plwk  Dołączył: 21.04.2006
Dziękuję :-B

Darek M  Dołączył: 10.02.2018
Ryszard
Jest w tym prawda. Z tym że te maszyny są dostosowane do produkcji spłonki 8 ATAT służącej do inicjacji wybuchu materiału typu np. trotyl. Od taka ciekawostka...[/b]

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
Darek M, dobrze, że nie palę. Jeszcze coś źle zasypią do bibułki, a potem... Huk, błysk, czarny pysk! ;-)

jorge.martinez  Dołączył: 16.05.2007
Drodzy,

długi czas byłem zadeklarowanym torbonoszem, ale nie zawsze wszystko da się w torbę. Może ktoś mi podpowie kierunek. Szukam plecaka, który będzie miał rozmiary kabinowe, który ma już insert, lub do którego da się taki włożyć (nie wykluczam niefotograficznego plecaka cywilnego lub taktycznego) - docelowo to byłby 6x7, 5 obiektywów do 67 i jakieś akcesoria, które potrzebują miejsca i ochrony plus może jeszcze jakiś dodatkowy aparat.

W miarę niefograficzny wygląd też by nie był głupi :-)

Ma być fotograficzny czy foto plus rzeczy osobiste?

W sumie hybryda z miejscem na kompa też nie głupi pomysł.

Penteusz  Dołączył: 27.03.2012
Ja kupiłem sobie American Tourister. Do wyboru, do koloru.
Aparat, laptop, obiektywy i co tam chcesz - zmieścisz. Ale trzeba sobie wybrać pod swoje potrzeby.
https://is.gd/59xsPo

Zastanawiam się nad jakimś 35 litrowym plecakiem taktycznym. Co sądzicie o tym?

Ja myślę o jednym z tych dwóch https://www.youtube.com/watch?v=G5SvwKdY6Ok

mh2012  Dołączył: 05.09.2012
Na znanym, ale nienazywanym portalu nabyłem drogą kupna plecak opisywany jako wojskowy, taktyczny, militarny. Kolory maskujące zbliżone do pustynnej burzy. Pojemność ma napisaną 28-32 litry. Nie wiem czy 5x7 z obiektywami i innymi szpejami się tam zmieści. Będę przymierzał się z mniejszymi aparatami plus kilka obiektywów i drobiazgi.
W ostateczności plecak będzie wykorzystywany jako główne opakowanie transportowe a na krótsze spacery zostaną torby foto mieszczące aparat i 1 lub 2 obiektywy...

Zbynio  Dołączył: 07.05.2007

Bateryjek nie starczy.

Wybrałem taką drogę: https://www.youtube.com/watch?v=mHVpMZALeW4 Czyli Wisport Sparrow 30 II (przekonały mnie walory poza fotograficzne). To teraz pytanie, czy ktoś z Was zna miejsce, gdzie można sobie nabyć w miarę łatwo konfigurowalne inserty do plecaków? ;-) Mam coś ze starych toreb i plecaków, ale co dopasowanie, to dopasowanie :)

[ Dodano: 2019-03-31, 22:06 ]
Chyba kupię u Chińczyka :-)

Układałeś sprzęt z centymetrowymi przerwami, żeby sprawdzić, czy zmieści się w tej przestrzeni.

Nie. Ale wiem że się zmieści, jak dobrze zaplanuję insert.

tref  Dołączył: 05.09.2006
Jak dobrze zaplanujesz insert, to się zemści... Na kręgosłupie :evilsmile:

Zbynio  Dołączył: 07.05.2007
Mówię Wam, samobieżny plecak najlepszy. W razie samotności jest z kim pogadać a w złości kopnąć w zad. Zaniesie taki do domu w razie nadmiernego przyciągania ziemskiego. No i kręgosłup nie ucierpi. Same zalety. :evilsmile:

mrnobody1  Dołączył: 04.05.2016
do sparrow II warto za 10 czy 20 złociszy kupic stelaż, który usztywnia plecy.

mrnobody1, słusznie prawisz. To taka metalowa listwa. Całkiem dobrze się sprawdziła, jak cały dzień dźwigałem cały swój dobytek :-)

Skocz do: