Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
aaaa Masz wersję alpha, i wszystko jasne, chyba taką kupie bo bravo jest za mała, jak właśnie wyczytałem ma 11cm wysokości komory na sprzęt, to może mi utrudnić sprawę bo planowałem także zakup gripa Dicain SG-III do kasetki (jak się tylko pojawi w nieskośnookich krajach) i wydaje mi się że może się z nim do alphy nie zmieścić.

Eh.. wiecie co? tyle razy widziałem narzekania na system, że mało szkieł itd, a tak naprawde to mi tylko tego gripa brakuje. Zooma już wiem jakiego kupię, stałkę też, dostępne są, a najgorszy problem z plecakiem i gripem ;-)

 

Misiek  Dołączył: 05 Lip 2007
Cytat
(...)mam tylko Alphe, która jest zdaje się większa niż Bravo. I jak na moje potrzeby raczej za duża - choć na trzydniowy wypad w góry była całkiem OK. Tylko śpiwór trzeba było przytroczyć na zewnątrz.


matb, mógłbyś coś więcej napisać o tym plecaku. Jakieś mini-podsumowanie typu wady/zalety. :-B
Też szukam plecaka foto w góry, ale wydawało mi się, że Alpha będzie za mała (tzn. termos i kurtka do części "niefoto" nie wejdą) i niebyt wygodna (tzn. dostęp do foto od strony pleców). Jak to wygląda w praktyce :?:
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Eldred napisał/a:
planowałem także zakup gripa Dicain SG-III do kasetki (jak się tylko pojawi w nieskośnookich krajach)

cierpliwości, już niedługo ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Czesiu :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :mrgreen:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Misiek, a ja już o tym pisałem ;-)
Ale może raz jeszcze:
Pojemność foto: dość duża. co prawda dwie lustrzanki z podpiętymi obiektywami (zwłaszcza zoomami) to nie wejdą tak łatwo, ale zoom + naleśnik, albo body bez obiektywu + body z zoomem bez problemu. A poza tym jeszcze oczywiście trochę obiektywów i innych szpargałów. Generalnie, to miejsca jest dość i mnie się raczej nie zdarza go wykorzystać. A nawet jakby się dało, to kto by to wszystko nosił???
Kieszenie na akcesoria - OK. Wsadzić można różne dziwne szpargały, kable, muszle oczne, karty pamięci, rolki filmu, zapasowe baterie filtry itd. - bez problemu się mieści, chyba, że ktoś musi filtrów nosić tuzin a rolek filmów też nie mniej.
Pojemność niefoto. Pomijając oczywiście fakt, że można wyciągnąć "pojemnik" foto i mieć do dyspozycji całą pojemność plecaka, to - jest ona wystarczająca. Na co dzień to nawet za duża! Nie mam tylu puszek piwa, żeby miarodajnie sprawdzić tę pojemność, ale torbę foto Pentaxa załadowaną sprzętem da się upchać. Oczywiście, jak się chce zabrać 143 tysiące ciuchów, to nie wejdą, ale lekka kurtka, polar, kilka koszulek, gacie na zmianę (i to nie jedne), ze 3 pary skarpet, turytyczne portasy - to powinno wejść. I coś jeszcze, jak się sprytnie składa i rozmieszcza. Oczywiście mając w środku cały czas pokrowiec przeciwdeszczowy od plecaka. Jest jeszcze taka "płaska" kieszeń, ale teczka a4 tam się nie zmieści. Głównie dlatego, że nie wejdzie przez otwór do tej kieszeni.
Dostęp do komory foto od strony pleców - to jest super rozwiązanie! Naprawdę, dużo lepsze (wygodniejsze i praktyczniejsze) niż "normalne".
System nośny i antypotny. System nośny jest OK, zwłaszcza, że daje duże możliwości regulacji (także położenie pasa piersiowego "w pionie"). Pas biodrowy (na fotkach widać) ma taką szeroką "wyściółkę" (czy jak to nazwać), co może być upierdliwe i czasem przeszkadzać. I nie daje się go odpiąć. Ale nosi się to super. Szelki są szerokie i wygodne, nie uwierają, mają wyściółkę z takiego bajeru co niby pot odprowadza. Są naprawdę dobre, choć trochę "masywne". Rączka na górze się przydaje. Pewien minus natomiast to brak "nóżek" czy jakichś takich gumowanych bajerów do stawiania plecaka - stawia się go bezpośrednio na ziemi. System odprowadzania potu na plecach jest, ale jego działanie jest.. takie sobie. Plecak jednak wilgotnieje na styku pleców z dolną częścią plecaka (czyli tak nad tyłkiem). Poza tym wentylacja jest średnio skuteczna. No, ale ja się przyzwyczaiłem do takich wypasów jak są w K3 (i mojej Salevie Summit) ;-) Dodać trzeba, że jest praktyczna kieszonka na komórkę, w której (z pewnym trudem) noszę odbiornik GPS Garmin 60cs.
Kieszeń do noszenia statywu. Z boku, co niefajne, bo nierównomiernie się masa rozkłada. Feler w tym, że mi się naderwała - tak trochę sama z siebie. Statywu w niej nie nosiłem, ino monopod. I to jest moje największe zastrzeżenie co do jakości wykonania.
Bo poza tym to sprawia naprawdę bardzo dobre wrażenie. Że jest taki solidny, przemyślany, dobrze wykonany (brak choćby strzępiących się nitek na szwach). Zamki YKK, to podobno mówi samo za siebie ;-) "Wbudowany" kompas to kompletna p*****. Za to przydatne są różne paski czy paseczki, do których można coś przytroczyć alboco. Z wad bym powiedział, że troszkę ciężki jest- jakieś 1,5kg "na oko". Bez wkładu oczywiście.
Używałem tego plecaka trochę - w turystyce, na rowerze i na piechotę, także "na miasto". Generalnie jestem na duży plus, ale - na miasto, tudzież jednodniowy wypad to ten plecak jest... za duży! Przynajmniej jak dla mnie. I to nawet nie komora foto, ale właśnie ta górna. Bo zazwyczaj ona pustawa u mnie jest. Dlatego teraz rozważyłbym plecak mniejszy - czyli Brava.
Jakby co, to mogę jakieś fotki porobić i zapodać.
 

Misiek  Dołączył: 05 Lip 2007
matb, dzięki serdeczne za wyczerpującą odpowiedź. :-D :-B :-B :-B
Mam nadzieje, że nie tylko mnie się przyda :-D

[ Dodano: 2008-01-08, 22:13 ]
Odnośnie mojego dylematu to część foto nie jest dla mnie problemem, bo w tym momencie zamierzam nosić kasetkę z kitem + sigma 70-300, a to się zmieści chyba w każdym plecaku. :-P

[ Dodano: 2008-01-08, 22:16 ]
Zastanawiała mnie natomiast część na rzeczy osobiste, bo czasem zbiera się tego trochę zwłaszcza w zimniejszych porach roku: kurtka, dodatkowy sweter lub polar, bielizna i skarpetki na zmianę, stuptuty, itp., a dodatkowo termos i prowiant.
I stąd mój dylemat czy to wszystko plus jeszcze parę innych pierdół, typu komórki dokumenty, latarka itp.

[ Dodano: 2008-01-08, 22:16 ]
I jeszcze przydałoby się statyw i kijki trekkingowe przytroczyć.

[ Dodano: 2008-01-08, 22:19 ]
Dlatego się zastanawiałem nad pojemnością kieszni niefoto. Oglądałem plecaki Tamrac Adventure 7 i 9 i pomimo ich wielkości, cześć niefoto była dla mnie zdecydowanie za mała.

A w Krakowie nie udało mi sie zlokalizować fizcznie Alphy i K3, bo właśnie pomiędzy tymi modelami teraz się zastanawiam.

No chyba, że oba okażą się za małe to zrezygnuję w ogóle z tego pomysłu.

[ Dodano: 2008-01-08, 22:20 ]
Jeszcze raz dziękuję za test i przepraszam wszystkich za pisanie na raty, ale jak napisałem tego posta w całości to mnie wylogowało i post poszedł do ....
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
Ja również stoję przed wyborem plecaka foto który łączyć będzie funkcje foto i zwykłego plecaka podręcznego codziennego użytku i na krótkie wycieczki.
Moja uwagę zwróciła Alpha Bravo i K3L.
K3L spełnia wszystkie moje wymogi w tym ciekawy system siatki dystansowej która ma za zadanie utrzymywać w pewnej odległości plecy od tylnej ściany plecaka. Zastanawiam się jak ten system sprawdza się w praktyce i czy rzeczywiście jest skuteczny, bo jeśli nie to kupię Alpha lub Bravo.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym plecakiem lub z takim systemem nośnym?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
 
ka_thy  Dołączyła: 06 Lut 2007
Misiek napisał/a:


A w Krakowie nie udało mi sie zlokalizować fizcznie Alphy i K3, bo właśnie pomiędzy tymi modelami teraz się zastanawiam.



Alphę oglądałam swego czasu na Studenckiej. Naneu Pro mają też w sklepie Fotopanorama na Sławkowskiej.
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Eldred napisał/a:
Z kolei z wyglądu najbardziej mi się podoba wyżej wymieniony Naneu i tu kolejne pytanie, tym razem do MATB: czy naneu pro military bravo ma więcej dodatkowego miejsca na inne graty niż slingshot? bo na pierwszy rzut oka wydaje się, że tak ale jak się przpatrzeć to może wcale nie koniecznie.


Nie wiem ile ma slingshot, ale w bravo to jest około 1/3 wielkości plecaka, może odrobinę mniej, myślę, że z 4 puszki piwa można by upchnąć bez wyjmowania wkładu foto (ale sprawdzić to mogą dopiero w domu). Kieszenie zewnętrzne są duże ale bardzo płaskie - nie da się tam upchnąć zbyt grubych przedmiotów.
Pewną wadą i zaletą jednocześnie (zależy jak na to spojrzeć) jest dostęp do komory foto od tylnej ściany plecaka - tej przyjegającej do pleców, nie da się wyjąć sprzętu bez zdjęcia plecaka.
Jedno mogę powiedzieć z całą pewnością: plecak jest wykonany bardzo solidnie.
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
zdano - dzięki za bardzo przydatne linki.

matb - czy mógłbym Cię prosić o zdjęcia tego jak wygląda alpha na plecach?
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jeszcze jest coś takiego: http://www.sklepfotografi...owepro/OrionAW/
Na krótkie wypady w sam raz, na dłuższe - chyba nie, bo część niefotograficzna nie jest zbyt duża.

Pozdrówka
Marucha
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
::ART::, na razie mam tylko takie:

foto by djack
Może pstryknę jeszcze jakieś, to zapodam.
 

Misiek  Dołączył: 05 Lip 2007
Tu jest dość ciekawy test/opis plecaka Naneu Pro K3 - LINK - dużo zdjęć i 3 strony dyskusji :mrgreen:
Na trzeciej stronie na dole w ostatnim poście gość podlinkował zdjęcia z założonym plecakiem - LINK

[ Dodano: 2008-01-09, 21:51 ]
ka_thy, dzięki za namiary.
Mnie na Studenckiej kiedyś powiedzieli, że nie prowadzą Naneu Pro i polecali jakiegoś Lowe Pro, lub Tamrona - ale one miały strasznie mało miejsca niefoto.
Na Sławkowską się na dniach wybiorę :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
O, jeszcze jeden taplający się w błocie ale trochę bardziej ubrany :mrgreen:
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
plwk - widzę, że i Ty oglądałeś niesamowite zdjęcia równie niesamowitego modela w błocie i jeszcze w wielu innych sytuacjach :-P

matb - ciekawe ujęcie. Widać plecak jest juz zaprawiony w boju.

Obejżałem zdjęcia plecaka foto K3 założonego na plecy i mimo, że bardzo mnie kusi nowy żadko spotykany system z siateczką dystansową to ze względu na spore rozmiary tego plecaka zrezygnuję z niego i kupię ALPHE.

Teraz mam kilka pytań:

1. Czy suwaki do części foto znajdujące się od strony pleców nie uwierają w plecy?
2. Czy suwaki są firmy YKK?
3. Czy plecak posiada pelerynę przeciwdeszczową?
4. W których sklepach internetowych te plecaki są dostępne?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
2. TAK
4. np. www.cyfrowe.pl
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
::ART:: napisał/a:
Obejżałem zdjęcia plecaka foto K3 założonego na plecy i mimo, że bardzo mnie kusi nowy żadko spotykany system z siateczką dystansową to ze względu na spore rozmiary tego plecaka zrezygnuję z niego i kupię ALPHE.


Bez przesady, że ten system nośny jest _rzadko_ spotykany. Deuter to rozwiązanie stosuje od dawno. Także Salewa i kilku innych producentów ma plecaki z takim patentem w swojej ofercie.
Ja z K3 też zrezygnowałem ze względu na wielkość. No i wagę samego plecaka :-/

::ART:: napisał/a:
1. Czy sówaki do części foto znajdujące się od strony pleców nie uwierają w plecy?

absolutnie nie
::ART:: napisał/a:
2. Czy sówaki są firmy YKK?

owszem
::ART:: napisał/a:
3. Czy plecak posiada pelerynę przeciwdeszczową?

ZTCW tylko w wersji "military", czyli jak jest w "panterkę" ustrojony
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
matb - Dzięki za wyjaśnienia odnośnie ALPHY. Pisząc żadko spotykany miałem na myśli to, że w znacznej mierze spotykam plecaki bez takiej siatki.
Na allegro widziałęm ALPHY w kolorze czarnym i zielonym. Czy którys z tych ma pokrowiec przeciwdeszczowy czy może jest jeszcze model o kolorze "w panterkę"

Czy są jeszcze jakieś inne plecaki foto takie jak np K3 które posiadają system z siatka dystansową a nie są tak duże jak K3?
 

4d3  Dołączył: 29 Lis 2007
a ja nie wiem jaka torbe kupic - Nova 4 czy Nova 5
na co dzien mam zamiar (jak juz wszystko skompletuje) w niej nosic
K10 + kit lub cos krotkiego + Tamron 28-75 +50 + lampa +moze jakies tele + pare filterkow + zapasowe aku
gdy bede robil slub chce tam dorzucic jeszcze Canona G2 IR :) + ladowarki aku
moze kiedys tez bedzie grip
W zasadzie do Nova 4 to wszystko sie zmiesci, ale juz nic wiecej nie wejdzie gdyby trzebabylo.
Niby nie przewiduje nic wiecej, no ale sam nie wiem.
Co prawda na wypady rodzinne wystarczajaca bylaby Nova 4, ona jest ciut mniejsza i zgrabniejsza. Nova 5 to juz bydle, dlatego mam dylemat.
Mial ktos podobny problem?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach