igorrro  Dołączył: 18 Lip 2011
ja mam ten i jestem bardzo zadowolony, jakosc wykonania super wogole nie ustepuje firmom z pierwszych stronek gazetek reklamowych ;), poza tym ma zadko spotykane udogodnienie na statyw. Ponizej link

http://www.amazon.co.uk/A...era+amazon[img][/img]
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Kata naprawdę jest niezła i zwłaszcza funkcjonalna, ale z tym jej wykonaniem to tak wcale idealnie nie jest. Zależy od intensywności użytkowania. Mam Katę 467i (ze starszej oferty) od 5 lat i trochę to po nim widać. Inna sprawa, że ja go używam na co dzień i chodzi ze mną do pracy jako roboczy. Ale spróbuj poszukać takiego,może jeszcze gdzieś są w ofercie. Z długoletnich doświadczeń to niezniszczalne są Tamraki.
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Stwierdziłem, że przenoszenie zestawu K-5 wraz z 18-135 WR i DA 60-250 f/4 w skarpecie (pokrowcu) neoprenowej na aparat i osobnym futerale na teleobiektyw jest mocno niepraktyczne. Jaką torbę możecie polecić na taki zestaw? Dobrze by było gdyby jej wymiary nie zmuszały do konieczności zmiany szkła na krótsze przed schowaniem aparatu do środka. Chodzi mi o coś zgrabnego - w grę wchodzą jedynie dwa podane powyżej obiektywy (z możliwą zamianą 18-135 na 16-45 f/4 lub 16-85). Miejsce na ścierkę, jakiś filtr czy drugi akumulator to zawsze się gdzieś przecież znajdzie :-) To ma być opakowanie gdy nie mam potrzeby brać dużej torby.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
badworm napisał/a:
...


Może zmień podejście do tematu.
Rozejrzyj się za wkładem jaki jest potrzebny by "się zmieściło":

A torbę kup taką jaka Ci pasuje (wzór/kolor/itd).
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
podejdź do demobilu i sprawdź czy ten futerał i "skarpeta" zmieszczą się w chlebaku :) później napisz na forum bo właśnie taki zestaw chcę sobire skompletować chociaż na inny zestaw szkieł
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Witam,

ja od kilku lat używam torby Tamrac System 3.

Tamrac System 3

Wygodna, ma wzmocnienie paska w okolicach szyi, mieści body z zapiętym szkłem 18-135 WR, do tego 3 inne, niemałe szkła, dwie dodatkowe kieszenie z miejscem na karty pamięci, akumulatory, filtry ...

Sprawdza się, choć plecak Amazon'a jest wygodniejszy na dłuższe przechadzki, ale z drugiej strony torba mniej się rzuca w oczy i jest mniejsza ...

S.
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Tamrac System 3 to właśnie moja podstawowa, duża torba. Nie mam ochoty jej brać jadąc np. w delegację. Podany zestaw szkieł musi w takiej sytuacji wystarczyć i stąd pytanie o coś bardziej kompaktowego. Mała torba pełniłaby rolę opakowania transportowego (umieszczona w większym plecaku) a na miejscu miałaby być samodzielnym opakowaniem.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
badworm napisał/a:
podstawowa, duża torba


Tamrac 3 to nie jest DUŻA torba :-D

Duża to jest Tamrac 6 / 8 ...

Mimo wszystko to chyba jest optymalny rozmiar ...

Jak masz mniej, to masz luz, a w razie co jest gdzie pchać graty ...

Choć w tej chwili chodzi mi po głowie Tamrac 6 ;-)

S.
 

tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
Cześć wszystkim. Ostatnio też mam potrzebę kupna torby. Plecak mam (Lowepro Fastpack 350),jednak wyjście z nim np. na spacer jest mordęgą. Przeczytałem ostatnie posty tutaj i zastanawiam się czy ten Tamrac System 3 byłby dobrym rozwiązaniem. Aktualnie posiadam kitajca, Tamrona 70-200 i w niedalekiej przyszłości chcę kupić fiszke samyanga 8mm. to byłby taki podstawowy zestaw z którym bym chodził. Pytanie tylko czy ów tamrac nie będzie zbyt duży?
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Zbyt duży raczej nie będzie ...

70-200/2,8 to dość spore i nielekkie szkło ...

Do tego jeszcze dwa szkła, body ...

S.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Mam od kilku lat Tamraca system 3. Bardzo dobra torba, ale nie bardzo sobie wyobrażam włożenie do niej 70-200 lub podobnej długości innego szkła, ewentualnie dużej lampy. Teoretycznie można na długość wepchać, ale nie będą nijak pasować przegródki i korpus nie zmieści się na wysokość. Na szerokość także nie wejdą. Owszem mieści się sporo, ale muszą być nie za duże szkła. W moją wchodzi K-5 +20-40, 3 ltd (15, 35, 70), DA50 i DA50-200, ewentualnie jeszcze coś malutkiego np. TC, jakieś filtry, baterie, karty i jest full.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Więc pozostaje Tamrac System 6

:-D

S.
 

BartBzymek  Dołączył: 01 Mar 2015
Może ktoś z forumowiczów użytkuje taki plecak i mógłby podzielić się opinią ?

http://allegro.pl/plecak-...4880818720.html
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
BartBzymek, mam zupełnie podobny (bez kieszeni na laptopa) i służy głównie do przechowywania sprzętu na dnie szafy. Nawet chciałem go kiedyś sprzedać po okazyjnej cenie na forumowej giełdzie, ale jakoś nie było chętnych. Pzdr.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
BartBzymek napisał/a:
taki plecak


He he,

też go mam, a potem zakupiłem Amazona ...

Także leży w szafie, nawet jakoś go nigdy nie użyłem, a Amazona aktualnie noszę do pracy z ... kanapkami i nawigacją :-D , choć zdarzyło mu się mieć już w sobie Fujika :mrgreen:

S.
 

BartBzymek  Dołączył: 01 Mar 2015
A więc się przydaje, jak nie do szafy to do kanapek :)
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Niby tak,

ale czas zacząć zwalczać nadmierne chomikowanie ;-)

S.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Mam taki, i za poprzednikiem raczej zalega w szafie, ale na wyjazdy, plenery przydaje się, praktycznie wszystko się mieści, nie mocowałem jeszcze statywu do niego, noszę na pasku na ramieniu. Jeśli chodzi o plecy, całkiem wygodny.
Na co dzień noszę mniejszy Arkas BP-03 , choć czasem wydaje mi się za mały na moje plecy :mrgreen: - duży wygodniejszy.
 

BartBzymek  Dołączył: 01 Mar 2015
Dzięki za informacje, noszę się z zakupem plecaka i nie chcę wystrzelać na starcie na niego za wiele kasy gdyż jednak priorytetem jest zakup dobrego statywu.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Zastanawiam się nad kupnem plecaka lub torby i szczerze nie wiem co lepsze. Z toreb zastanawiam się nad Lowepro Event Messenger 150, może ma ktoś i może się wypowiedzieć? Z plecaków zaś brałem pod uwagę Lowepro Pro Runner 200 AW ale też nie wiem czy to dobry wybór. Jeśli plecak to nie chcę żeby był duży ale ma zmieścić puszkę i trzy obiektywy. Jeśli torba to nie ma się rzucać w oczy i pomieścić tą samą ilość sprzętu. Obiektywy że stopki poniżej więc nie są to jakieś kloce pomijając sigmę. Możecie doradzić co lepsze, wygodniejsze, bezpieczniejsze?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach