dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Paterson - mieszanie
W isntrukcji do Patersona, pisza, ze mieszac nalezy wykonujac jedna przewrotke. Ja robilem trzy przewrotki, tak jak zawsze robilem w Krokusie. Dopiero potem zaczalem sie zastanawiac, ze jak sie to wszystko wyleje do tego lejka, to troche czasu jednak mija, zanim splynie.

Efekt jest taki, ze sobie rozregulowalem proces. Zaniepokoily mnie efekty, ktorych wczesniej nie mialem. Wysoki kontrast i duze ziarno. Wywojka HC-110B, filmy Tri-x i Jessops400S kij wie co to jest - hint - ma bardzo ciemna maske, cos mi sie widzi, ze to moze byc APX400.

Myslicie ze to od tego?

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
W isntrukcji do Patersona, pisza, ze mieszac nalezy wykonujac jedna przewrotke. Ja robilem trzy przewrotki, tak jak zawsze robilem w Krokusie. Dopiero potem zaczalem sie zastanawiac, ze jak sie to wszystko wyleje do tego lejka, to troche czasu jednak mija, zanim splynie.


Ja robie standardowo 10 w 10 sekund. Dla pewnosci - ale czasy mam krotsze za to...

dzerry napisał/a:
Efekt jest taki, ze sobie rozregulowalem proces. Zaniepokoily mnie efekty, ktorych wczesniej nie mialem. Wysoki kontrast i duze ziarno.


Nom. Ustal na nowo mieszanie i skroc czasy.

dzerry napisał/a:
ma bardzo ciemna maske, cos mi sie widzi, ze to moze byc APX400.


Maske czy warstwe p-odblaskowa?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
ma bardzo ciemna maske, cos mi sie widzi, ze to moze byc APX400.

Maske czy warstwe p-odblaskowa?


No w sensie, caly negatyw jest duzo ciemniejszy w porownaniu z triksem na przyklad. Zadymienie to chyba nie jest, bo tony na moje oko sa w porzadku.


dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
No w sensie, caly negatyw jest duzo ciemniejszy w porownaniu z triksem na przyklad. Zadymienie to chyba nie jest, bo tony na moje oko sa w porzadku.


Zeskanuj czysty kawalek na max. rozdzielczosci i sprawdz, ile tam ziarna... jesli sporo (tylko nie rob autolevels!) to masz dyma ;-)

(walcze z tym teraz w N1600 od flooda...)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Zeskanuj czysty kawalek na max. rozdzielczosci i sprawdz, ile tam ziarna... jesli sporo (tylko nie rob autolevels!) to masz dyma ;-)
No to chyba mam dyma. Cienie mi strasznie "szumia". Ale da sie z tym zyc ;-)

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
No to chyba mam dyma. Cienie mi strasznie "szumia". Ale da sie z tym zyc


Mam nadzieje :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach