentów nie ma żadnych. Wręcz przeciwnie - co i raz padają informacje, że kolejne filmy wypadają z produkcji.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Z tym trzeba nauczyć się żyć i to zaakceptować. Jeśli nie, to po prostu zmienić system i co miesiąc testować inny obiektyw :mrgreen:
Jestem z Pentax'em już kilkanaście lat i o dziwo co rok robię więcej zdjęć. W tym czasie przerobiłem kilkanaście obiektywów, ale częściej używam tylko trzech. Poza tym na aparat można zamontować tylko jeden naraz. ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a mnie się ostatnio odechciewa czytać te wpisy na forum. :-(
a to drogi aparat
a to mocowanie umiera
a to szkło jak już wyszło to z nim coś nie tak..

jakoś tak czytam i czytam i jedyne pozytywy to gdzieś we fragmentach o nikonach czy innych takich.
"....a idź Pan...."
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Za dużo czasu poświęca się na myślenie a za mało na robienie zdjęć
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja robię bardzo dużo zdjęć tylko obawiam się że tych moich obiektywów nie będzie do czego podpiąć jak mi K-70 padnie? Inwestować 2000$ w korpus APS-C raczej nie mam zamiaru.KP jeśli chodzi obrazowanie jest prawie tym samym co K-70. FF ma przestarzały AF...Następca K-70 w cenie 1/2 flagowca lub tańszy byłby optymalnym rozwiązaniem.Tylko nie wiadomo czy taki powstanie?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Rivelv napisał/a:
a mnie się ostatnio odechciewa czytać te wpisy na forum.
To dla odmiany powiem, że razem z pandemią mój najkochańszy K-1 zrobił w ciągu roku więcej zdjęć, niż jakikolwiek wcześniejszy korpus. Chodziłem sobie na spacery, sukcesywnie wrzucałem na insta i drukowałem odbitki, najwięcej odbitek z DSLR w życiu. Jest świetny i daje poczucie obcowania ze średnim formatem, wybaczyłem mu niedostatki ergonomiczne. Chcę zrobić wystawę.

Markus napisał/a:
Ja robię bardzo dużo zdjęć tylko obawiam się że tych moich obiektywów nie będzie do czego podpiąć jak mi K-70 padnie? Inwestować 2000$ w korpus APS-C raczej nie mam zamiaru.KP jeśli chodzi obrazowanie jest prawie tym samym co K-70. FF ma przestarzały AF...Następca K-70 w cenie 1/2 flagowca lub tańszy byłby optymalnym rozwiązaniem.Tylko nie wiadomo czy taki powstanie?
Oooj nie – nie inwestuj dalej w P. Uciekaj do Sony, Canona, Nikona jak najszybciej, taki R5 za 19k PLN może spełni oczekiwania.

(wywaliłbym ten wątek od razu, ale szczęśliwie nie jestem już modem 8-) )
 
jozwa  Dołączył: 22 Kwi 2021
Jak padnie K-70 to się kupi jakąś używkę i dalej będzie się robiło foteczki fotunie ;)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Samp, poprawiłeś trochę nastrój :-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Samp napisał/a:
To dla odmiany powiem, że razem z pandemią mój najkochańszy K-1 zrobił w ciągu roku więcej zdjęć, niż jakikolwiek wcześniejszy korpus.


A tak z ciekawości spytam ile zdjęć zrobił?

Bo mój "najukochańszy" K-70 zrobił ich już 39104 ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Samp napisał/a:
Uciekaj do Sony, Canona, Nikona

Ostrzegam, że po zmianie systemu winny wszelkich błędów będzie zazwyczaj operator sprzętu. W tym aspekcie Pentax jednak ma sporą przewagę.

Ładnie to kiedyś kolega Mertz podsumował:
Mertz napisał/a:
Po zamianie możesz poczuć się nieswojo, bo zrobi się dziwnie cicho, wszystko będzie działało niezrozumiale szybko/szybciej, AF przestanie się mylić, a niejednokrotnie duszone pomysły okażą się o wiele prostsze w realizacji. Widmo codzinnej sesji na allegro będzie za jakiś czas dziwnym wspomnieniem.
Będzie też pewnie moment zwątpienia - i ja mam to wszystko dźwigać? Korpo, 2-3 szkła - ale czemu to takie duże i ciężkie??? Cóż... Starego Stealth Reportera 200 też można wyrwać po taniości, nieźle się w tym wszystko nosi.
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Pokażcie jakieś zdjęcia :mrgreen: pozachwycajmy się nimi trochę :mrgreen: i nie zapominajmy ze najlepszy aparat to ten który aktualnie mamy pod ręką :mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Markus napisał/a:
39104
Przeliczyłem na TRIXy. Wychodzi 34tys. brutto.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach