czarekk  Dołączył: 03 Lip 2007
Awaryjność Pentaxa K10D
Witam
byłem juz zdecydowany na zakup Pentaxa K10D a czytając grupę troche sie wystraszyłem. Chodzi mi o awaryjnośc Pentaxa. Odnoszę wrażenie że jest bardzo mało osób którym udało sie kupić bezawaryjnego Pentaxa.
Prosze o opinie. Jak to wygląda w stosunku do Nikona, Canona czy też Sony

pozdrawiam
czarekk
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
co znaczy awaryjny? Były problemy z FF/BF, dwie osoby miały problem z kolorkami - wymienili szybko na gwarancji. IMHO nie ma problemu z Kadychą, tzn. nie większe niż z innymi konkurencyjnymi markami/modelami.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
czarekk napisał/a:
Jak to wygląda w stosunku do Nikona, Canona czy też Sony
A skąd my tu mamy to wiedzieć?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Wiesz czarekk, na innych grupach ludzie po zakupie sprzętu zaczynają pisać posty z wielkim zaniepokojeniem, bo ich sprzęt normalnie działa! Natomiast to forum jest nienormalne i tu pytania zadają tylko ci, którym się coś zepsuło.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
czarekk, wydaje Ci się. Awaryjność jest na takim samym poziomie co w innych systemach. Na forum Canona czy Nikona też jest dużo wątków o różnych problemach ale nie oznacza to, że jakiś korpus jest bardziej awaryjny. Wiadomo, każdemu coś może się przytrafić, niezależnie od barw systemowych.
 
czarekk  Dołączył: 03 Lip 2007
Pentagram, Widze że jestes z Łodzi. Może sie orientujesz gdzie w Lodzi można kupić K10D . Dziekuje za posty wszystkim dotyczące "awaryjności K10D"

Pozdrawiam
czarekk
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
czarekk, front lub back focusy z kadyszki są niczym w porównaniu z zepsutymi milionami egzemplarzy Nikona D80 który prześwietla foty ;-)
P.S. Nie patrz na te głupoty IMHO to były choroby wieku dziecięcego jak Ci kadyszka odpowiada to bierz i się nie przejmuj masz przecież dwuletnią gwarancję.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
tomecki żółto-czarny dywersjonista? :mrgreen: Wojownik? Datownik?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
tomecki, Jest dla Ciebie unikat torba:

Crumpler-Nikon
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
czarekk, w Łodzi pełno K10tek, w MMktach i innych marketach. Polecam sklep na Piłsudskiego 89 - jedyny sklepik foto, w którym widziałem dominację bagnetu K nad innymi (nie wiem czy inne tam są).
 
czarekk  Dołączył: 03 Lip 2007
Pentagram, Byłem w MM w Galerii i w Manufakturze i nic : :-( . A tego sklepu na Pietrynie nie znałem . Ciekawe jaka maja cenę za K10D z kitem

Pozdrawiam
Czarekk
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
czarekk, przecież nie na Pietrynie tylko na Piłsudskiego, czytaj, proszę, uważniej. Byłem dzisiaj tam, bo oglądałem Sigmę 10-20 i aparat jest.

[ Dodano: 2007-07-10, 16:36 ]
PS To jest na wysokości KingCrossa, oczywiście po przeciwległej stronie i trochę bliżej skrzyżowania z Kopcińskiego
 
czarekk  Dołączył: 03 Lip 2007
Pentagram, Nie wiem co ja z tą Pietryną. Dzięki za informacje. W najblizszym czasie sie tam udam. Ciekawe czy cena bedziw miarę ok. Czyli powiedzmy około 3600 z kitem

Pozdrawiam
czarrekk
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
ale bzdurny post.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tom napisał/a:
ale bzdurny post.
- prosze o sprecyzowanie.... :evil:
i trzymanie sie jakiegos poziomu....byle jakiego ale jednak poziomu (wypowiedzi)
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Chodzi mi o to ze, znow ktos wypisuje rzeczy ktorych nie podpiera zadnymi przykladami. zenda
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
tom, ale kolega pyta, bo nie wie, więc to odpowiadający mają się podpierać się przykładami raczej...
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Moj egz. pentaxa dziala wysmienicie - i nie bralem pod uwage ze mogloby byc innaczej.

U mnie aparat nie stoji w gablocie i nie jest artfektem, naprawde caly czas jest w 'ciaglym biegu' i mimo czesto trudnych warunkow daje sobie rade swietnie, jesli juz czasem sie cos spiepszy, to tylko z mojej winy.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
tom, moja kasetka też działa świetnie, ale nie jestem już taki pewnie, że jeśli się coś w niej spieprzy, to z mojej winy :-) Przecież to tylko sprzęt, i do tego skomplikowany - może paść i tyle.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Już kiedyś coś takiego pisałem :-P

[ Dodano: 2007-07-13, 13:16 ]
O, już znalazłem. ;-)
gwiazdor napisał/a:
Cześć, dziś minął kolejny dzień z moją kadyszką - nic się nie popsuło, wszystko działa jak należy, stan licznika ... nie pamiętam *

* - copyright by bEEf

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach