Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Jarku, przy okazji - senkju za ten patent z wykręcaniem
nie ma sprawy, z tego co kojarzę, to w instrukcji tak radzili (tak, czytałem instrukcję do koreksu, możecie się zacząć śmiać).
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
nie ma sprawy, z tego co kojarzę, to w instrukcji tak radzili
Ja zawsze czytam instrukcje, do wszystkiego. Do Patersona tez przeczytalem - calusienka. Jak kupilem sobie Hi-Matika E, to tez pierwsze co sciagnalem instrukcje i czytalem jak trzeba lokcie trzymac przy dlugiej ekspozycji ;-)

dz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarki, nie jestescie sami - tez przeczytalem instrukcje do koreksu :-P

Co do rozbierania szpuli - w kaiserze to banal. Wystarczy lekko przkrecic, zdjac jedna z czesci, czesc z filmem polozyc na podlodze i film wyciagnac do gory za koncowke. I juz jest gotow do spotkania ze szmata z izopropanolem.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Nie wiem czy wszyscy już wiedzą, że z Patersonem się bardzo przeprosiłem i od dawna go używam. Do Krokus_tanka nie wróciłem. Ale to taki wstęp formalny. Do rzeczy.
Jeśli komuś przyjdzie do głowy kupienie Jobo 1520 [ok. 140-150PLN] to od razu mówię - niech da kasę na coś bardziej szczytnego [biedne dzieci, schronisko dla psów, czy inwestycja w kupony lotto]. O ile stare Jobo są naprawdę dobre*, to modele z czerwoną pokrywką odstają. Odstają może nie tyle jakością, co samą konstrukcją. Sposób zakładania pokrywki i jej blokada czerwonym elementem to delikatnie mówiąc niewygodna sprawa, niepraktyczna. Jeśli źle zamkniemy "czerwony pasek" koreks nie jest szczelny! Jeśli ktoś chce go kupić, niech najpierw weźmie to w ręce i się przekona jak tym się pracuje!


* Dla początkujących cimniaków mogę polecić Jobo starej konstrukcji. Jak wyglądają? Tak samo jak one wygląda Krokus tank [kto od kogo konstrukcję ściągał? Jeśli Jobo od PZO to przewyższyli prototyp o kilka klas :evilsmile: ]. Zatem wygląd taki sam, zakrętka taka sama, no prawie wszystko identyczne, ale... Jobo mają szpulki z "szynami" na kliszę tak szerokimi, że nie trzeba wkręcać filmu, można go wpychać! Dla nowicjuszy to bajka!

Uwaga na wersje ze szpulami z metalu. Mają jedną szynę [na dole szpuli tylko] i tam to już nie jest tak fajnie z wkładaniem, trzeba giąć film albo pod kątem wkładać.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Nie wiem czy wszyscy już wiedzą, że z Patersonem się bardzo przeprosiłem i od dawna go używam. Do Krokus_tanka nie wróciłem.


Hehe :evilsmile:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
tref napisał/a:
Jeśli komuś przyjdzie do głowy kupienie Jobo 1520 [ok. 140-150PLN] to od razu mówię - niech da kasę na coś bardziej szczytnego [biedne dzieci, schronisko dla psów, czy inwestycja w kupony lotto].

W 100% potwierdzam.

Swoj koreks kupowalem w czarno-biale.pl, w sklepie stacjonarnym i mialem mozliwosc porownania Kaisera i JOBO. Facet od razu powiedzial, ze nie ma sensu brac JOBO, bo wcale nie jest lepszy, a sporo drozszy. Ja jednak sie uparlem, zeby go zmacac (koreks, nie faceta :-P ) i rzeczywiscie - ten sposob zamykania JOBO wydal mi sie lipny, mimo, iz nie mialem wczesniej zadnych doswiadczen z koreksami. Niestety Patersony mieli tylko duze, wiec wzialem Kaisera.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Hmmm, mam w domu ze trzy Krokus Tanki i nie mam problemu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
fotonyf napisał/a:
Hmmm, mam w domu ze trzy Krokus Tanki i nie mam problemu.


Mi do niemania problemu wystarczy tylko jeden Paterson :-P
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
No dobra - jakie konkretnie modele sa warte polecenia?:-)

Choc kurka na Tank800 zupelnie nie narzekalem....

No... z dwa razy jak za mocno merdalem "pod prad" to mi wylazl film z rowkow i kupa... :-P

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
No dobra - jakie konkretnie modele sa warte polecenia?:-)


Przede wszystkim tak wygladajacy Paterson:


Znajdziesz tego kupe na ebayu... Starszych patersonow nie kupuj.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
To sie jakos konkretnie nazywa? Model? Lookam wiec po obrazku poki co:-)

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
To sie jakos konkretnie nazywa? Model? Lookam wiec po obrazku poki co:-)


Paterson Universal - ale starsze tez sie tak nazywaly. Poznasz po wygladzie, nie ma drugiego podobnego ;-)
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Ja mam Jobo 1520. Świetny koreks! (polecam!) Po przejściu z Krokusa 800, to... :evilsmile: niebo a ziemia.

Do Krokusa mam dwie szpule patersonowskie i powiem, że są duuużo lepsze od tych Jobo. Szkoda, że się nie mieszczą do mojego Jobo...
 

yacek000  Dołączył: 26 Wrz 2007
hehe ;) ja ostatnio mojego krokus tanka otwierałem.. młotkiem :P tak się zassał.. :D
to że cieknie to looz - pouszczelniałem gdzie trzeba, ale po tym zassaniu się wkurzyłem, choć nie powiem - przeżył to młotkowanie.. pancerna konstrukcja ;)
mam drugi koreks - radziecki taki, z podobnych czasów.. może to nie jobo, ale na niego nie narzekam - świetne szpule, szczelny, choć nie ma uszczelki w ogóle..
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
yacek000 napisał/a:
ja ostatnio mojego krokus tanka otwierałem.. młotkiem :P tak się zassał.. :D


A może po prostu nie domyłeś go dobrze po ostatnim używaniu?
 

yacek000  Dołączył: 26 Wrz 2007
a co to zmienia?!

ja myślę, że to wina kiepskiego gwintowania..
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Przede wszystkim tak wygladajacy Paterson:

czy wie ktoś może czy szpule z tego patersona pasują do kaisera i odwrotnie?? wyglądają, możnaby rzec, identycznie :roll:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Możnaby kiedyś porównać tanki różne...

Bo ja widziałam tylko PZO [NIE krokus], a ciekawa jestem jak wyglądają te słynne Patersony...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ktoś weźmie chemię, to ja wezmę patersona na plener. Pobawisz się i od razu bedziesz wiedziała, czy chcesz.
Aha, bawiłem się Kaiserem niedawno, wolę Patersona. Natomiast moją opinię na temat nowych Jobo to znasz.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Oki. To weź.
Tylko nie wiem czy jest po co chemię brać - myślałam, tylko żeby się przymierzyć na sucho :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach