sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
  Rynek nie lubi pustki - c.d.
I znowu okazuje sie, ze rynek nie lubi pustki. Wyglada na to, ze Pentaxiarze oczekujacy na kostke P-TTL od Metza nie doczekaja sie, ale wkrotce swoja kostke pokazal amerykanski Promaster, ktory niestety nie jest bezposrednio dostepny na rynku europejskim. Szczesliwie i europejska firma zauwazyla powstala luke i szybko dostosowala sie. Dzieki temu pojawily sie dwie nowe, tanie lampy obslugujace P-TTL. Soligor DG-420 Z i DG-340DZ. Pierwsza to sporej mocy lampa (LP 42 przy iso100 i zoomie 85 mm) o dosc rozbudowanych funkcjach, automatycznym zoomem, obrotowa i podnoszona glowica oraz wyswietlaczem LCD, druga to prosty model, ale z podnoszonym palnikiem o LP 34 przy 85 mm. Tak wiec wybor lamp z P-TTLem zrobil sie calkiem spory, zas Metzowi mozemy juz podziekowac za wspolprace. Dystrybutorem Soligora w Polsce jest Rudimex, ceny sugerowane tych lamp to odpowiednio 593 zl i 292 zl.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Oby plastik w tych soligorach byl lepszy niz to co oferowali pare lat temu......
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Oby plastik w tych soligorach byl lepszy niz to co oferowali pare lat temu......

No coz, nie liczylbym na to za te cene :-) Ale jak ktos potrzebuje lampy naprawde sporadycznie i nie chce przeplacac, to moze byc dobra opcja. Za te cene nawet Sigmy nie kupisz, inna sprawa, ze funkcjonalnie te Soligory nie dorownuja Sigmie, zwlaszcza EF500 super, juz nie mowiac o lampach Pentaxa. Jak zawsze cos za cos ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Rudimex zdaje sie, ze jest u nas w Zielonej Górze... Hmmm.. musze sie kiedys do nich wybrac...

Pzdr
Spinner
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
"Och Watsonie! Jakby się okazało, że to działa to ja bym reflektował na taką lampkę" ...
sylwiusz napisał/a:
Za te cene nawet Sigmy nie kupisz, inna sprawa, ze funkcjonalnie te Soligory nie dorownuja Sigmie, zwlaszcza EF500 super, juz nie mowiac o lampach Pentaxa.

sie kciałbym w takim razie spytać w czym ewentualnie taka lampka (ta lepsza) mogłaby ustępować tym już dostępnym?? cena jest wielce zachęcająca, ale podejżana również :-? czy tzn., że nie ma śjakiś dodatkowych funkcji czy w sensie, że gorzej błyska or something? ja w sprawach lampy błyskowej jestem całkowitym "lajkonikiem" prócz tego, że wczoraj dość boleśnie odczułem jej brak :-? w jakich ewentualnie warunkach or robiąc jakiego typu zdjęcia taki soligor mógłby się nie sprawdzić?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
się kciałbym w takim razie spytać w czym ewentualnie taka lampka (ta lepsza) mogłaby ustępować tym już dostępnym?? cena jest wielce zachęcająca, ale podejżana również :-? czy tzn., że nie ma śjakiś dodatkowych funkcji czy w sensie, że gorzej błyska or something? ja w sprawach lampy błyskowej jestem całkowitym "lajkonikiem" prócz tego, że wczoraj dość boleśnie odczułem jej brak :-? w jakich ewentualnie warunkach or robiąc jakiego typu zdjęcia taki soligor mógłby się nie sprawdzić?

Soligor nie wspomina nic na swojej stronie o np. HSS czy wireless. Co do tego drugiego to nie ma pewnosci, bo cos pisza o zdalnym wyzwalaniu (slave) ale nie wiadomo jak to ma dzialac. Najlepiej mysle, ze napisac do nich mailika z prosba o takie szczegoly. A jak P-TTL jest dobrze zaimplementowany to nie wiedze powodu, zeby ten Soligor blyskal gorzej.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
aha to w sumie miodzio by było ... chociaż HSS troche żal, ale za tą cene? ;)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
aha to w sumie miodzio by było ... chociaż HSS troche żal, ale za tą cene? ;)

No niestety - najtaniej zeby miec HSS to wychodzi Sigma EF-500DG Super, ale trzeba doliczyc te 400 zl do drozszego Soligora. Tutaj nie odpowiem Ci "czy warto?" bo to juz zalezy kto jak sie moze wyzylowac i co komu jest rzeczywsicie potrzebne, albo chce miec ;-) Najlepiej miec wszystko orginalne, ale nie kazdego oczywiscie stac...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
to juz zalezy kto jak się moze wyzylowac i co komu jest rzeczywsicie potrzebne

tak mnie się zdaje, że to co oferuje ten soligor to jest akurat to co mi w zupełności wystarczy - ogólnie jestem zwolennikiem jaknajmniejsze ilości sztucznego światła (być może dlatego, że jeszcze nie potrafie nad nim zapanować ;) ), ale czasami przydałoby się mieć w zanadzu coś więcej niż lampe wbudowaną w aparat ;)

sylwiusz napisał/a:
Najlepiej miec wszystko orginalne, ale nie kazdego oczywiscie stac...

no właśnie ... ale jeszcze nadejdzie taki dzień ;)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Rynek nie lubi pustki - c.d.
sylwiusz napisał/a:
I znowu okazuje się, ze rynek nie lubi pustki. Wyglada na to, ze Pentaxiarze oczekujacy na kostke P-TTL od Metza nie doczekaja się, ale wkrotce swoja kostke pokazal amerykanski Promaster, ktory niestety nie jest bezposrednio dostepny na rynku europejskim. Szczesliwie i europejska firma zauwazyla powstala luke i szybko dostosowala się. Dzieki temu pojawily się dwie nowe, tanie lampy obslugujace P-TTL. Soligor DG-420 Z i DG-340DZ. Pierwsza to sporej mocy lampa (LP 42 przy iso100 i zoomie 85 mm) o dosc rozbudowanych funkcjach, automatycznym zoomem, obrotowa i podnoszona glowica oraz wyswietlaczem LCD, druga to prosty model, ale z podnoszonym palnikiem o LP 34 przy 85 mm. Tak wiec wybor lamp z P-TTLem zrobil się calkiem spory, zas Metzowi mozemy juz podziekowac za wspolprace. Dystrybutorem Soligora w Polsce jest Rudimex, ceny sugerowane tych lamp to odpowiednio 593 zl i 292 zl.

Dokladnie, Metz przegial z ta kostka.. Tyle lat, olewali Pentaxa, teraz jest juz sporo modeli z PTTL i bedzie wiecej a oni nic...coz troche szkoda ale z drugiej strony moze Pentax zarobi na tym
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Czy ktoś się kontakował z Rudimexem co do ceny i co do możliwości tych lamp?
Na stronie Soligora pisze tylko o TTLu i E-TTLu.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Canin napisał/a:
Czy ktoś się kontakował z Rudimexem co do ceny i co do możliwości tych lamp?
Na stronie Soligora pisze tylko o TTLu i E-TTLu.

Tam jest po prostu babol, bo zaden korpus Pentaxa nie obsluguje E-TTL ;-) Sciagnij sobie liste kompatybilnosci:
https://secure.soligor.com/fileadmin/images/pdf_deutsch_foto/Kataloge_deutsch/KompalisteDSLR100805.pdf
Skoro obok Dl-a figuruja obie lampy, to znaczy ze musza obslugiwac P-TTL, bo Dl nie obsluguje zwyklego TTL. Zreszta na stronie sklepu fotokoch.de podaja juz prawidlowo P-TTL:
http://www.fotokoch.de/digifoto/37357.shtml

 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tez jestem zainteresowany (zwlaszcza tym drozszym modelem). Moze daloby sie jakis rabat wynegocjowac gdybysmy brali kilka sztuk? ;-)

[ Dodano: 2006-06-15, 22:47 ]
Moze ktos sie orientuje, czy i jak lampa ta bedzie dzialac z analogiem wyposazonym tylko w TTLa? Chodzi konkretnie o MZ-3.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Sebastian napisał/a:
Tez jestem zainteresowany (zwlaszcza tym drozszym modelem). Moze daloby się jakis rabat wynegocjowac gdybysmy brali kilka sztuk? ;-)




nie traktuje tego oczka powaznie i przylaczam sie do pytania - sa chetni na mocniejszego soligora? Moze zeszli by z cena do 129ojro z przesylka :)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
nie traktuje tego oczka powaznie i przylaczam się do pytania - sa chetni na mocniejszego soligora? Moze zeszli by z cena do 129ojro z przesylka :)

129 Euro? U Niemcow? W tak duzym sklepie jak Fotokoch? Juz lepiej pogadajcie z polskim dystrybutorem, predzej u niego dosteniecie znizke, zeby wyszlo cos kolo 129 Euro. Powiedzcie, ze w Fotokochu widzieliscie za taka cene i czy jesli sprzedadza wam 5 sztuk, czy tez byloby za te sume?
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tez tak sobie pomyslalem, ze latwiej to bedzie w Rudimexie zalatwic. Zadzwonie do nich dzisiaj i zobacze co powiedza.
Czy ktos zna niemiecki i orientuje sie, czy te 129E to z przesylka, czy bez?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sebastian napisał/a:
Tez tak sobie pomyslalem, ze latwiej to bedzie w Rudimexie zalatwic. Zadzwonie do nich dzisiaj i zobacze co powiedza.
Czy ktos zna niemiecki i orientuje się, czy te 129E to z przesylka, czy bez?

Bez. Przesylka do PL o ile pamietam to okolo 20 Euro.
Moze zorganizuj akcje pt. "Kto chetny na Soligora z P-TTL", zbierz chetnych na 100% na te lampe i dopiero jak bedziesz wiedzial ile osob chcialoby ja kupic zadzwon do Rudimexu, mowiac, ze chcesz zamowic 6 sztuk bedziesz mial lepsza karte przetargowa niz mowiac "kilka" ;-)
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
No to dodalem :-D http://manufactura.home.p...opic.php?p=6037 i czekam na odzew.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
nom ja byłbym chętny tak wstępnie, ale jeszcze nie na 100%, bo zastanawiam się czy nie lepiej byłoby monitor wymienić (na tym co posiadam w tej chwili jakakolwiek obróbka zdjęć mija się z celem, może prócz kadrowania) ... jak coś to dam znać, bo mam na tą lampke chrapke ;)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
dokladnie o taka zbiórkę mi chodzilo - rudimex chyba jakos zareaguje na, co by nie powiedziec, oficjalne zamówienie społeczności asahi ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach