j+  Dołączył: 01 Sty 2008
31 - bomba.
*puf*

 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
31. Reszta jest ładna, ale nie zostaje na długo w pamięci. A 31 po prostu łapie moment.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Dla mnie 22. jest bombowe, zdecydowanie wybijające się, bardzo mi się spodobało, a reszta tak jak powiedział g70104sm, "jest ładna, ale nie zostaje na długo w pamięci".
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Tak mi się a propos Twoich zdjęć przypomniało:

Śmieszną dzisiaj rozmowę stoczyłem z Tatą.
Pokazałem mu ostatnie zdjęcia, część czarnobiałą, część potraktowaną winietą, niektóre z dodanym ziarnem, z korektą kolorów w Photoshopie.

Tata zastanawiał się, dlaczego kiedy mam dostęp do wspaniałej cyfrowej fotografii bezbłędnie rejestrującej rzeczywistość, uparcie ją naruszam i okradam z możliwości, jakie mam - a on, młodym będąc nie miał. "Świat jest kolorowy!" - powiadał Tata.

Twoja K100D "robi" podobnie, jak moja K10D. Chyba dlatego, że mamy w zasięgu ręki to, o czym mój Tata mógł tylko pomarzyć.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Samp, ja to pewnie jestem w wieku twojego taty i całkowicie go rozumiem, dlatego unikam jak ognia wszelkiego PS/gimpa czy innego mieszania pixelami.

malyglod, 31 super,
"przemawia" do mnie 21 ale mi trochę w sepię jedzie..?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
mumonzan napisał/a:
Samp, ja to pewnie jestem w wieku twojego taty i całkowicie go rozumiem, dlatego unikam jak ognia wszelkiego PS/gimpa czy innego mieszania pixelami.


Młodszy jesteś, o dwa lata :-)

Ale ja po tej rozmowie taki rozbity chodzę, że chyba wezmę się za ciemnię, a ME Superek przeżyje swoją drugą młodość...

Nie wiem, nie wiem, chyba dzisiaj się z tym prześpię.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Samp napisał/a:
Młodszy jesteś, o dwa lata

Normalnie miód lejesz na moje serce:)))))))
Samp napisał/a:
chyba dzisiaj się z tym prześpię.

Prześpij się, prześpij:)))
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Aaa, zapomniałbym o najważniejszym:
malyglod, mi się te zdjęcia straszni podobają. Lubię podobną obróbkę i nie waham się jej.
SMC-FA 50 f/1.4 to zarąbiste szkło, moim zdaniem niedoceniane - albo też ma zrypaną opinię przez abberacje.

20, 21, 24, 25, 26, 27, 30, 31 to moje ulubione, super rozegrane bokehem. No i są emocje.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
31 zdecyowanie przenieś z części "bekstejdżowej" do głównej. Świetnie chwycone.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
23,24 i chyba 26 - fajne, dziewczyna śliczna, tylko ten brokat, po co?
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Samp napisał/a:
Twoja K100D "robi" podobnie, jak moja K10D. Chyba dlatego, że mamy w zasięgu ręki to, o czym mój Tata mógł tylko pomarzyć.

W sumie i racja ;-) Choć pragnę nadmienić dla wszystkich przeciwników cyfrowej obróbki - jedyna ingerencja w te zdjęcia odbyła się z poziomu Lightrooma. Dopasowanie leveli i ewentualnie zmiana zabarwienia, lub temperatury świetlnej i dodanie winietek. Ponadto to właśnie FA50/1,4 na pełnej dziurze wprowadza taki fajny, bajkowo-analogowy nastrój. Też jestem niezbyt przekonany do przesadnego szopowania, ale jakoś mnie tak pchnęło w kierunku kombinowania po całym dniu spędzonym w towarzystwie analogowców-średnioformatowców ;-)


cypis napisał/a:
23,24 i chyba 26 - fajne, dziewczyna śliczna, tylko ten brokat, po co?


Taka była wizja koleżanki fotografującej. Moim zdaniem bardzo fajnie to się prezentuje w połączeniu z niebieskimi legginsami, ale, niestety, na niewielu zdjęciach udało mi się to pokazać, ponieważ - tak jak powiedziałem - ciężko mi jeszcze zaakceptować ustawianie kadru obejmującego całą modelkę, choć bardzo bym tego chciał.

Np.:

32)



Kto co lubi ;-) A w życiu trzeba eksperymentować.

Dzięki za opinie!
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
23,26 mega mi się podobają, modelka 1 klasa
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Odbiegnę chwilowo od portretu ;-)

takie uliczne szerokokątne niewiadomoco:

33)



mnie osobiście bardzo kręcą takie kadry, ale tylko i wyłącznie na pełnym ekranie..
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
malyglod napisał/a:
mnie osobiście bardzo kręcą takie kadry, ale tylko i wyłącznie na pełnym ekranie..


To może pomóż się wkręcić i nam, wrzucając wersje pełnoekranowe na jakiś serwer (np. imageshack.us), a tu tylko linki do nich?
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
malyglod, zamiast na oczy ostrzyłeś na gardło w 32:-)
 
rpg  Dołączył: 22 Gru 2007
4 i 8 podobają mi się najbardziej. I no 13 z Twojego profilu na carbonmade - z tym że tam to chyba się zasugerowałem bardziej modelką :)
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
A dziś pobawiłem się w strit trochu:

34)


35)


36)


37) i 38)


39)


40)


41)


42)


43)



Ponadto baardzo eksperymentalnie - wartości 'hartystycznej' to to nie ma, ale chciałem się pochwalić, jaki efekt sobie obmyśliłem (choć pewnie zrobił to już kiedyś ktoś przede mną ;) )

44)


po prostu - ciemny pokój, bulb, lampa zewnętrzna trzymana w ręku.
;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dziwne, ale jakoś mi ten wątek uciekł :-(

15. - dość niezauważone przeszło, a moim zdaniem jedno z najlepszych.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ale wineta! To obiektyw, czy tak specjalnie dodajesz. Strity marne.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Nędzny ten street...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach