milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Pierwsze wolanie.
Poniewaz jestem z tego materiału srednizadowolony, to chciałbym uslyszec kilka bardziej merytorycznych opinii. Powiedzcie co jest dobrze a co zle, pomijając już obróbkę na pc [skaner, opticfilm7200, silverfast]. Negatyw to Fomapan 400, wołane w R09, przerywane octem, utrwalane FomaFixem.

















 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Raczej się na tym nie znam ale wydaje mi się, że niektóre zdjęcia mają odrobinę za wysoki kontrast ale to chyba zaleta B&W. Jak się spisuje skaner patrząc pod kątem realnej szybkości pracy i łatwości obsługi?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
piotrecius napisał/a:
Jak się spisuje skaner patrząc pod kątem realnej szybkości pracy i łatwości obsługi?


Chyba ok, ale ja sie nie znam.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Generalnie wszystko jest dobrze.

Jedynie chyba kontrast za duży i trudniej wtedy się skanuje. Mniemam, że wołałeś 1+40 i 9-10 minut. Żeby zmniejszyć kontrast, zmniejsz stężenie. Np. 1+80 i 18-20 minut (czas dwa razy dłuższy). Albo jak jest też podane na digitaltruth możesz spróbować 1+200

A tak BTW, to dość fajne jest zdjęcie z kotem. :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Maciej napisał/a:
Mniemam, że wołałeś 1+40 i 9-10 minut. Żeby zmniejszyć kontrast, zmniejsz stężenie. Np. 1+80 i 18-20 minut (czas dwa razy dłuższy). Albo jak jest też podane na digitaltruth możesz spróbować 1+200


Po co stezenie i czas? Wystarczy tylko czas, tak 0,5 - 1 min przy 1+50

Poza tym ciezko ocenic wolanie, bo poza 1-3 i ostatnim to chyba skanowanie schrzanione...
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
alkos, to chyba wina skanera, no coz, poczatkujacy jestem :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
alkos, to chyba wina skanera, no coz, poczatkujacy jestem :)


Raczej tego drugiego niz pierwszego :-P Ale spoko - moje pierwsze skany tez byly do chrzanu... a to dlatego, ze po prostu nie wiedzialem jeszcze co mi sie podoba ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
alkos napisał/a:

Raczej tego drugiego niz pierwszego :-P Ale spoko - moje pierwsze skany tez byly do chrzanu... a to dlatego, ze po prostu nie wiedzialem jeszcze co mi sie podoba ;-)


Przez grzecznosc nie zaprzecze :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach