armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Zrobi ktoś reportaż z katowickiego dworca?
Na dworcu w Katowicach pojawił się "Zakaz Fotografowania" - tak wiem, że niektórzy nie pamiętają stanu wojennego... ;)

Info prasowe: http://www.gazetawyborcza.pl/1,85656,4749788.html

Dostałem informację o spotkaniu na dworcu w Katowicach:

http://www.pkparanoja.gmfk.pl/

i przy okazji taką:

http://www.pkpflashmob.prv.pl/

Ciekawi mnie czy firma ochroniarska już szykuje wzmocnienie patroli i jaki będzie miało przebieg to spotkanie.
Będzie ktoś miał możliwość to udokumentować?
Z Krakowa nie mam daleko, ale musiałbym się urwać z pracy. :(

Aha - bomb szukali w zeszłym roku, ale tak tam brudno, że jeszcze nie znaleźli ;)
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1066
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
chetnie bym sie pojawil....ale tego dnia jedziemy w 2-ga strone :-P
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
hehe :evilsmile:

no to jazda.

Relację zdam później.

 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
Fafniak,
to może zróbcie drugiego flashmoba z drugiej strony,tam pewnie też podobnie z zarządzaniem i przepisami :-D
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
armar napisał/a:
Będzie ktoś miał możliwość to udokumentować?
Jakby co, oprócz K100D dysponuję jeszcze k800i.

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Będzie ciekawie. WG rozporządzenia [czy ustwy] Ministra Obrony zostały zniesione zakazy fotografowania z tekich miejsc jak jednostki, ale... Ale jest ale. Ten dokument ma się nijak do PKP. To spółka, sama sobą rządzi. Zakaz fotografowania jest na Centralnym, na Zachodnim, podejrzewam, że na wszystkich dworcach. Nie będe pisał czy ma to sens czy nie, ale tak jest i tyle.

Głośny artykuł o fotografowaniu na Centralnym nie zdołał przekonać PKP. Podobnie jest z metrem - focić nie można [znaczy małpka tak, ale jak rozstawisz statyw... zaraz po co? dla kogo? czemu?]

Jak 100 osób wyjmie aparaty to nic Wam nie zrobią i impreza będzie fajna, jeśli jednak pójdziecie osobno to uważajcie. Niedawno kumpel poszedł robić okolice dworca. Skończył o się wyciągnięciem filmu z aparatu. Dobrowolnie, bo gdyby przyjechała policja byłby oskarżony o wtargnięcie na teren z dostępem wzbronionym [jak pisałem były to okolice dworca] :-D
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
perl, idziemy tam w piątek?

Poza tym to coś z ochroniarzami:
Cytat
Jak tłumaczy Barbara Piaszczak, zarządca katowickiego dworca, to pomysł administratorów stacji: - Wielokrotnie zdarzało się, że pojawiali się fotografowie, którzy robili zdjęcia do celów handlowych bez naszego zezwolenia. To właśnie ich dotyczy ten zakaz. Uczuliliśmy firmę ochroniarską, że zakaz nie obejmuje prywatnych osób. Wiadomo, że nikt nie zakaże wycieczce szkolnej fotografowania się na dworcu - mówi Piaszczak.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
macioh, ja mam ćwiczenia na WNoZie o 14.45 ale jutro mam się upewnić telefonicznie czy będą. W kazdym razie postaram się być. :] Może nawet zabiorę ze sobą kogoś i dam mu jeden ze swoich aparatów coby było więcej ludzi :]
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
To daj znać jutro wieczorem.
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
tref napisał/a:
jeśli jednak pójdziecie osobno to uważajcie. Niedawno kumpel poszedł robić okolice dworca. Skończył o się wyciągnięciem filmu z aparatu. Dobrowolnie, bo gdyby przyjechała policja byłby oskarżony o wtargnięcie na teren z dostępem wzbronionym


jednym słowem ..śmiszno i straszno .
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
tref napisał/a:
Zakaz fotografowania jest na Centralnym, na Zachodnim, podejrzewam, że na wszystkich dworcach.

To mnie zaskoczyles Tref! Ten zakaz to od zawsze?

Jak dworzec srodmiescie byl remontowany (jakis rok temu to bylo) i jezdzilem SKM-ka na i z centralnego, to czesto robilem tam zdjecia, takze w obecnosci policji. Przygladali sie, ale nigdy nawet uwagi mi nie zwrocili. To samo na wschodnim i na srodmiesciu. Podobnie w metrze, bo oficjalnie to tylko ze statywu nie mozna robic.

ych... nie lubie takiego durnego ograniczania wolnosci. Podejrzewam, ze terrorysci i tak bez problemu moga zdobyc dokladna dokumentacje wiekszosci obiektow strategicznych. Mam w dupie te zakazy, nie zamierzam ich respektowac. Zdjec nie robie tylko eksponatom w muzeach (bo i po co :-P ) no i w tych kosciolach, w ktorych nie wolno. W centrach handlowych, sklepach i innych takich olewam zakazy i robie zdjecia, mimo ze ktos sobie moze tego nie zyczyc. Nie prowadze przeciez dokumentacji ekspozycji na zamowienie konkurencji :-D Wkurzaja mnie tylko ci przytepawi ochroniarze, dla ktorych kazdy pretekst jest dobry, zeby pokazac swoja wladze nad stoiskiem miesnym w supermarkecie...

Ostatnio przyczepili sie do mnie w Sephorze. Tylko wyciagnalem aparat i juz byly przy mnie dwie ekspedientki (calkiem do rzeczy! :mrgreen: ) i powiedzialy (grzecznie), ze tu nie mozna. Nu trudno odpowiedzialem, i schowalem wyjca (af35ml) do kieszeni :-P Ostatnio coraz bardziej lubie te adrenalinke przy "forbidden photos" :->
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
dan napisał/a:
Tylko wyciagnalem aparat i juz byly przy mnie dwie ekspedientki (calkiem do rzeczy! :mrgreen: )

Skusiłeś mnie na sprawdzenie, czy w Katowicach ekspedientki też są całkiem do rzeczy... ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dan napisał/a:
Ten zakaz to od zawsze?
Nie wiem na 100%, ale wydaje mi się, że tak. Dworce, elektrownie, śluzy itp. były objęte ochroną ze względu na ich specjalny charakter i znaczenie strategiczne.
Teraz się zmieniło. Każdy z kasą może podglądać wszystkich z kosmosu, aparacików mniejszych i większych jest cała masa i są tanie, a paraliż Wawy nie musi się odbywać poprzez blokadę dworca, alarm bombowy, itp. wystarczy bowiem, że popada deszcz i miasto stoi. Wystarczy, że się stukną 2 auta na moście i wszystkie inne mosty są zakorkowane. Wystarczy, że ktoś przyjedzie poprzechadzać się z transparentami i zamkną jedną ulicę - sami się topimy we własnym sosie.
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
No i po imprezie.
20 metrów od kas jest kafejka internetowa :mrgreen:
Przyszło wielu właścicieli aparatów, a nawet dwie kamery widziałem :)
Nie było żadnej zadymy - panowie ochroniarze grzecznie czekali aż sobie pójdziemy.
Patrole policji w liczbie dwóch (czterech panów policjantów) też nawet się uśmiechali, chociaż nasz tłumek blokował nieco ruch przy kasach.
Problem wystąpił jeden - zniknęły zakazy fotografowania!
Ktoś je pracowicie odlepił, więc raczej nie wkurzony fotograf.
Perl obiecał zrobić zdjęcia, to nie będę wrzucał moich, bo mi coś lampa nie stykała... :)

Edit:
tref napisał/a:
Było Was miliony, a zdjęć nie będzie miał nikt :evilsmile:

Jakiś ty dziś wesoły.
Nie było milionów - myślę, że z 80 osób - jakieś 40 doliczyłem się z jednej strony tego zdjęcia. Z drugiej było podobnie. Z drugiej, bo przez pewien czas na środku mieliśmy najmłodszego fotografa. :mrgreen:




 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
macioh napisał/a:
Poza tym to coś z ochroniarzami:
Cytat:
Jak tłumaczy Barbara Piaszczak, (...) - Wielokrotnie zdarzało się, że pojawiali się fotografowie, którzy robili zdjęcia do celów handlowych (...)


Zdjęcia do celów handlowych :-) Ciekawe, co można by reklamować takimi zdjęciami? Detoks?

Pozdrawiam,
Kytutr
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
armar napisał/a:
Perl obiecał zrobić zdjęcia, to nie będę wrzucał moich, bo mi coś lampa nie stykała... :)
Było Was miliony, a zdjęć nie będzie miał nikt :evilsmile:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
armar, trzeba było mnie gdzies złapać jeszcze, uderzylibyśmy na piwko =]
(nie wiedzialem ze poszedleś do cafe i sie rozglądalem za tobą pozniej jeszcze)

armar napisał/a:
Nie było milionów - myślę, że z 80 osób
z czego 4 Pentaxiarzy.
2 aktywnych forumowiczów - ja i ty =]

zaraz moje fotki =]

[ Dodano: 2007-12-14, 18:05 ]

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Takie podejście władz (cokolwiek się kryje za tym pojęciem) jest niezwykle pozytywne - władza zrobiła krok do przodu - :-B dla sympatycznego Pana z ochrony!
 
gradzia  Dołączyła: 14 Gru 2007
8-)
Mam pytanko, czy jako uczestniczka dzisiejszego szaleństwa (ja to ta w fioletowej czapeczce, od ulotek :mrgreen: ) mogłabym prosić o wszelkie zdjęcia, bo niestety mój aparat w pewnym momencie stwierdził że te baterie już mu się przejadły.

Z góry bardzo bardzo dziękuję ;-)


:evilsmile:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
zorzyk napisał/a:
Takie podejście władz (cokolwiek się kryje za tym pojęciem) jest niezwykle pozytywne - władza zrobiła krok do przodu -
Podejście władz jedynie takie - że zwrócili uwagę na poruszenie związane z całym tym absurdalnym zakazem i najwidoczniej sami podjęli decyzję o tym żeby ściągnąć kartki z zakazem oraz przestrzegli ochronę aby przymykała oko na tych fotografujących 'prywatnie'.

Wydaje mi się jednak że to i tak naprawdę spory sukces biorąc pod uwagę jakie kroki zostały podjęte a na ile to było skuteczne (no bo cóż to wielkiego taki flash mob...zwłaszcza wśród focącej, świetnie rozumiącej się i wspierającej braci - niezależnie od marki obiektywu)

zorzyk napisał/a:
:-B dla sympatycznego Pana z ochrony!
Tak tak ;] ale dla tego starszego pana - Karmi. Twierdził, że ochrona się nie da sprowokować, a sama prowokowała (mnie - słownie, nie wiem czy innych też). Ale trzeba zamiast słowem odpowiadać zawsze miłym uśmiechem :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach