MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
pyciar napisał/a:
a jakie światło?


Toż to skromny maluch SMC-P F 4-5,6/70-210. Nie lufa armatnia w typie sigmy 2,8/70-200. ;-)
Grip odkręcam, bo "na leżąco" to i w dużej trudno ułożyć go z K 5IIs

[ Dodano: 2014-12-11, 17:11 ]
pyciar napisał/a:
to musi być kawał torby...


Trochę większa od portfela. ;-)
 
strazak22  Dołączył: 02 Kwi 2011
MarWoj, Nie chcę widzieć jakiej wielkości masz ten portfel :D
gregdewal, jako fan Think Tanka polecam ich produkty, w swojej ofercie mają też torby biodrowe.
 
akira  Dołączył: 23 Gru 2014
Miał ktoś do czynienia z torbą Pentax 50099? Jakie wrażenia?
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Nawet nie wiedziałem że mam Pentax 50099. Torba w miarę wygodna, raczej mało pojemna, body ze szkłem, +max 2 inne szkiełka. Słaba ochronna przed opadami atmosferycznymi, klapa zamykająca dopuszcza czynnik atmosferyczny z boków.
 
akira  Dołączył: 23 Gru 2014
Dzięki dybon, to dosyć ważne spostrzeżenie bo przed kurzem też nie ochroni :-?
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
 
Sprawdź torby konkurencji na literkę C.
Jakość LowePro, ceny 3x niższe (pewnie za to, że reklamujesz C. nieusuwalnym z torby logo).
Przykładowo Canon Zoom Pack:
www.amazon.com/Canon-Zoom...r/dp/B00007E7K9
Albo produkty Case Logic, wydają się niedrogie:
www.amazon.com/s/ref=nb_s...ic+Zoom+Holster

-----
gregdewal napisał/a:
szukam torby - najlepiej biodrówki, by pomieścić korpus z kitem, 70-200 i jakiegoś kundelka 50-kę.
W oczy najbardziej rzuca mi się Lowepro Inverse 200.
[...]
Czy też jest jakaś tańsza opcja - podobna torba z firmy noname?
 
akira  Dołączył: 23 Gru 2014
dybon dorwałem dziś tą Twoją torbę w łapska :mrgreen:
Moim zdaniem całkiem pojemna choć właśnie nie jest jakaś wybitnie gramotna.
To chyba zasługa tego, że w stosunku do innych które oglądałem jest sporo szersza.
Pod klapą główną są dwie klapki zabezpieczające, zamykane na rzep.
To akurat oceniam na plus bo znam sporo osób które po zmianie szkła nie znajdują przez dłuższą chwilę czasu aby zamknąć torbę na zatrzask czy zamek.

Tak poza tym wykonanie jest ok, chociaż faktycznie to nie jest torba na deszcz.
Przymierzyłem się i jest dosyć wygodna. Szybko się z niej operuje sprzętem i miejsca tak w sam raz - pomieści lustro z podpiętym kitowym i dodatkowo dwa szkła.
Trochę brakuje takiego permanentnego zamknięcia i pokrowca przeciwdeszczowego.
Natomiast bardzo fajna do streeta czy szybkiego reportażu.
Myślę, że jeśli nie traktujemy jej jako torby na wyprawy to do innych zadań sprawdzi się ok.

Na pewno nie jest warta tych 149 zł, które chce za nią euro rtv.
Cena na poziomie 70 zł wydaje się ok, patrząc na to co widziałem w sklepach.
Jako gratis całkiem spoko na początek.

 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
  Kata
W Adoramie trwa wyprzedaż toreb marki Kata (markę Kata dopiero co wykupiło Manfroto), ceny od $9,99:
www.adorama.com/l/Bags-an...-Bags-and-Cases
 
akira  Dołączył: 23 Gru 2014
Re: Kata
Prakticant napisał/a:
W Adoramie


Tylko jak to wyjdzie z wysyłką do PL? :-|
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Porządne torby są w serii AmazonBasics.

Ja mam torbę Medium, Jimmy ma plecak. Obaj sobie chwalimy.

Nie ma problemu z wysyłka do PL, cena atrakcyjna.

 
akira  Dołączył: 23 Gru 2014
W adoramie po wpisaniu polskiego adresu pokazało mi Shipping cost $197.50 :shock:
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
Ja mam torbę Medium, Jimmy ma plecak. Oboje sobie chwalimy.

opiszon, o czymś nie wiemy? oboje?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Arti, czujny!
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
czujny

jak ORMO!
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
  Ile wysyłka do Polski?
Może sprawdź te same przedmioty w Adoramie przez amazon.com lub przez eBay? Jeszcze parę innych ciekawych upustów mają (np. na LowePro). Całej lekcji za Ciebie nikt nie odrobi 8-)

-----
akira napisał/a:
W Adoramie po wpisaniu polskiego adresu pokazało mi Shipping cost $197.50


[ Dodano: 2015-01-26, 13:16 ]
Niezła jest cena na torbę Canon 1EG Gadget Bag:
www.amazon.com/gp/product/B00004WCGC
Mam z tej serii plecaczek Canon 200EG i jest całkiem całkiem (choć trochę bym go ulepszył w kilku szczegółach):
www.amazon.com/gp/product/B00009R6TA
- co prawda plecaczek w rzeczywistości okazał się mniejszy, niż wydaje się na zdjęciu, i jest kłopot z zapakowaniem całego sprzętu na wyjście (korpus, 3 jasne zoomy, lampa).

Biodrówka LowePro Inverse 200 AW także wydaje się fajna:
http://www.amazon.com/gp/product/B0016J7V7E
- mam nadzieję, że biodrówka sprawdzi się do jazdy na rowerze.

opiszon napisał/a:
Porządne torby są w serii AmazonBasics. Ja mam torbę Medium, Jimmy ma plecak. Obaj sobie chwalimy. Nie ma problemu z wysyłka do PL, cena atrakcyjna.


[ Dodano: 2015-02-05, 22:28 ]
Niezłe ceny są na parę modeli toreb TuffLuv (wysyłka z UK do Polski już w cenie):
http://tuff-luv.com/dslr-....html?price=-10
 
Mavi  Dołączył: 04 Mar 2015
Poradźcie jakiś plecak, z nastawieniem bardziej na bagaż niż na sprzęt fotograficzny. Torba mi się nie sprawdza w ogóle, bo muszę nosić plecak (napoje, kanapki, kurtka, mapa, itp.) i torbę.

Wszelakie slingbagi też dla mnie są niewygodne - trochę ciężaru i się obraca, przekrzywia... nie dla mnie to wszystko.

Ogólnie dobrze (na zdjęciach) wypada mi manfrotto tri (duży) i advanced travel (obawiam się, że tutaj laptop się nie zmieści). Statywy tej firmy znam, ale jak z jakością plecaków?

Potrzebuję miejsca na K-50'kę z jednym dodatkowym, małym obiektywem, statyw (paski na zewnątrz), laptopa (15'') , ładowarki, kable, baterie, itp. + luźna kieszeń na kurtkę przeciwdeszczową, przewodnik, mapę, itp. Cena do okolic 400zł, ale za coś co nie rozsypie mi się po pół roku.

Niestety mieszkam w takiej dziurze (Zielona Góra), że nie mam możliwości pomacania kilkunastu plecaków i skończy się zamówieniem kilku, wybraniem czegoś i odesłaniem reszty.
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
Może coś od tego producenta: http://www.kata-bags.us/p...-type-backpacks
Są dostępne w Polsce. Używam - bardzo praktyczne i wygodne. Jakość wykonania - super.
 
jancewicz  Dołączył: 30 Cze 2014
może Benro B300N lub B400N? Mam Benro B200 (bez kieszeni na laptop); jakość wykonania i wygoda użytkowania bardzo mi odpowiadają.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Plecaki Manfrotto to dawna Kata. Wykonanie super. Mam dwa różne, różnej wielkości.
 
Mavi  Dołączył: 04 Mar 2015
Kata wyglądają nieźle, ale cena... najtaniej za plecak, który pomieści mojego laptopa wychodzi blisko 500zł.

Z benro ciekawie wygląda model koala 200 i jest do tego tani. Znalazłem jeszcze lowepro fastpack 250 AW. Nie wiecie czy ta zewnętrzna kieszonka z gumką zmieści litrową butelkę wody?

Macie jeszcze jakieś typy?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach