Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Jak ma być mała to zoom 45 (16 x 10.5 x 16.3 cm) powinien pomieścić zestaw i to pewnie z osłoną przeciwsłoneczną. Wersję PRO są robione pod lustra pro (z gripem) i są szerokie i głębokie.

Sam myślę o zoom 55 żeby na k-5 + 300 i o noszeniu na szelkach plecaka. Nie widzę tylko takiego patentu do plecaka jedynie szelki niezależne. Może ktoś z Was nosił, którąś z tych toreb na szelkach Topload Chest Harness?
 

D@dik  Dołączył: 06 Cze 2008
Cześ napisał/a:
matb, a nie dają gwarancji, tak jak np. Lowepro?


Właśnie przerobiłem temat z gwarancją Lowepro na Slingshota 100AW: oni dają gwarancję na wszystko prócz zamków! Niestety ,jak się nie tylko u mnie zdarzyło, zamki klapy szybkiego dostępu się w Slingshotach rozpadają (nici się od ząbków wypruwają). I to nawet po kliku latach nieintensywnego użytkowania (bez pakowania na chama sprzętów do plecaka).

Ja podobnie jak inni Koledzy też kiedyś zachwaliłem pod względem ustawności/pojemności na małe wypady torbę Naneu Pro Lima. 4 lata użytkowania (też amatorskiego) wykazały, że ta torba pruje się na połączeniach we wszystkich możliwych miejscach: począwszy od przeszyć na pasie nośnym do mocowania zamka głównej komory. Do tego bardzo się mechaci na cordurze przy noszeniu.

Mam świadomość, że to produkty amatorskie, ale kilka lat powinny dać radę. Szczególnie, że głownie leżą w szafie...
 

alle  Dołączył: 22 Kwi 2014
W koncu przyszla paka z Chin a w niej to http://www.ebay.com/itm/2...984.m1439.l2649
Bardzo polecam, super jakosc i tanio, dla mnie rozmiar jest akurat.
Bardzo sie zdziwilem po otwarciu paczki bo albo kupilem idealna kopie albo jest to najzwyczajniej oryginal za pol ceny. Materialy i cala reszta super.
Pozdrawiam
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
athomer napisał/a:
Szukam toploadera z możliwością dopięcia do paska (pasa biodrowego w plecaku). Mam zamiar w nim nosić tylko K-5 II+ DA 18-135, ewentualnie plus portfel i telefon.

A czemu Lowepro? Już gdzieś pisałem że taki zestaw [uzupełniony o sterczący O-ME53] wchodzi mi idealnie do Kata H-10. Co do jakości wykonania to Lowepro ma jeszcze trochę do nadgonienia :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W Lowepro chyba słaby punkt to zamki.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
plwk napisał/a:
W Lowepro chyba słaby punkt to zamki.

Fakt. Padł mi zamek w TLZ-1 więc kupiłem mało używaną Rezo 120 AW. Niestety zamek nie wygląda w niej za dobrze.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mi w Rezo 170 AW też padł zamek.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Ja ostatnio odczułem potrzebę zakupu niewielkie kabury na zestaw puszka i szkło. Ku mojemu zaskoczeniu, wśród kilkunastu modeli różnych firm, najbardziej funkcjonalna okazał się, w mojej opinii, kabura firmy Hama. Jak jedyna miała metalowe a nie plastikowe zaczepy paska oraz futerał przeciwdeszczowy w standardzie. Morał z tej historii jest następujący - trzeba iść do sklepu przymierzyć obejrzeć nie patrząc na markę.

Natomiast fantastycznie prezentują się torby marki Golla, wyglądają IMHO świetnie, przy okazji na dobrze przemyślane.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Żaba napisał/a:
Natomiast fantastycznie prezentują się torby marki Golla, wyglądają IMHO świetnie, przy okazji na dobrze przemyślane.

Ostatnio wpadł mi w oko plecak-sling Golla Garnet http://shop.golla.com/epa.../Products/G1368 w jednym z marketów elektronicznych. Sprawia wrażenie dobrze wykonanego i funkcjonalnego w całości ładowanego z boku (z góry po przekręceniu do przodu). Co dla mnie jest dość istotne bo musi pomieścić K-7 + 60-250.

Używa ktoś może powyższego slinga?
 

p14c3k  Dołączył: 06 Sty 2014
alle napisał/a:
W koncu przyszla paka z Chin (...)
Bardzo sie zdziwilem po otwarciu paczki bo albo kupilem idealna kopie albo jest to najzwyczajniej oryginal za pol ceny. Materialy i cala reszta super.
Pozdrawiam


Zanim kupilem swojego prorunnera, patrzylem na te z Aliexpress, nawet pytalem o to sprzedawcow..

podobno sa to produkty OEM, i niestety nie ma na nie gwaramcji jak w normalnej dystybucji.
wg mnie, rozne fabrykiw chinach to klepia i sprzedaja poza oficjalnymi dystrybucjami.

W moim przypadku roznica w cenie byla okolo 100pln za chinski, wiec odpuscilem ze wzgledu na gwarancje (a udalo mi sie kupic za taka sama cene 1mies uzywany z paragonem PL). Jestem troche zaskoczony, czytajac poprzednie posty, ze nie obejmuje
ona zamkow..

// btw:
Moj ProRunner'a przezyl bez problemu pierwsze kolko po EU - 12lotow, i byl tym samym juz w 9 roznych krajach..

..jako ze przydalo by sie tez cos mniejszego i poreczniejszego 'kolo domu', chyba padnie na Photo Runner z chinskiej dystrybucji (za okolo 70pln) ;)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
D@dik napisał/a:
Ja podobnie jak inni Koledzy też kiedyś zachwaliłem pod względem ustawności/pojemności na małe wypady torbę Naneu Pro Lima. 4 lata użytkowania (też amatorskiego) wykazały, że ta torba pruje się na połączeniach we wszystkich możliwych miejscach: począwszy od przeszyć na pasie nośnym do mocowania zamka głównej komory. Do tego bardzo się mechaci na cordurze przy noszeniu.
Mam takie same odczucia. Lima i Tango kupione w tym samym czasie. O ile materiał bardzo OK, to pruje się na szwach w kilku miejscach w obu torbach. Smutno :(
Co można kupić na lata, żeby zaraz się nie pruło i nie siepało? Domke może? Mekko?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Mekko jak najbardziej daje radę po paru latach. Przy czym wygląda na to, że niestety kończy się dystrybucja tych toreb.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
A używał ktoś Lowepro Urban Reporter 250? Wygląda OK, mieści laptopa. Mam starszą Novę i przeżyła wypadek samochodowy nie licząc przygniecionego suwaka.
 
igorrro  Dołączył: 18 Lip 2011
Bradzo dobry plecak za 190 zl, którą użytkuję od Stycznia. Polecam

http://www.youtube.com/watch?v=LfCLF1YSKpo

http://www.amazon.co.uk/A...backpack+laptop

 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
igorrro napisał/a:
Bradzo dobra torba

Tak gwoli ścisłości, to jest plecak :-P
Potwierdzam, bardzo przyzwoity w tej cenie
 
igorrro  Dołączył: 18 Lip 2011
poprawione
 

Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
Czy Ktoś ma Tamrac Jazz 81 lub Tamrac Jazz 83 i mógłby się podzielić opiniami?Poszukuję plecak na wypad jednodniowy, tylko na puszkę, szkła, lampę i osprzęt foto, do kwoty około 200 zł. Statyw będę nosił na ramieniu.
 
gregdewal  Dołączył: 09 Lis 2014
Próbowałem się przedrzeć przez ten temat z różnym skutkiem... Do czego zmierzam - szukam torby - najlepiej biodrówki (albo przynajmniej w opcji dopinanej do paska), by pomieścić korpus z kitem, 70-200 i jakiegoś kundelka 50-kę...

W oczy najbardziej rzuca mi się Lowepro Inverse 200. Jest to torba, która jest warta swojej ceny?

Proszę o opinie użytkowników - jak z wygodą? Bo jeżeli z córką w nosidle na plecach mam jeszcze walczyć z niewygodną biodrówką, to sam nie wiem :P ;)

Czy też jest jakaś tańsza opcja - podobna torba z firmy noname?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
gregdewal, weż ze sobą to, co planujesz w niej nosić i w sklepie "przymierz", czy Ci pasuje fason/sposób zapinania/noszenia/ilość przegródek i sposób ich ustawiania/kolor do trampek i co tam jeszcze.
Producentów toreb jest od metra. Dobrych też trochę jest, a ceny ....sam wiesz. To jak z garniturem od Bossa : marynara jak szyta na miarę, a portki uciskają w d... ;-)
Sam używam już z 7 lat małej chińskiej-bo się tania używka trafiła (korpus z kito-zoomem 16-45+lampion+bateryjny grip albo zamiast lampiona zoom 70-710 albo makro-seta) i dużej polskiej (za cholerę nie chce się zużyć od 12 lat ;-) ).
Zatem krótko - sam se wybierz i dopasuj w sklepie, podług upodobań i możliwości.. :-P Nie zawsze musi być lowepro.

 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
MarWoj napisał/a:
70-710
a jakie światło? chociaż jakie by nie było to musi być kawał torby... ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach