agnieszkaw18lat  Dołączyła: 09 Lip 2007
  Problemy z ustawieniami
[b]Hmm... no więc mam problem. Kupiłam aparat Optio A20. miał być taki wspaniały, ale nie jestem zadowolona. Na ustawieniach fabrycznych moim zdaniem ostrość nie jest wystarczająca. W książeczce obsługi jest napisane że mogę ostrość zmieniać ale jak kieruje sie wg instrukcji to ta opcja jest jakby zablokowana?! To znaczy pasek ostrości nie przesuwa się w ogóle, tak samo z paskiem nasycenia kolorów i paskiem kontrastu. Mi chodzi o to że chce mieś bardziej wyraźne zdjęcia!!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
agnieszkaw18lat napisał/a:
To znaczy pasek ostrości nie przesuwa się w ogóle, tak samo z paskiem nasycenia kolorów i paskiem kontrastu.
Nie znam się, ale może tego nie można ustawić, kiedy aparat jest ustawiony na program "zielony". Spróbuj przestawić go na "P".
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
albo na M, jeśli takowy tryb posiada. Doczytałem - nie posiada, spróbuj więc na dowolnym z poniższych trybów:
# Program
# tryby tematyczne
# priorytet przysłony

A z tą ostrością to pewnie chodzi o to:
Cytat
Metody pomiaru ostrości: detekcja kontrastu TTL
cokolwiek to znaczy :roll: nazwa i kontekst raczej dezinformuje.

tak dla ciekwosci znalazłem:
LINK do starego wątku = śmiesznie

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
albo na M, jeśli takowy tryb posiada
Wtedy będą może i ostre, ale albo za ciemne, albo za jasne.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
18 lat w nicku i od razu tyle życzliwości zewsząd :) Zero kąśliwych uwag, po prostu miodzio :)
Przepraszam, że nie na temat, ale nie mogłem się powstrzymać :evilsmile:

A poważnie to trzymam kciuki za Agnieszkę i czekam na jakieś fotki z Optio.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Krzychoo napisał/a:
18 lat w nicku i od razu tyle życzliwości zewsząd :)
bo ja wiem, z tą "18" to bym uważał, kobiety zawsze wszystko wyolbrzymiają
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ale nie to ;-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Jak to nie? Dobijają do 18 lat (niektóre do 19 :mrgreen: ) i już tak im zostaje. :evilsmile:
 
agnieszkaw18lat  Dołączyła: 09 Lip 2007
Dziękuje co do mojego wieku :-) ale ten adres e-mail ma też juz swoje lata ;-) W tej chwili mam 20 więc może im więcej lat tym więcej życzliwości :mrgreen: Ale wracając do tematu to mam ustawiony tryb zielony i za diabla ( :evil: )nie wiem jak go zmienic na inny, normalny?!
Pomóżcie :roll:

[ Dodano: 2007-07-11, 16:13 ]
Ojojoj już wiem. Dzieki za pomoc! W trybie zielonym (chociaz nie chce tego trybu i nie wiem jak sie go pozbyc, bo i na co on niby jest? nie wiem) jest jednak opcja do zmiany ostrości itd. po prostu ktoś madry mi napisał żebym na P zmieniła i rzeczywiście poskutkowało:) dzieki wielkie:) A co do M to tez posiadam w aparacie :) D Z I E K I J A R E K ! ! ! (jednak sie znasz na rzeczy ;-) )
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ech...kobiety :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
agnieszkaw18lat napisał/a:
W tej chwili mam 20 więc może im więcej lat tym więcej życzliwości
życzliwość, jak życzliwość, ale Karta Seniora już się wyrabia i powinna dojść do Ciebie w ciągu tygodnia.
agnieszkaw18lat napisał/a:
mam ustawiony tryb zielony i za diabla ( )nie wiem jak go zmienic na inny, normalny?!
Czytałaś to?:
http://pentax.pl/fl/ap/op...oA20-manual.pdf
Strona 45.

[ Dodano: 2007-07-11, 10:18 ]
agnieszkaw18lat napisał/a:
D Z I E K I J A R E K ! ! ! (jednak sie znasz na rzeczy )
Dlaczego "jednak"?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Dlaczego "jednak"?
popatrz na avatar, może budzić wątpliwości [jednocześnie podkreślając inwencję twórczą] :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
popatrz na avatar, może budzić wątpliwości
Twój?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
nie, mój avatar może budzić tylko niesmak :-D

własnie, własnie, dziś obejrzę sobie sąsiadów, może sprzątanie mieszkania będzie łatwiejsze z ich pomysłami :mrgreen:
 
agnieszkaw18lat  Dołączyła: 09 Lip 2007
Jarku napisałam "jednak znasz się na rzeczy" bo Ty napisałeś mi, że nie znasz się :-P

[ Dodano: 2007-07-11, 19:49 ]
a wracając do trybu zielonego to czytałam to na str.45, czytałam wszystko ale nie koniecznie wszystko jest dla mnie do końca zrozumiałe...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
agnieszkaw18lat napisał/a:
Ty napisałeś mi, że nie znasz się
zawsze miałem kiepski PR, jesli chodzi o kontakty z kobietami
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Potwierdzam.
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nie znam się
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf, czy Tobie się nie zdarza najpierw powiedzieć kobiecie coś innego, a później zrobić coś innego? Bo mi, jak widać, tak (i to dość często). Np. mawiam: "już nie będę tyle siedział przed kompem" albo "oczywiście, że poodkurzam".
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Jarek Dabrowski, tzn ja potwierdziłem, to co było przed Twoją przedostatnią wypowiedzią, ale wypowiedziałeś swoją przedostatnią wypowiedź zanim ja wypowiedziałem swoją, i wyszło tak, że potwierdziłem nie to, co chciałem potwierdzić.
A co do pytania zawartego w ostatniej wypowiedzi to odpowiadam: "owszem, zdarza się".

Poza tym żona często zwraca mi uwagę, że mówię niejasno, ale nie wiem, o co jej chodzi.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Poza tym żona często zwraca mi uwagę
No to schowaj ją głeboko, tak, żeby nie mogła znależć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach