radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
* Praca biurowa w moim przypadku to pakiet MS Office + ściemnianie w Firefoxie :-)

Lenin nie napisał po co mu to, więc założyłem, że za 500 zł to nic ponad to i tak sie nie kupi, no ale może opiszon dobrze prawi, że nawet tęczowy Dell do zdjęć lepiej się nada.
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
[ Dodano: 2014-08-26, 11:46 ]
Cytat
Pentax ma matryce od Sony, a ma je lepiej oprogramowane niż Sony

Dell ma jednak inny target. Nie klient indywidualny, chociaż też, lecz korporacje duże i małe. Z tego powodu ma "Gwarancja Premium Panel + Next Business Day". A LG rok krócej w serwisie producenta.
[ Dodano: 2014-08-26, 12:46 ]
radekone napisał/a:
Lenin nie napisał po co mu to, więc założyłem, że za 500 zł to nic ponad to i tak sie nie kupi, no ale może opiszon dobrze prawi, że nawet tęczowy Dell do zdjęć lepiej się nada.

Do użytku domowego wyłączając gry 3D. Ale chcę, aby kontrast był przyzwoity i przejścia przyzwoite. Stąd dylemat, bo wiem, że na najtańszym Samsungu, to nawet najlepsze z pentaksowych CMOS wyglądają źle, a conajmniej słabo.

To teraz: czy lepiej dobrze skalibrowanego fabrycznie IPS-a sześciobitowego, czy lepiej VA ośmiobitowego z 3x większym kontrastem niż IPS?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
w pracy mam IPS Della, w domu Eizo Forisa na MVA - z rozmysłem brałem tak - bo ten MVA nie świeci tak mocno jak Dellowy IPS
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
opiszon napisał/a:
a czy lepszy TN wyświetli mi gradienty poprawnie, żebym widział wszystko na ekranie ?

bo to, że praca biurowa, to nie oznacza, że nie ma potrzeby wyświetlania niuansów

robię np teraz layout, który grafik zaprojektował na biało-szary
u grafika na monitorze zapewne widać, na moim biurowym Dellu na IPSie widać, na TNce kolegi różnica ledwo zauważalna, jak robimy prezentacje z rzutnikiem, to wszystko jest białe ;-)
A weź jeszcze TN obróć do pionu, to dopiero się zacznie! Miałem w poprzedniej firmie 2x Dell TN w pionie. Ruch głowy o 5cm powodował zmiany kolorów. Jak robiłem layout to na obu monitorach (widziane z innych kątów) to jakby 2 różne strony.

Teraz też mam 2x Dell U2412M (IPS) - i czy pion czy poziom, to, nie ma większej różnicy w kolorach. Różnica jest w podświetleniu - to niestety widać czy pion czy poziom. Przy czarnym ekranie to poświata jest mocno widoczna. Jeden minus, że mam różne rewizje i nie da się ich ustawić by tak samo wyświetlały kolory. Nowe mają niestety żółtą dominantę, no ale o tym już się rozwodziłem...
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
No i stało się. Monitor zakupiłem, co ciekawe w sklepie nie dla idiotów. Cena była prawie identyczna jak najtańsze propozycje w sklepach internetowych.

LG 23MP65HQ. 27 cali był znacząco droższy :cry:

Z wad, subiektywnie:
- nie mogę się przywyczaić do landrynkowych kolorów
- mam wrażenie, że balans bieli nie jest ok, mimo to, że wszystkie testy softwarowe pokazują, że jest mniej więcej OK,
- cienie są znacznie ciemniejsze niż na moim wcześniejszym CCFL.
- menu mogło by być lepsze
obiektywnie:
- podstawa jest nieco za wiotka,
- HDMI zamiast DVI
- zasilacz osobno

Z zalet:
- ma pobierać 20W, patrząc na parametry zasilacza i fakt, iż nie jest zbyt mocno obciążony, bo jest ledwo ciepły, wydaje się, że w przybliżeniu nie weźmie więcej niż 30W,
- jest lekki
- ustawianie temp. barwowej zaawansowane
- podobno w fabryce kalibrowany, wydruk jest
- tu widzę wszystko, jak należy

- w innych testach też.

Gdyby nie ta cena w sklepie, pewnie bym wysyłkowo stał się posiadaczem Benq z VA.
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
Ktoś miał do czynienia z monitorem Samsung SyncMaster BX2240?? Warty zastanowienia czy raczej nie tykać?
 
K-5  Dołączył: 28 Sty 2014
gkeb napisał/a:
Ktoś miał do czynienia z monitorem Samsung SyncMaster BX2240?? Warty zastanowienia czy raczej nie tykać?
To zależy do czego. Bo jeśli do obróbki zdjęć to zdecydowanie nie tykać.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Bardzo budżetowa propozycja dla amatorów foto :

Monitor AOC 23" LED i2369Vm

Cena ok. 515 zł lub poniżej 500 zł wersja bez głośników (bez m w nazwie) z mniejszą ilością złącz video.

Matryca 23 cale IPS.

Cudów nie ma ale obraz jest ok.
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
Kurcze zastanawiam się nad Iiyama X2783HSU, naczytałem się, że dla amatora i tak jest aż nadto, w cenie ok 1tys. zł uważam, że jest spoko za 27". Szkoda tylko, że jest 16:9. Ale chyba się skuszę bo mój 19" już pada powoli.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja mam wersję 24 calową tego monitora i jest ona całkiem ok jak dla amatora.
Przy 27 calach może coś budżetowego z 4K by się znalazło ?
W każdym razie wersja 24 jest ok. 200 zł tańsza i też starcza..
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
Markus napisał/a:
Przy 27 calach może coś budżetowego z 4K by się znalazło ?


Co masz na myśli? Chodzi o rozdzielczość? Nie jestem ostatnio na czasie z monitorami ;)

 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Markus napisał/a:
4K

Jaki sens ma oglądanie filmów HD czy 4K na monitorach 27 cali?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Markus napisał/a:
Przy 27 calach może coś budżetowego z 4K by się znalazło ?
Przy 27 calach wystarczy Ci 2560x1440. Przy większej rozdzielczości piksel robi się zdecydowanie za mały.
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
ZbyszekB, ale on ma 1920x1080 przy 27", czyli troszkę mało chyba?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Diamond32 napisał/a:
ZbyszekB, ale on ma 1920x1080 przy 27", czyli troszkę mało chyba?
Przecież ja nie proponuję 1920x1080 bo przy 27'' to faktycznie trochę mało ale 4K to przesada w drugą stronę. Ja się odniosłem raczej do tego 4K. Moim zdaniem dla monitora 27'' optymalna rozdzielczość to 2560x1440. 4K to obecnie nowość i nic budżetowego z rozsądnym wyświetlaniem kolorów nie znajdzie nie wspominając już o tym że piksel robi się mały. W dodatku jak kupi monitor 4K to możliwe że będzie musiał wymieniać kartę graficzną na taką która obsługuje taką rozdzielczość.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ja polecam jednak 16:10 zamiast 16:9. Chyba, że monitor ma być wyłącznie do oglądania panoramicznych filmów. Do codziennej pracy, do internetu.. potrzeba nam bardziej pionu niż poziomu - szczególnie, jak strony są fixed-width (jak nasza skórka domyślna). Może 120px to nie przepaść, ale lepiej mieć jak nie mieć.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Marooned, mając do wyboru monitory 24'' o rozdzielczości 1920x1080 lub 1920x1200 to faktycznie wybrałbym ten z proporcjami 16:10. Ale w przypadku gdyby wchodził w grę 27'' o rozdzielczości 2560x1440 to 16:9 nie przeszkadza. W końcu 1440 to więcej niż 1200. :-P
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
ZbyszekB napisał/a:
Marooned Ale w przypadku gdyby wchodził w grę 27'' o rozdzielczości 2560x1440 to 16:9 nie przeszkadza. W końcu 1440 to więcej niż 1200. :-P


A istnieje jakiś model o tych parametrach z matrycą *VA z przystępną ceną?
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
Na chwilę obecna pracuje na starym EIZO S1921. Raczej nie opłaca mi się go sprzedawać, więc zostanie jako drugi. Jako pierwszy chciałbym coś większego i to w panoramie. Fajnie jakby to było 16:10. Chociaż większość co znajduje w ciekawej cenie ma proporcje 16:9. Budżet to około 1000 zł. Nie wiem czy np. NEC EA234WMI jest wart rozważenia (cena trochę powyżej planowanego budżetu) czy może warto dołożyć i wziąć np. FS2333 lub EA244WMi. Tylko tu już dość znacznie przekraczam budżet. Wolałbym coś jednak tańszego i może być nawet starsza generacja, byle by dobrze oddawała kolory. Sprzęt byłby wykorzystywany do office jak i do obróbki w PS (raczej na małą skalę). Posiadam color munki display więc korekcje kolorów sobie zrobię.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
gkeb - gdyby nie narzekania na nowsze wersje, to bym polecał - o ile nie pracujesz w nocy bez dodatkowego źródła światła - U2412M, bo mieścisz się w budżecie i masz 16:10... Ja chyba jeszcze się na "starą i lepszą" wersję załapałem, a przynajmniej mam taką nadzieję :-) Nowsze modele Della według testów niekoniecznie są lepsze... O ile masz możliwość sprawdzenia przed zakupem, to zerknij na ten model - mimo, że dość starawy, to w tej cenie chyba ciągle wart uwagi przy trafieniu na dobry egzemplarz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach