opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Wystarczy nie odpisywać na wiadomości na WhatsApp a przesyłkę robić tylko przez przesyłkę olx.
Właściwie to wystarczy dodać przesyłkę olx i już żaden nigeryjski ksiaże nie pisze.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Powiadasz?
Nie interesowałem się tą stroną interesu, bo dotychczas 90% sprzętu narciarskiego po synu szło przez olx do miejscowych z odbiorem własnym. Teraz faktycznie trochę się z tym spóźniłem, bo ferie w Małopolsce już trwają.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
PiotrR, ostatnio sprzedałem kilka rzeczy przez olx.
Na początek ekspres do kawy i po 5 minutach od wystawienia WhatsApp.
Po 5 minutach od odnowienia 2 różne kontakty na WhatsApp w odstępie kilku sekund.
Potem dodałem przesyłkę olx i przy następnych odnowieniach nic nie było.
Przy kolejnych przedmiotach dodawałem przesyłkę olx od razu i żadnego kontaktu od miłych braci Słowian.

Świeża sprawa więc powinno działać.
Jak nie chcesz sprzedawać z wysyłką to możesz odrzucać transakcję zakupu - na olx jak wystawiasz coś z przesyłką to dostajesz transakcje do zaakceptowania, więc nie masz rąk związanych.

Ja po przebojach z ekspresem raczej nie będę już wysyłał z drobiazgów bo szkoda życia na klientów z wybujałymi oczekiwaniami- do ekspresu dorzucałem gratis pojemnik na kapsułki oraz spieniacz który miał zepsute grzanie mleka i kupujący chciał po wszystkim obniżenia ceny o 20% bo w gratisowym pojemniku ciężko chodzi szuflada.
Następnym razem wyrzucę na śmietnik zamiast się denerwować niepotrzebnie ;-)

Za to Pianocraft sprzedany lokalnie w bardzo miłej atmosferze mimo ewidentnych uszkodzeń (które jak zwykle opisalem).

Gdyby była giełda na forum to bym Pianocrafta tu wystawił bo tu go kupiłem równo 11 lat wcześniej ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A widzisz, a mnie się do już wrzuconego ogłoszenia nie udaje dołączyć "przesyłki olx". Niby działa, coś miele w systemie, ale potem jest jak było. No, nic, niech tak zostanie. Whatsapp na razie zamilkł.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eee, próbuj. U mnie bez problemu przechodziło.
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
opiszon napisał/a:

Następnym razem wyrzucę na śmietnik zamiast się denerwować niepotrzebnie ;-)

Jak masz wyrzucić, a jesteś fejsbukowy, to lepiej wystaw tam na grupie typu "śmieciarka jedzie" - z pewnością znajdzie się chętny i to nie jeden.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
O nie nie.
Oddawanie za darmo to jeszcze wieķsza kopalnia absurdu i zdecydowanie bardziej wolałbym wywieźć na pszok (marnując czas i paliwo).
Właśnie dlatego wystawiam pewne rzeczy prawie za darmo, ale nie za darmo, żeby uniknąć bezsensownych konwersacji z niby zainteresowanymi. Ale może cena była za niska... (ekspres + gratisowy pojemnik + spieniacz za 60zl...)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Na tych co kontaktują się przez Whatsapp to mam takiego bata. Udaje, że jestem jeleń. Wkręcam gościa, a potem zgłaszam do Whatsapp. Aplikacja ma taką funkcję i wysyła pięć ostatnich wiadomosci od kontaktującego się. Zazwyczaj po tym jak mi wyśle zrzut, że zapłacił to robię. Whatsapp zamyka konto. Mam nadzieję, że w ten sposób choć kogoś uratuje przed oszustami.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
M.K, o, dobrze wiedzieć, że tak się da. Mnie to trafiło pierwszy raz, to nieobeznany jestem. W przyszłości tak zrobię, bo te konwersacje już skasowałem.

opiszon napisał/a:
zdecydowanie bardziej wolałbym wywieźć na pszok (marnując czas i paliwo)
E, tam, zaraz wieźć. Niedaleko mnie na chodniku stał kiedyś telewizor z przyklejonym taśmą pilotem i kartką "Działa. Można wziąć." Długo nie postał.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
opiszon napisał/a:
Przy kolejnych przedmiotach dodawałem przesyłkę olx od razu i żadnego kontaktu od miłych braci Słowian.

To się chyba coś zepsuło, bo dodałem dziś ogłoszenie z opcją zakupu przez olx i WhatsApp działa... Z drugiej strony - bardziej to sensowne w treści wiadomości, niż te które dostałem przez olx od jakiejś lokalnej ofiary polskiego szkolnictwa :-P

M.K napisał/a:
Wkręcam gościa, a potem zgłaszam do Whatsapp.

Dziękuję za informację. Jedno zgłoszenie poszło.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
I proponowali przesyłkę inpostem bo maja brata/męża/kochanka który jest kurierem i ma za darmo?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
opiszon, Inpost i owszem, ale nie było nic o powodach. Tylko link do środków wysłali esemesem.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Bez polotu ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Póki co podziwiam ORLEN Paczkę - w piątek odebrałem przesyłkę z paczkomatu, w sobotę dostałem potwierdzenie jej obioru, po czym w niedzielę przysłali informację, że nadal czeka na odbiór. Bielsko-Biała - odbierzesz dwa razy.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Enzo napisał/a:
Póki co podziwiam ORLEN Paczkę - w piątek odebrałem przesyłkę z paczkomatu, w sobotę dostałem potwierdzenie jej obioru, po czym w niedzielę przysłali informację, że nadal czeka na odbiór. Bielsko-Biała - odbierzesz dwa razy.

Wszystko się zgadza. Raz w Bielsku i raz w Białej. 2x większa szansa, że kupisz przy okazji parówki lub paliwo. :D
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Wczoraj dostałem SMS "od" PGNiG "PGNiG Nie zanotowaliśmy płatności w kwocie 178 zł. z terminem zapłaty 18.01.2022. Sprawdź szczegóły 9858764367854. Prosimy o uregulowanie płatności."
Szczegółów nie sprawdzałem - nie wiem gdzie link prowadził. Dzisiaj dzwonię na infolinię - w obu opłacanych lokalizacjach nie mam żadnych zaległości. Z tego wynika, że chyba kolejny przekręt. Tym razem na PGNiG. A już bez tego się chłopcom dostaje.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Prosta zasada - płaci się za faktury, nie za smsy i nie klika się w linki do serwisów płatnosciowych/banków.

Inna sprawa że niektóre banki same na siebie bicz kręcą i zaczynają wysyłać linki w smsach.
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
W temacie oszustw z wykorzystaniem telefonu, myślę że warte uwagi: https://www.komputerswiat...-zrobic/89j0g9l
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Swoją drogą nie rozumiem, dlaczego PESEL jest daną poufną i przepisy są tak pokonstruowane, że znając czyjś PESEL można mu nabruździć, więc trzeba go chronić. PESEL to numer identyfikacyjny, porządkowy. Żaden poufny. Otwieram elektroniczną księgę wieczystą budynku i mam PESELE wszystkich właścicieli lokali. Gdzie tu poufność? (rozumiem, że wyłudzają inne dane do kompletu, ale ta podkreślana w wielu miejscach konieczność chronienia PESELu mnie dziwi).
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
PiotrR napisał/a:
nie rozumiem, dlaczego PESEL jest daną poufną

Nie jest - dalej w poście dobrze piszesz. To, że niektóre podmioty traktują PESEL jak hasło do wyrzutni rakiet balistycznych, znaczy tylko to, że należy ich unikać, jak ognia. I piętnować na każdym kroku takie zachowanie. Może za n-tym tazem coś im zaświta, choć podejrzewam, że tu tylko systemowa groźba może coś zdziałać. Jak z kserowaniem dowodów osobistych.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach