plustm  Dołączył: 18 Sty 2009
  Lampy do pentaxa
Witam!

Rozglądam się właśnie za lampą do K200D. Dużo czytam, oglądam i jeszcze raz czytam.
Przeglądając strony znalazłem coś co na pewno nie jeden z forumowiczów chętnie poczyta.

O lampach do pentaxa (po angielsku) ;-)

Miłego czytania.

plustm
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bardzo fajna strona. Na pewno nie jednemu użytkownikowi Pentaxa przyda się.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
argawen napisał/a:
użytkownikowi Pentaxa przyda się

Z tego powodu pozwolę sobie dodać wątek do przyklejonych, żeby długo nie szukać.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Proponuję udać się również pod adres: http://pttl.mattdm.org/ ,który prowadzi do strony z poszerzonymi informacjami.
 

korrus  Dołączył: 03 Mar 2009
  Metz 58 AF-1okazaja
Zobaczcie za ile sprzedała się ta świetna lampa.
Metz 58
To grzech nie kupić za takie pieniądze tylko trzeba je jeszcze mieć :-(
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
o żesz .... 560zł

korrus napisał/a:
tylko trzeba je jeszcze mieć

zawsze można się zadłużyć, jak się taką okazję widzi - choćby dla czystego zarobku przy odsprzedaży
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
to ja jeszcze dorzucę ten wątek
http://www.pentaxuser.co....lash-guide-4323
 

sahib  Dołączył: 14 Lut 2009
Re: Metz 58 AF-1okazaja
korrus napisał/a:
Zobaczcie za ile sprzedała się ta świetna lampa.
Metz 58
To grzech nie kupić za takie pieniądze tylko trzeba je jeszcze mieć :-(

k***.......
Miesiąc temu wydałem na tą lampę dwa razy tyle :roll:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Skąd u Was taka pewność, że ta aukcja nie zakończyła się przed czasem, po uprzednim dogadaniu ceny z pierwszą osobą na liście? Przecież ta aukcja (prawdopodobnie) nie trwała nawet pełnych czterech dni...
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Nie tworzac nowego watku spytam: jaka duza lampe niekoniecznie systemowa pokroju SB-28 lub cos Canonowego warto zakupic.

Ma byc duza i mocna, z dobrze dzialajaca wlasna automatyka. Wspolpraca z PTTL zbedna.

Co mozecie powiedziec o AF500FTZ ?
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 
Shiroi Tokage  Dołączył: 04 Lip 2009
Może mi ktoś powie czy kupować nową czy używaną lampę. Na co zwracać uwagę przy używanych?
 
zonaespe  Dołączył: 16 Paź 2009
Witam, wiem że możecie mnie pocisnąć za to pytanie, ale nie mam stałego dostępu do sieci co za tym idzie możliwości pogrzebania za informacjami, a poza tym mój angielski nie jest w najlepszej kondycji. Mianowicie Chcę kupić lampę do Pentaxa k200 i zamierzam kupić metz'a 54. Czy możecie mi napisać jak dobrać go do Pentaxa i na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie? Oczywiście mówimy tu o nowym egzemplarzu. Pozdrawiam... Pentax is in tha house.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
zonaespe, właściwie jedyne, czego należy pilnować, to by lampa rzeczywiście była dedykowana do Pentaksa a nie np. Nikona ;-) No - jeszcze przyda się dowód sprzedaży i karta gwarancyjna :-) Aha - koniecznie zwróć uwagę na rzetelność sprzedawcy i cenę!
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Metz 54? To pewnie nie ma p-TTL.

Zwróć uwagę, żeby lampa obsługiwała p-TTL. Lampy Metz 48 i 58 są godne polecenia.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Wg producenta ma. Ale masz rację - być może autor myślał o 58, bo do 54 trzeba adapter SCA dokooptować.
 
zonaespe  Dołączył: 16 Paź 2009
uuuuuuu To znaczy, że jest jeszcze 58? Sądziłem, że 54 to najwyższy model metz'a.

[ Dodano: 2009-10-19, 23:59 ]
Dajcie odp. Pliiiiiiiiiiiiiiizzzzzz. A na serio, to mam problem z tą lampą i nie wiem co brać. Z tego co już patrzyłem, to wydaje mi się, że 58 jest zrobiona akurat dla mnie, ale potrzebuję opinii.

[ Dodano: 2009-10-20, 00:00 ]
rjan dawaj coś tu, bo dobrze Ci z oczu patrzy i masz chyba dla mnie jakieś wieści?! :)
 
radekpostawa  Dołączył: 29 Mar 2009
Witam
wpadła mi w ręce lampa olympusa FL 36R
czy przyda się ona przy K200d?

pozdrawiam
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
radekpostawa, Będzie działać bardzo sympatycznie na automatyce własnej. Dokładnie tak używam FL36 z Pentaksem K200, jeśli muszę użyć lampki mocniejszej nieco niz wbudowana, a nie mam systemowej Pentaksa wogóle . Jest i tak wygodniejsza (a nawet tańsza) niż FGZ360, bo kręci się na wszystkie strony i automatyka jest całkiem dokładna. Oczywiście nie licz na P-TTL, czy wireless, bo tego nie będzie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Dada, a HSS :?:
HSS też pewnie nie wspiera :?:
błysk na przednią i tylną lamelkę :?:
wspomaganie AF :?:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ty tak poważnie :?: ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach