gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
PaintShop PRO 2022 - promocja do 20 października 2022
Na stronie Humble Bundle trwa właśnie promocja na zestaw z kilkoma produktami firmy Corel i nie tylko. Niestety czasu na decyzję nie jest wiele bo akcja trwa jeszcze tylko jeden dzień. W cenie około 31,7euro czyli jakieś 150zł pakiet zawiera:

Corel PaintShop PRO 2022 (aktualnie w sprzedaży jest już nowsza wersja 2023 za około 350zł),
Corel Painter 2022 (raczej wysoko oceniana aplikacja do malowania, z wieloma dodatkami w postaci pędzli i papierów),
Corel AfterShot PRO 3 (ta wywoływarka RAW-ów była już dostępna (bez PRO) za darmo w jakichś akcjach),
Corel VideoStudio PRO 2022 - aplikacja do montażu video.

do tego:
WinZip - roczna licencja, nie wiem czy przydatne wobec dostępności np. bezpłatnego 7Zip
MindManager Essentials - budowanie map myśli, nie znam tej aplikacji, również licencja roczna.


Jest jeszcze dzień, żeby ściągnąć sobie wersję trial i spróbować przed zakupem czy komuś pasuje PaintShop PRO, czy jest w stanie zastąpić Photoshopa czy to tylko marketing producenta i czy jest lepszy od darmowego GIMP-a na tyle żeby go kupić rzeczywiście w tym pakiecie. Jeśli komuś przyda się jeszcze któryś z tych programów to cena jest już zdecydowanie korzystna.
Nie znalazłem tematu o tym programie, a nie nadaje się do tematu "Darmowy soft...", więc tworzę nowy wątek. Może są tu użytkownicy tego programu (widziałem stare komentarze o wersjach X1/X2), którzy podzielą się swoimi wrażeniami z użytkowania i obróbki zdjęć w PaintShop-ie co pomoże innym podjąć ewentualną decyzję o zakupie?

Link do akcji: Corel Painter, PaintShop, VideoStudio, AfterShot - bundle software
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
PaintShop 2023
Upłynął rok, a ja nie znalazłem czasu na obróbkę fotek i wyrobienie sobie opinii o PaintShopie, odpaliłem program może ze 3 razy :-)
Niemniej jeśli ktoś ma więcej czasu, zacięcia i chciałby spróbować, bądź już korzysta z programu w starszej wersji, to ponownie jest akcja jak w ubiegłym roku z odświeżonymi programami:
PaintShop PRO 2023,
Painter 2023,
VideoStudio PRO 2023
AfterShot Pro 3 (ten nie zmieniony)
Wpłata za pakiet od 28,5$ Link do HumbleBundle: Painter 2023, PaintShop 2023, VideoStudio 2023, AfterShot Pro 3
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
gebi, dzięki, dzisiaj zakupiłem. Co prawda mam X2, ale lubię pracować w corelu więc pomyslalem, że to okazja by go nieco unowocześnić. Tylko jeszcze spolszczyć muszę.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
są też spoko promki na alternatywy dla Lightrooma
Luminar NEO : https://skylum.com/pricing : na 24 mce za 333, jest też opcja jednorazowego zakupu
On1 PhotoRaw 2024 : https://www.on1.com/products/photo-raw/buy/ : 415 zeta lub jak upgrade to 333
CaptureOne Pro : https://www.captureone.co...capture-one-pro : 175 EUR w wersji jednorazowego zakupu czyli 50% standardowej ceny
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Właśnie pobieram triala luminara. Ciekaw jestem jego możliwości i tego AI
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
M.K, Luminar to jest w sumie dość świeże oprogramowanie, ale całkiem się szybko rozwijające. Kiedyś wydali dożywotnią wersję (jeszcze jako Skylum) ale tam były dość śmieszne bugi... nawet z supportem gadałem że w eksporcie są artefakty (na jednym z RawChallenge miałem problem z exportem). Poprawili to ale w wersji już odpłatnej ;)
O ostatniej wersji opowiada Nigel Danson co ogólnie z Lightrooma korzysta. Możesz popatrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=AK5RwvVQNGA
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Wiec po kilku chwilach spędzonych z Luminarem stwierdzam, że musiałbym zmienić całkowicie sposób myślenia o edycji i opierać się o sztuczną inteligencję. I chociaż robi wrażenie to jak sobie radzi z oznaczaniem różnych "przedmiotów" i ich szparowaniem to jednak nie robi tego tak jak czynnik ludzki. Po prostu ja widzę te wszystkie niedociągnięcia. Jeszcze nie czas na zmianę mojego podejścia.
 
incosgnitos  Dołączył: 21 Sty 2008
M.K, Raczej AI to nie jest jeszcze w ogóle mocna strona programów (w szczególności jak chodzi o maskowanie i tego typu edycje w zdjęciach krajobrazowych). To samo z powyższego filmu wynika w odniesieniu do Luminara. Natomiast do szybkiej edycji zdjęcia jest lepiej niż dobry i łatwy w obsłudze i nowe fjuczery choćby "Enchance AI" działają faktycznie OK. Mnie e Luminarze najbardziej wnerwiają AI, które nie działają stacjonarnie tylko są przetwarzane "w chmurze" - czasem trzeba sporo czekać a efekt jest nie do końca zgodny z oczekiwaniem ;).
Na razie to korzystałem głównie z RawTherapee i jakichś innych darmowych wersji. W porównaniu do nich to jednak komercyjne ciut lepiej wychodzą. Taki CaptureOne czy On1 Photo Raw są bez porównania przyjemniejsze w obsłudze od RT. I przy każdym upgrade możesz pobrać ponownie wersję do testów i często na miesiąc mieć darmowe i pełne komercyjne rozwiązanie ;) W tym roku tak korzystałem z CaptureOne (3 razy na miesiąc) i z ON1 PhotoRaw też 3 razy. Łącznie miałem przez 6 miesięcy soft do obróbki ;)
Niestety najgorsze jest to, że nie ma narzędzia idealnego do wszystkiego...
- jak składałem panoramę z 13 klatek (niestety wykonanych z ręki) to Luminar i ON1 potrafiło skorzystać tylko z 6 klatek i jeszcze zrobiło z tej panoramy coś co nie nadawało się do dalszej obróbki... za to CaptureOne wykorzystał 11 z 13 ujęć i zrobił to GENIALNIE :)
- jak sprawdzałem jak sobie powyższe radzą z usuwaniem kolesia na schodach to najlepszy był Luminar ;) ...
i takich przykładów można mnożyć ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach