Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dla zwolennikow dluuugiej luuufy
http://www.photozone.de/8...300_4/index.htm
http://www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/92
proponuje zadzwonic jutro i spytac sie czy jest 100-300 f4 do pentaxa - ta cena jest ok....
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: dla zwolennikow dluuugiej luuufy
Fafniak napisał/a:
http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/sigma_100300_4/index.htm
http://www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/92
proponuje zadzwonic jutro i spytac się czy jest 100-300 f4 do pentaxa - ta cena jest ok....

To szklo jest naprawde rewelacyjne obojetne czy na filmie, czy na cyfrze, porownywalne nawet do stalek. No i cena teraz jest super. Jest to jakas alternatywa dla firmowych szkiel.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tez o czymś takim myślałem, ale..niestety czeka mnie odpłatna naprawa DS-a :-( .


PS.
Moze komuś sie przyda. Lustrzanki cyfrowe odpłatnie naprawia jednak p.Rendaszka.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
A co się spsuło?
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Tez o czymś takim myślałem, ale..niestety czeka mnie odpłatna naprawa DS-a :-( .


PS.
Moze komuś się przyda. Lustrzanki cyfrowe odpłatnie naprawia jednak p.Rendaszka.

Tez pisalem do niego z ciekawosci i faktycznie naprawiaja. Mam nadzieje ze malo zaplacisz.
Alek
PS Czy mimo zlego humoru mozna prosic o fotki z 300/4.5 i 40mm?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
A dużo :-( . Włacza się z opóźnieniem, nie działa podnoszenie reczne lampy, a co najgorsze brak zapisu na karte, zero komunikacji z wyświetlaczem z tyłu. Czyli brak mozliwosci ustawienia paru rzeczy. Pewnie cos z matrycą i elektroniką odpowiedzialną za zapis danych. Poza tym wszystko ok, pomiar, af, lampa steruje. Teraz działa jak analog, tylko filmu nie moge włozyć.Bede wiedział pewnie pod koniec tygodnia. A naprawa pewnie bardzo zaboli finansowo, bo aparacik bez gwarancji ze Stanów.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
A dużo :-( . Włacza się z opóźnieniem, nie działa podnoszenie reczne lampy, a co najgorsze brak zapisu na karte, zero komunikacji z wyświetlaczem z tyłu. Czyli brak mozliwosci ustawienia paru rzeczy. Pewnie cos z matrycą i elektroniką odpowiedzialną za zapis danych. Poza tym wszystko ok, pomiar, af, lampa steruje. Teraz działa jak analog, tylko filmu nie moge włozyć.Bede wiedział pewnie pod koniec tygodnia. A naprawa pewnie bardzo zaboli finansowo, bo aparacik bez gwarancji ze Stanów.

No szkoda, jednak elektronika jest zawodna, dawne czasy LX czy FM2 minely....:(
Jesli nie tajemnica to napisz ile cos takiego kosztuje, sadze ze warto wiedziec ile ewentualnie taka naprawa pociagnie z kieszeni, zwlaszcza ze wele osob sprowadza aparaty z USA
Jak mozesz to wyslij zdjecia osobno, jak sie zapcha to jutro zgram na dysk
Pozdrawiam
Alek
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Alek nie siej defektyzmu! To zdaje się pierwszy DS na Forum który wymaga interwencji serwisu? Biorax to pod uwage, to Alek mial pecha (w koncu wszystko sie może popsuć) bo inne marki to aż furczą latając do serwisu :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Biorax to pod uwage, to Alek mial pecha


Raczej ja ;-) . Aparacik działał bez zadnych problemów. W sobote podpiąłem lampe Sigmę 500 Super, pstryknąłem, chciałem podejrzeć, a tu..figa, wszystko wysiadło :-/
Aż sie boje podpiąc tą lampe po powrocie Ds-a z naprawy. O kosztach dam znać, coby inni wiedzieli jak się sprawy mają. Chyba, że naprawa przewyższy koszt zakupu nowego Pentaxa, to wtedychyba zrezygnuje :cry:
I tak się opłacało sprowadzić. Mnie DS w tamtym roku kosztował po przeliczeniu 2200 zł.

[ Dodano: 2006-06-12, 22:01 ]
Hm..zeszliśmy z tematu. Z mojej strony koniec :lol:
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
argawen napisał/a:
A naprawa pewnie bardzo zaboli finansowo, bo aparacik bez gwarancji ze Stanów.


Ale jakby byla gwarancja.. to i tak musiałbyś wysłać to do USA(?) i płacić kilka stów za przesyłkę...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jezeli mozna to wroce do glownego temtau:
dzwonilem wlasnie do sigmy
sciagna szklo - mozna przyjsc do sklepu z wlasnym korpusem i przetestowac go na miejscu tak zeby nie bylo jakiegos FF/BF (mialem pronblemy z sigma 28-70 2.)
sa to informacje z:

Sigma Pro Centrum
Salon FOTOGRAF Blue City poz.-1
Al. Jerozolimskie 179,
tel. (22) 311 74 24
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Daj znać, jak juz bedą mieli. Podjadę i przetestuje.

[ Dodano: 2006-06-13, 20:23 ]
......Co ja plotę, czym przetestuje ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen, -nie no to chyba nie tak.... trzeba zamowic.... ale jezeli bedzie ok. to kupic.... chyba tak. Testowanie i odwolanie zakupu chyba w przypadku wad optycznych/elektronicznych szkla
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wiem, wiem ;-) .Wolałbym sobie podpiąć to szkiełko do aparatu i dopiero podejmować decyzję :-) . Jest to w koncu sklep Sigmy, więc zrozumiałem z postu, że ściągną na stan i będzie u nich w sklepie. Teraz i tak szukam kasy na naprawe. Chciałem u nich takze zobaczyć tą Sigme 10-20, ale niestety mieli tylko z mocowaniem do Nikona. Nie wiesz jak ta Sigma 100-300/4 ma się do 70-200/2.8 ? Chodzi o ostrość i szybkość AF ? .....Ale to i tak pieśń przyszłości :-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ta 100-300 podobno bije wszystko na glowe a napewno inne zoomy tego zakresu..
To jest czolg......co do porownan z 70-210 to zobacz sobie na ten link co podalem i znajdz test tego 70-210 2.8 ....
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Z tego co wiem, to w tym sklepie w blue city można za 60 zł pożyczyć obiektyw na kilka dni, oczywiście zostawiając równowartość
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A miał ktoś z Was do czynienia z czymś dłuższym? Myślę bowiem za czas jakiś zakupić coś z tego:
Sigma 135-400 f/4.5-5.6 APO Aspherical RF
Sigma 170-500 f/5-6.3 APO Aspherical
Tokina AF 80-400 f/4,5-5,6 AT-X 840AF II
Tamron SP AF 200-500 f/5-6.3 Di LD
 

Piotr  Dołączył: 24 Kwi 2006
Sigma 100-300/4
Witam,

użytkuję Sigmę od roku, co do FF/BF to robiłem testy i mój egzemplarz ma chyba inklinacje do BF. AF nie używam z zasady bo robię głównie ptaszki i jedynie MF jest w tym przypadku OK. Zresztą dość wygodny. Sam obiektyw jest solidny i przeżył juz kilka tygodni w plecaku w różnych warunkach. Często uzywam TC1.4 Sigmy i ten układ działa dobrze. TC2 juz mi tak nie pasuje. Co do przysłon to jest bardzo dobry już od 4.
Ogólnie polecam.
W mojej galeri jest sporo fotek zrobionych tym sprzętem.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
zobacz sobie na ten link co podalem


Ups..nie zauwazyłem. Pooglądam sobie.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
A miał ktoś z Was do czynienia z czymś dłuższym? Myślę bowiem za czas jakiś zakupić coś z tego:
Sigma 135-400 f/4.5-5.6 APO Aspherical RF
Sigma 170-500 f/5-6.3 APO Aspherical
Tokina AF 80-400 f/4,5-5,6 AT-X 840AF II
Tamron SP AF 200-500 f/5-6.3 Di LD

Na dpreview wielu Pentaxiarzy MOCNO narzeka na jakosc Sigmy, glownie roznice w egzemplarza, spora ponoc loteria...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach