greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Komputronik to już szydło, mydło i powidło - od dziecięcych oliwek do glebogryzarek. Wolę coś bardziej specjalizowanego. A co do opisu towaru - kto w kolorze purple grey dopatrzył się granatowego :?:
 
Anka936  Dołączyła: 23 Kwi 2015
Pentaksiarza kochani, pomóżcie! :-)
Szukam i szukam plecaka i nie mogę znaleźć nic co by mi pasowało... Dziś przyszedł Fancier King Kong 40 ( miał być 30 ale nie było na stanie..) i to jest takie bydle, że gdy założę na plecy wygląda jakbym się na długą pielgrzymkę wybierała :mrgreen:
Potrzebuję plecak, który zmieści K30 z podpiętą Sigmą 50-150, 50mm, 18-55, 2 lampy błyskowe i blendę ( 30cm średnicy). Ważne by był dość zgrabny, do 230zł i koniecznie z bocznym otwieraniem ( ta kieszeń przez którą można wyjąć aparat bez zdejmowania plecaka).
Ktoś coś doradzi? :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Poukładaj sobie te rzeczy, zmierz ile miejsca zajmują i szukaj czegoś o takich wymiarach komory.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Anka936, a dlaczego nie wybrać się na pielgrzymkę? ;-) Albo na PPD się zapisać.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jutro i pojutrze są targi w Krakowie http://pentax.org.pl/view...1346950#1346950
 
Anka936  Dołączyła: 23 Kwi 2015
Kytutr raz na jakiś czas może być ale codziennie taka pielgrzymka niekoniecznie mi odpowiada :mrgreen:
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Anka936, Kytutr zapewne miał na myśli dużą ilość wszelkich sprzętów dostępnych do pomacania a obecnych ze swoimi właścicielami na PPD właśnie. ;-)
 
Anka936  Dołączyła: 23 Kwi 2015
Zbynio, tylko jak jechać na PPD nie mając w co sprzęt spakować? :mrgreen:
Ale już problem rozwiązany. Dziś przyszedł plecak Fancier King kong I 30 i jest świetny.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Anka936 napisał/a:
Ale już problem rozwiązany.
Czyli zapisałaś się na PPD? :-)
 
Anka936  Dołączyła: 23 Kwi 2015
Kytutr nieee... :-P Muszę jeszcze raz sprawdzić te terminy i pociągi, choć już się boję ile by mnie to wyszło :mrgreen:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Anka936, zapewne znajdzie się ktoś ze Śląska, kto zaoferuje podwózkę. ;-)
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
To i ja się podpytam. Mam plecak (w miarę użyteczna taniocha), mam sensowną torbe biodrową Lowepro, ale czasami brakuje mi zwykłego pokrowca na aparat z obiektywem. Dinozaur jestem i jak kupiłem swoją pierwszą lustrzankę Practicę MTL3, to ona to miała w komplecie. Teraz są takie jakieś torby na jedną sztuke, kabura to się chyba nazywa. Możecie, najlepiej na podstawie własnych doświadczeń, polecić coś pasującego do K3 z gripem i Sigmą 18-300? A, i z duuużym paskiem - Peak Design.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Ja mam Lowepro Top Loader Zoom 1 (ze starej serii, teraz mają inne oznaczenia), wchodził do niego K-5II z 16-85 i jeszcze trochę miejsca nad nim było. Z gripem też by chyba wszedł, tylko oparłby się wyżej i miejsce zostałoby pod spodem. ;-) Torby te występują w różnych rozmiarach, obecnie mają chyba w zestawie pokrowiec przeciwdeszczowy, na pewno można sobie odpowiedni model dobrać. Generalnie jestem zadowolony, wykonanie jest dobre, torba spełnia swoje zadanie i mogę ten produkt polecić.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najlepiej zmierzyć największy zestaw i zerknąć na wymiary wewnętrzne kabur.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tomek B., z paskami Peak Design jest ten kłopot, że one nie za bardzo chcą być w takiej kaburze. Mój wkładam tak jakoś luźno, tyle, że on wystaje wtedy z oby stron pokrowca. Ewentualnie można go zagiąć ale wtedy na szerszej części pozostaje ślad.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pasek można odpiąć, ale tego, przy każdym wyjęciu i wkładaniu się nie chce, albo trzeba przewidzieć trochę luzu na górze kabury.
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
powalos napisał/a:
Tomek B., Ewentualnie można go zagiąć ale wtedy na szerszej części pozostaje ślad.

OK, uroda może przegrać z funkcjonalnością :-) . W międzyczasie znalazłem coś na alledrogo za cenę 30% (!) niższa niż u konkurencji. Lowepro Toploader Pro 75 AW II powinno pasować rozmiarami (chyba), ale z zakupami wstrzymam się, może jeszcze jakieś podpowiedzi dostanę.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bakulik napisał/a:
Ja mam Lowepro Top Loader Zoom 1 (ze starej serii, teraz mają inne oznaczenia), wchodził do niego K-5II z 16-85 i jeszcze trochę miejsca nad nim było. Z gripem też by chyba wszedł, tylko oparłby się wyżej i miejsce zostałoby pod spodem.
Mam któregoś (teraz nie sprawdzę dokładnie) z mniejszych/płytszych Lowepro TLZ i mogę powiedzieć, że K20D z gripem wypełnia szczelnie, by nie rzec ciasno, wejście do tej kabury. Mało to wygodne i trochę komicznie wygląda. Miejsca na gruby pasek pod klapką nie wystarczy. Zdecydowanie polecam przymiarkę.
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Dzięki, nie będę kupował w ciemno. Zapytałem Lowepro na FB. Ciekawe czy odpowiedzą :-D .
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tomek B. napisał/a:
Lowepro Toploader Pro 75 AW II

Wymiary wewnętrzne 16.1 x 17.8 x 29.2 cm.

Ich strona https://www.lowepro.com/uk-en/ , tam wszystkie dane znajdziesz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach