Mavi  Dołączył: 04.03.2015
A powiedz Irku czy do górnej komory wejdzie butelka 1,5 litra i kurtka przeciwdeszczowa?

Jak widzisz ten układ z przepinaniem pasków? Faktycznie fajne czy przereklamowany gadżet?

irek83  Dołączył: 11.10.2014
Butelka 1,5 litra będzie sporo za długa, plecak jest dosyć wąski i raczej na dłuższe wycieczki piesze się nie sprawdzi. To bardziej model na jednodniowe wypady gdzie do górnej części plecaka można włożyć mała butelkę wody, kanapki i płaszcz przeciwdeszczowy. Przepinanie pasków to fajny dodatek, wycieczki w trudnych warunkach dwa paski, zwiedzanie miasta jeden pasek i szybko można wyjąć aparat. Jeszcze się nie przyzwyczaiłem do niego bo to mój pierwszy plecak foto, ale na chwilę obecną spełnia moje wymagania. Póki co zauważyłem tylko jedną wadę, nadmiar paska od szelek który wisi sobie luzem a fajnie gdyby miały jakieś rzepy do ich unieruchomienia. Dodam, że na plecach można wysunąć laptop o matrycy max 12,5".

Mavi  Dołączył: 04.03.2015
irek83 napisał/a:
Dodam, że na plecach można wysunąć laptop o matrycy max 12,5".

A wsadzałeś jakiegoś tableta/lapka tam? Czy nie usztywnia zbytnio tej części plecaka, robiąc za "stelaż"? Chodzi mi o to czy można bezpiecznie z obciążonym plecakiem chodzić nie martwiąc się o lapka.

irek83  Dołączył: 11.10.2014
Mavi, jestem przekonany, że laptop jest bezpieczny w tej kieszeni i nic mu nie grozi.

Kytutr  Dołączył: 20.02.2007
Dzisiaj odebrałem torbę Tenba DNA 15 - bardzo ładnie się prezentuje: http://1drv.ms/1GmszzA

Zawiera w sobie wszystko, czego długo szukałem (i nie chciałem zgodzić się na kompromis): jest spora, pomieści praktycznie cały mój sprzęt cyfrowy i obiektywy, ma miejsce na laptop, wkładkę foto można wyjąć. Wisienką na torcie jest przystosowanie do używania na rowerze. Jak jej trochę poużywam się z nią zżyję, to jeszcze coś napiszę.

Zakup był inspirowany informacją na Optycznych: http://www.optyczne.pl/84..._Tenba_DNA.html

Grzechotnik  Dołączył: 27.10.2008
Zdrowo ich wali z ceną.
Za mniej kupuje profesjonalną skrzynię transportową i to wodoszczelną.
A jak ktoś chce taką wkładkę to chyba ze 20 mógłbym wyjąć ze starych toreb, nic tylko włożyć do nowej i jak znalazł :)

Grzechotnik, odnosisz się do toreb Tenba DNA? Skrzyni transportowej nie zarzucę na ramię i nie popedałuję w siną dal.

jarkar  Dołączył: 23.01.2013
Ja z kolei wszedłem w posiadanie torby Lowepro Event Messenger 150.
Na razie zastrzeżeń brak, na moje potrzeby wystarcza.
Jeśli ktoś potrzbuje targać niedużego (13") notebooka, polecam większy model - 250.

Sid Gotama  Dołączył: 10.10.2013
Kytutr napisał/a:
Grzechotnik, odnosisz się do toreb Tenba DNA? Skrzyni transportowej nie zarzucę na ramię i nie popedałuję w siną dal.

Ale możesz kupić sam wkład (na 73 stronie tego wątku dałem przykład) a torbę kupujesz o wzornictwie jakie Ci się tylko podoba, no chyba że firma/producent ma znaczenie ;-)

Co do plecaka.
Mi polecono (może nawet w tym wątku) ACS PHOTO PACK PRO
Kupiłem i nie żałuję.
Dwie komory, sprzęt foto na dole, żarcie i picie na górze jest również miejsce na tablet/laptop.
Ściankę międzykomorową można wyciągną, otrzymamy wówczas jedną dużą komorę. Wkład na tablet/laptop można również usunąć.
Stelaż na prawdę robi robotę.

Używam tylko do łażenia po górkach.

Tu trochę ruchomych obrazków:
https://vimeo.com/112180101

Jareks  Dołączył: 24.01.2010
Torba na obiektywy ze sklepu wędkarskiego ! Cytuj
Witam. Dołączę do tematu ciekawostkę, jako że jestem wędkarzem zakupiłem torbę na moje kołowrotki muchowe Torba link no i okazało się ze jest idealna na moje rzadko używane obiektywy, może komuś się przyda. Pozdrawiam.

Jareks, nie ma to jak połączyć przyjemne i pożyteczne z przyjemnym i pożytecznym :-) Dobre znalezisko.

meme174  Dołączył: 29.08.2015
Witam - może mógłby ktoś mi polecić torbe na ramie / biodro która pomiesci lustrzanke + 2 obiektywy ? Fajnie by było jakby była wodoszczelna :) W sieci tyle tego jest że trudno jest sie zdecydować - cena tak do 150 zł ?

Robur  Dołączył: 12.06.2011
Polecam Hama Rexton . Używam intensywnie chyba już 4 lata, i nie widać śladów zużycia. Ma kilka fajnych patentów, dużo fajnych kieszonek, mieszczę tam:
-Pentax KR z Sigmą 17-50
-Pentax 50-200
-Pentax 50
-Metz 52
-komplet wyzwalaczy Yongnuo
-3 komplety paluszków (rewelacyjny pomysł z kieszonkami na zużyte akumulatory)
-lenspen, scyzoryk, latarkę, latarkę nagłowną.
-trochę filtrów
...a nie wygląda na tak pomiestną :mrgreen:

akagi66  Dołączył: 16.11.2007
znacie jakąś firmę , która użyła by ( lub dostosowała juz istniejący ) plecak pod konkretne potrzeby? Plecak foto dla mnie musi pomieścić lunetę pentax pf80 ed , Bukłak z wodą, aparat z teleobiektywem sigma 50-500, książkę, mieć kieszenie na akcesoria foto , drugi mały aparat z osprzętem do digiscopingu możliwość prxytroczenia statywu po obu stomach. Nie znalazłem czegoś podobnego w sklepach w sieci. A na wyprawy na ptaki noszę sporo sprzętu. .. tak po prawdzie przydał by się osiołek :-D

gezeb  Dołączył: 26.05.2007
Ćwiczę od jakiegoś czasu Tamrac Evolution 9 , k-5+50-500 włożone z boku , k-50+16-50 do przegrody wyżej albo do górnej kieszeni , zostają jeszcze dwie przegrody na dole do oiektywów wielkości np. Sigma 10-20 . Wodę kanapki batony i ciuchy ( bluza,czapka,rękawiczki ) wrzucam do kieszeni laptopowej . Jedyne co mnie wkurza to mocowanie statywu , chętnie doszyłbym jakieś paski z boku a na razie noszę Manfrotto 055X +410 Junior centralnie z tyłu , przy czym na kilku kilkunasto kilometrowe włóczegi odkręcam głowicę i wrzucam ją do środka plecaka żeby sie statyw nie gibał i nie ciagnął mnie do tyłu na bardziej stromych podejściach ;)

mateo#  Dołączył: 10.02.2015
ggdh, a jak 'drugie' wrażenia z użytkowania fastpack 350?
przeglądam internety i chyba najbliżej mi do niego, zależy mi głównie na pakowności (niefotograficznej) i wygodzie noszenia, bom do deuterów w górach przywykł.

Raiven  Dołączył: 20.09.2011
Czy jest ktoś z Warszawy posiadający Lowepro Event Messenger 150? Chciałbym się umówić na 2 minuty aby zobaczyć jak to wygląda. Jedyny sklep z tą torbą na miejscu znalazłem w Wesołej, ale trochę za daleko dla mnie (codziennie dojeżdżam do Warszawy).

jarkar  Dołączył: 23.01.2013
Raiven napisał/a:
Czy jest ktoś z Warszawy posiadający Lowepro Event Messenger 150? Chciałbym się umówić na 2 minuty aby zobaczyć jak to wygląda. Jedyny sklep z tą torbą na miejscu znalazłem w Wesołej, ale trochę za daleko dla mnie (codziennie dojeżdżam do Warszawy).

Jedynie na odległość mogę służyć jakąkolwiek pomocą dotyczącą Messenger'a 150.
Tak to wygląda u mnie: http://www.karolak.elektr...z=content&no=30

Raiven  Dołączył: 20.09.2011
Dzięki za link :)

shiver25  Dołączył: 03.05.2015
Witam,

Potrzebuję torby na aparat i dodatkowy obiektyw. Przeglądając internet trafiłem na http://fripers.pl/product...a-GS-1305L.html Miał ktoś do czynienia z taką torbą? Z wyglądu mi się podoba i raczej nie będę nią rzucał aby coś się stało z z aparatem w środku. Tak się zastanawiam czy kupić taką czy jakąś np lowepro.

Skocz do: