dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Minolta Dual III - problem
Kupilem dosc okazyjnie na allegro. No i chyba wtopilem. Najpierw poszedl na probe NPS - wygladalo OK, poza drobnymi syfkami - ok, pomyslalem, to sie da wyczyscic. Potem wlozylem negatyw kumpla z pracy ze zdjeciem dowodowym, na jasnym, blekitnym tle. No i zalamka. Czyszczenia, czy dojechany skaner i nie daje juz rady w ciemnych partiach? Skanowanie na pusto tez tak daje podobne efekty.

tutaj crop

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
ze niby te zółte pasy?
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Wygląda jak szkło porysowane i w\dodatku mocno zapaskudzone. Niestety. Chociaż sam kupiłem zabawkę nową, więc się z czymś takim nie woziłem.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
(k***wa, chyba mi mechanika w moim pada... przesuw ramki rzęzi, trzeba popychac... :-/ :-/ :-/ jakis urok, czy co? wlasnie dzisiaj...)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
ze niby te zółte pasy?
raczej te czerwone ;-) no ale na jedno wychodzi.

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
raczej te czerwone ;-) no ale na jedno wychodzi.


jesli chodzi o pasy, a nie o kurz ;-) , to polecam lekture photo.net... :-/
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
mialem niezłego farta z moją IVreczka, że wszystko ok bylo..

ale też napęd strasznie głosno chodzi, właściwie coraz głosniej coś czuję że dlugo nie pożyje
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
to polecam lekture photo.net...
cheers mate, szkoda, ze nie poleciles mi lektury internetu ;-) hint?

A propos internetu, to moj szwagier pracuje na linii neostrady no i zadzwonila do niego babka, ze ona rezygnuje z internetu, bo juz caly przeczytala i nic ciekawego tam nie ma. Okazalo sie, ze przez dwa miesiace nie wyszla nigdy poza neostrada.pl - strona startowa w exploderze po automatycznej instalacji neo ;-)

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
http://www.google.com/sea...minolta+streaks

i 9ty link od gory

http://photo.net/bboard/q...g?msg_id=00Apn4


(tez mam takie, tylko sie nie przejmuje ;-) )


(z neo - ROTFLMAO ;-) :-D )
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Boze, zapomnialem o tym slowie - streaks - starzeje sie cholera. Skanuje teraz na probe jakies przewalone negatwy cz-b i jest OK. Ja tez sie juz nie przejmuje ;-) Najbardziej mnie cieszy szybkosc - przy epsonie 2450 toz to zapierdziela jak z motorkiem w tylku. Tylko musze chyba w koncu zrobic jakis upgrade peceta - ze skanami na 2800dpi juz sie nie da pracowac :-(

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Skanuje teraz na probe jakies przewalone negatwy cz-b


Na cz-b nie wychodzi. Tylko kolor, i to zazwyczaj na niebie... :-/

[ Dodano: 2007-07-05, 01:16 ]
(przesmarowalem ramke dookola smarowidlem i chodzi jak zloto! przepuszcze pare klatek, niech sie w srodku nasmaruje co ma nasmarowac i ją wyczyszcze ;-) )
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Kurzcze, jak dla mnie bardzo OK jest ten skaner. Ponizej skan z ostro przewolanego i kontrastowego HP5. Wiecej testow w wkrote - rowniez z HiMatika E.


dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Kurzcze, jak dla mnie bardzo OK jest ten skaner. Ponizej skan z ostro przewolanego i kontrastowego HP5.


Bardzo ladnie jak na przewolanie :-) Co masz na mysli mowiac: ostre? :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dzerry, jak to jest crop 100% to... ;-) :mrgreen: :mrgreen: :-B
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
dzerry, jak to jest crop 100% to...


stawiam, ze miniaturka ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
dzerry, jak to jest crop 100% to... ;-) :mrgreen: :mrgreen: :-B


mam dual IV - to napewno nie jest crop 1oo% :)
to by bylo zbyt piękne..
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Panowie, ech, chodziło mi o to, że crop to jest mały fragment większej całosci :mrgreen: ;-) Czasami można sobie wyrobić zdanie dopiero po wnikliwej analizie kompletnego dzieła :mrgreen:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Panowie, ech, chodziło mi o to, że crop to jest mały fragment większej całosci :mrgreen: ;-) Czasami można sobie wyrobić zdanie dopiero po wnikliwej analizie kompletnego dzieła :mrgreen:


haha, teraz do mnie dotarło.
ale ja w takim razie doradzam doszukania się drugiego dna w mojej wypowiedzi :-P
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Minolta Dual III - teraz ja mam problem... Okaz kupiony w USA (paczka przez wszystkie stany;) ), miał być dostarczony do PL w bagażu podręcznym, jednak trafił do głównego (plastikowa walizka, owinięty w ubrania). W PL jeszcze musiałem zdobyć zasilacz na 230v... dzisiaj udało mi się popodłączać wszystko. Skaner włącza się, hałasuje, potem lampka przestaje migać i zgodnie z instrukcją, po załadowaniu szyny z filmem od pewnego momentu maszyna sama powinna zassać szynę... a tu nic takiego się nie dzieje. Co począć (Google nakierował mnie tylko na ten wątek:/).
Z góry dziękuję:).
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Popchnij mocniej :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach