Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Kabelek do FGZ 360
Witam!

Jak w temacie - poszukuję/potrzebuję zakupić kabelek łączący moją FGZ-360 z DS'em, i to jeszcze tak, żeby P-TTL działał. Ma ktoś coś takiego lub wie gdzie to kupić?
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
Odświeżam temat. Ta sama lampa ale do K10D. Są takie kabelki w Polsce dostępne?
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Trzeba się zmówić i kupić partię tych kabelków w stanach. Pojedynczo to koszt przesyłki wychodzi za drogo. Np takie coś:
http://cgi.ebay.com/FITS-...1QQcmdZViewItem
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Ma ktoś coś takiego lub wie gdzie to kupić?
he he. Czekam juz 2 miesiące na info od Apollo na temat kabelka i kostki. Niestety nie mają. Nawet Piotr K. nie odpowiada. Załatwiam sobie z USA. Ale to dopiero we wrześniu. W dodatku nie wiem, czy wypali.

Chodzi o coś takiego ?

kostka

kabelek
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Tak przy okazji: czym się różni "Hot Shoe Adapter F" od "Off Camera Shoe Adpater F" :?: :roll:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Gwiazdor napisał/a:
"Hot Shoe Adapter F"
Ten pozwala na otwarcie wbudowanej lampy oraz jest do lampy z gniazdem na kabel. Czyli lampa tylko na kablu. Nic poza tym.
Drugi jest do lampy bez gniazda na kabel. Jest także rozgałęziaczem. Czyli można mieć lampę zewnętrzną podłączoną do korpusu poprzez tą kostkę i dodatkowo poprzez kabel także drugą. Nie można otworzyć lampy wbudowanej.
Wg. mnie
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Jest tak:
- Hot Shoe Adapter F - montowany na sanki w aparacie, blokuje lampe wbudowaną (nie blokuje w korpusach Z i SF), można do niega wpiąć lampę i kabelek;
- Hot Shoe Adapter FG - montowany na sanki, nie blokuje wbudowanej lampy, ale można jedynie wpiąć mu kabelek;
- Off Shoe Adapter F - od spodu ma gniazdo na statyw, od góry sanki na lampę, jeśli wierzyć opisowi ma dwa gniazda do kabla, czyli może robić za przedłużacz.

Informacje znalezione TUTAJ
To w zasadzie sam sobie odpowiedziałem :-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Gwiazdor napisał/a:
To w zasadzie sam sobie odpowiedziałem :-)
:mrgreen:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Z tymi kabelkami do lamp to nawet w USA nie jest łatwo - bywają okresy kiedy pzrez kilka miesięcy ani w B&H ani w Adoramie nie można kupić. Mi się w końcu udało skompletować Hot Shoe Adapter Fg + Off Camera Shoe Adapter F + dwa kabelki - 90 cm i 3 metry - ale trwało to chyba ponad rok...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marek Wyszomirski, teraz sa non-stop na stanie w B&H.
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
To moze jakas wspolna akcja, jezeli ktos wraca z USA albo kupowalby dla siebie wiecej sprzetu, moglby wziac hurtem kilka...
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ostatnio są, kilka miesięcy temu nie było - i to nie było gdzieś tak z pół roku.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach