powalos  Dołączył: 20.04.2006
W Biednejromce mają fajne plecaki (35l) z wieloma kieszeniami, lekkie. Cena 59,90. Wykonanie przez HiMountain. Mają pas piersiowy i biodrowy. Również boczne kieszenie siatkowe. Osobna kieszonka na dokumenty z łatwym dostępem , zgóry. Paski do kompresji. Bardzo fajny - moim zdaniem - na krótkie wypady. Zanabyłem ;-) . Jedyne do czego można się doczepić to to, że pas biodrowy nie obejmie bardzo dużych, osobistych "beczek" piwnych. Ogólnie bardzo pozytywne wrażenia. Acha, model Terra 35l.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Dla obszernych w klatce piersiowej ważna jest również regulacja położenia pasa piersiowego. W moim starym plecaku foto jest za wysoko i gdy mam kurtkę to mnie poddusza.

plwk, wydaje mi się, że mieliśmy takie same plecaki foto. Przyznam szczerze, że ja rzadko korzystam z pasa piersiowego, ale faktycznie w tych "Naneu" jest on dość wysoko. W tym z Biedronki jest możliwość regulacj, ok 10 cm pomiędzy skrajnymi wysokościami.

greentrek  Dołączył: 14.08.2012
jorge.martinez napisał/a:
Wisport Sparrow 30 II (przekonały mnie walory poza fotograficzne)

mrnobody1 napisał/a:
do sparrow II warto za 10 czy 20 złociszy kupic stelaż, który usztywnia plecy

jorge.martinez napisał/a:
To taka metalowa listwa. Całkiem dobrze się sprawdziła, jak cały dzień dźwigałem cały swój dobytek

Ja mam trochę mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo dobrze zaprojektowany "garbik", świetnie uszyty z wiecznych materiałów, i wszystko spod Wrocławia. Z drugiej, mam niemiłe wrażenie że Wisport zaczyna iść na łatwiznę. A może tylko w niektórych seriach, może uważają że dla wojaków kwestie wygody/ergonomii można odpuścić?
Moim ostatnim nabytkiem jest Whistler 35 v.2 z przeznaczeniem do roboty, lasu, i roboty w lesie - a więc także na fotoprzydasie [też rozważałem Sparrowa v.2 ale ostatecznie zdecydował dedykowany przedział na lapa i większa konfigurowalność]. Whistler ma listwę usztywniającą w komplecie, nie trzeba nic dokupować, ale tu przykra niespodzianka. Otóż stelaż plecaków powinien być albo na tyle sprężysto-plastyczny aby użyszkodnik mógł go sobie samodzielnie przygiąć do kształtu swoich pleców [stąd mój pogląd że plecaków i rowerów się nie pożycza :!: ], albo jest to ukształtowane fabrycznie. W każdym razie listwy/plecki powinny być esowato wygięte, by odwzorować kształt kręgosłupa w rzucie bocznym, co ma kluczowe znaczenie dla ergonomii, tym większe im większy/cięższy plecak [wniosek - "plecaki" bez usztywnionych/ukształtowanych plecków to tylko worki z dwojgiem uszu]. Z moich Wisportów, Woodcraft ma to ukształtowane wzorcowo, mimo że niewielki jest do ciężkiego szargania. W Scrollu już tak dobrze nie jest, wygięcie listew jest niewielkie [system nośny jest zmieniony, plus inne modyfikacje na moje życzenie], ale on jest do delikatniejszego, miejskiego zastosowania. Natomiast Whistler ma listwę zupełnie prostą, w dodatku zupełnie niepodatną na kształtowanie [przynajmniej na zimno, może spróbuję podgrzać]. Spełnia zadanie, ale mogłaby znacznie lepiej - to jest właśnie kwestia niuansów. W każdym razie firma zaliczyła mały minus, choć nadal uważam że robi świetny i niezwykle trwały sprzęt.

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
Może kogoś zainteresują małe torby Lowepro Photo Sport Shoulder w promocyjnej cenie:

12-litrowa https://www.komputronik.p...urple-grey.html
18-litrowa https://www.komputronik.p...urple-grey.html

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
bakulik, z Komputronika robi się fajny sklep foto ;-)

greentrek  Dołączył: 14.08.2012
Komputronik to już szydło, mydło i powidło - od dziecięcych oliwek do glebogryzarek. Wolę coś bardziej specjalizowanego. A co do opisu towaru - kto w kolorze purple grey dopatrzył się granatowego :?:

Anka936  Dołączyła: 23.04.2015
Pentaksiarza kochani, pomóżcie! :-)
Szukam i szukam plecaka i nie mogę znaleźć nic co by mi pasowało... Dziś przyszedł Fancier King Kong 40 ( miał być 30 ale nie było na stanie..) i to jest takie bydle, że gdy założę na plecy wygląda jakbym się na długą pielgrzymkę wybierała :mrgreen:
Potrzebuję plecak, który zmieści K30 z podpiętą Sigmą 50-150, 50mm, 18-55, 2 lampy błyskowe i blendę ( 30cm średnicy). Ważne by był dość zgrabny, do 230zł i koniecznie z bocznym otwieraniem ( ta kieszeń przez którą można wyjąć aparat bez zdejmowania plecaka).
Ktoś coś doradzi? :-P

Poukładaj sobie te rzeczy, zmierz ile miejsca zajmują i szukaj czegoś o takich wymiarach komory.

Kytutr  Dołączył: 20.02.2007
Anka936, a dlaczego nie wybrać się na pielgrzymkę? ;-) Albo na PPD się zapisać.

Jutro i pojutrze są targi w Krakowie http://pentax.org.pl/view...1346950#1346950

Kytutr raz na jakiś czas może być ale codziennie taka pielgrzymka niekoniecznie mi odpowiada :mrgreen:

Zbynio  Dołączył: 07.05.2007
Anka936, Kytutr zapewne miał na myśli dużą ilość wszelkich sprzętów dostępnych do pomacania a obecnych ze swoimi właścicielami na PPD właśnie. ;-)

Zbynio, tylko jak jechać na PPD nie mając w co sprzęt spakować? :mrgreen:
Ale już problem rozwiązany. Dziś przyszedł plecak Fancier King kong I 30 i jest świetny.

Kytutr  Dołączył: 20.02.2007
Anka936 napisał/a:
Ale już problem rozwiązany.
Czyli zapisałaś się na PPD? :-)

Kytutr nieee... :-P Muszę jeszcze raz sprawdzić te terminy i pociągi, choć już się boję ile by mnie to wyszło :mrgreen:

Anka936, zapewne znajdzie się ktoś ze Śląska, kto zaoferuje podwózkę. ;-)

Tomek B.  Dołączył: 07.01.2012
To i ja się podpytam. Mam plecak (w miarę użyteczna taniocha), mam sensowną torbe biodrową Lowepro, ale czasami brakuje mi zwykłego pokrowca na aparat z obiektywem. Dinozaur jestem i jak kupiłem swoją pierwszą lustrzankę Practicę MTL3, to ona to miała w komplecie. Teraz są takie jakieś torby na jedną sztuke, kabura to się chyba nazywa. Możecie, najlepiej na podstawie własnych doświadczeń, polecić coś pasującego do K3 z gripem i Sigmą 18-300? A, i z duuużym paskiem - Peak Design.

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
Ja mam Lowepro Top Loader Zoom 1 (ze starej serii, teraz mają inne oznaczenia), wchodził do niego K-5II z 16-85 i jeszcze trochę miejsca nad nim było. Z gripem też by chyba wszedł, tylko oparłby się wyżej i miejsce zostałoby pod spodem. ;-) Torby te występują w różnych rozmiarach, obecnie mają chyba w zestawie pokrowiec przeciwdeszczowy, na pewno można sobie odpowiedni model dobrać. Generalnie jestem zadowolony, wykonanie jest dobre, torba spełnia swoje zadanie i mogę ten produkt polecić.

Najlepiej zmierzyć największy zestaw i zerknąć na wymiary wewnętrzne kabur.

Skocz do: