Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
iiyama robiła świetne CTR, a akurat budżetowe modele LCD iiyama zbierają raczej bardzo kiepskie recenzje. Marka to nie wszystko. IMOH najlepiej poszukać testów monitorów na sieci jest tego sporo i poczytać sobie testy wybranego monitora.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
awakqwq, napisałem o tej iiyamie, bo akurat pewne ilości używamy w firmie (zastosowania biurowe). Jakiś czas temu były o +/- 30% drozsze. Gdybym miał sobie kupować, to pewnie bym o nim myślał. Z testów też nie wszystko wynika.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
zorzyk ja absolutnie nie pisałem tego w odniesieniu do Twojej wypowiedzi. Wiem że Twoje posty są wyważone i jak coś piszesz to sprawdziłeś to i wiesz co piszesz. Moja wypowiedz odnosi się to tekstu:

espresso napisał/a:
Zdecydowanie lepiej te same matryce wykorzystuje np. iiyama. Przyzwoitą (w miarę) iiyamę kupisz za nieco ponad 1000zł i będziesz zadowolony (z możliwoscią kalibracji). I nie do końca się przejmuj opiniami kochających CRT. Co mają powiedzieć ja wydali na nie kupę kasy?

Uwielbiam takich "znawców" świat jest prosty od razu wiadomo co dobre a co złe :evilsmile:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Najlepsze LCD robi EIZO niestety ale są one dosyć drogie.
Przy wyborze LCD ważny jest typ matrycy.
Te z matrycą TN nie oddają dobrze całego zakresu barw.
Jak coś to kupować z matrycą MVA,PVA lub S-IPS.
Wybór jest bardzo duży ceny coraz mniejsze...
Poszukaj na monitor.pl
albo zadzwoń i coś Ci doradzą :-)
Pozdrawiam MK
 

Wojtek.A  Dołączył: 31 Sie 2006
Ja kupiłem eizo s1910 ze dwa lata temu, wybuliłem dość mocno, ale na szczęście dostałem spory rabat od kumpla :-P Do tej pory zakupu nie żałuję, w tej chwili jego następca kosztuje około 1500, więc powyżej limitu, ale może inne modele się załapią.

Polecam poszukanie monitora, który ma regulację jasności w dużym zakresie, a także łatwą zmianę predefiniowanych trybów (tekst, zdjęcia, film, ...). Najlepiej jak się da podpiąć pod kombinację klawiszy. Pivot też jest przydatny jak się ma nieszczęście być programistą :evil: , ale wg mnie można spokojnie bez tego przeżyć.

Co do matrycy to faktycznie S-IPS podobno najlepiej oddaje barwy. PVA, MVA są lepsze w jakości obrazu (barwa, kąty widzenia), ale wolniejsze niż TN, chociaż ja nie zauważyłem u siebie smużenia.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
dan napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Teraz będzie głupie pytanie. A "Brightness" to co?

Podobno to nie to samo :mrgreen:
W większości przypadków "Brightness" operuje na sygnale doprowadzanym do matrycy, czyli tak jakbyś zrobił to na wyświetlanym obrazku. Tylko jeśli masz osobną regulację "Backlight" to jesteś pewny, że to moc lamp.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
W większości przypadków "Brightness" operuje na sygnale doprowadzanym do matrycy

Moje spostrzeżenia są właśnie odwrotne - "Brightness" to w 99% moc lamp. "Contrast" za to, to właśnie manipulacja krzywą gamma, czyli ściema. Ale kontrast.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wojtek.A napisał/a:
Ja kupiłem eizo s1910 ze dwa lata temu
Też mam i sobie chwalę.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
[quote="Gwiazdor"W większości przypadków "Brightness" operuje na sygnale doprowadzanym do matrycy, czyli tak jakbyś zrobił to na wyświetlanym obrazku. Tylko jeśli masz osobną regulację "Backlight" to jesteś pewny, że to moc lamp.[/quote]
Dzieki za wyjasnienie. A o tym ze nie mam regulacji mocy lamp wiem, tylko nie wiedzialem jaka jest roznica miedzy regulacja jasnosci a mocy podswietlania :-)
 

Azakiel  Dołączył: 18 Maj 2007
Re: Jaki monitor LCD?
Stachu napisał/a:
Planuję zamienić stary monitor na nowszy model. Mi tam CRT pasuje, ale inni domownicy wolą LCD. W związku z tym, mam takie pytanie:
Jaki monitor LCD do 1000 zł polecacie, co by się nadawał do obróbki zdjęć? No i co sądzicie o panoramicznych panelach? Jakie są ich zalety i wady?


Czy to ma być monitor przede wszystkim dla Ciebie, czy dla "innych domowników" jesli dla Ciebie bierz CRT (coraz trudniej kupic CRT).
JEsli juz koniecznie chcesz miec w domu LCD to na chwilę obecną nie kupisz LCD za 1000 zł który wyswietlalby w miare dobrze kolory . Radziłbym dołożyc i wziąć np takiego NEC-a

http://www.cortland.pl/24...p_19%27%27.html

i jesli wogole mówimy o obróbce zdjęc pod druk to nalezy zainwestować w kalibrator sprzętowy - moze byc z tych tańszych to i tak bedzie niebo a ziemia w porownaniu z kalibracją "na oko".
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Re: monitorowy
espresso napisał/a:
Jasność 250 cd/m2

troszke mało, powinno być ok. 300

Dlaczego?

espresso napisał/a:
Jak wybierzesz dowolny z firm takich jak NEC, IIYAMA, to będziesz zadowolony.

A gdzie EIZO?

Iiyama? Ma w ogole jakies modele do zdjec/grafiki w przedziale 1500-2500?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
espresso napisał/a:
Bo to ponoć tak jak z jasnością szkiełka. Nie musisz wykorzystywać 2,8, ale świadczy to o jego możliwościach.

No to chyba sie cos pozmienialo od momentu kiedy wybieralem monitor dla siebie. Wtedy wyczytalem na forum mva.pl, ze im mniejsza jasnosc tym lepiej.

espresso napisał/a:
Nie wiem czy piszac o monitorach w tym przedziale cenowym, mówimy o prof dla grafików? Ale na pewno w tym przedziale cenowym są przyzwoite do zstosowań DTP

W tym przedziale sa juz panele, ktore pod pewnymi warunkami mozna wykorzystywac zawodowo.
Mysle, ze mozna zaufac firmom produkujacym sprzet w tej klasie. Czesto matryce z tych drozszych monitorow sa stosowane w tych w przedziale do 1500. Roznia sie elektronika i podswietlaniem.

Pytalem o Iiyame, bo jakos niewiele slyszalem o niej, w kontekscie paneli dla entuzjastow obrobki zdjec. Wszedzie przewija sie NEC i Eizo...
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Po waszych spostrzeżeniach, wskazówkach, podpowiedziach, doświadczeniach, informacjach, polecaniach, odradzaniach itp itd znalazłem coś takiego:
http://www.nec-display-so...id=231&sec=main

Co możecie o tym powiedzieć?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ludzie mówią, że lepiej (S-)IPS, niz (S-)PVA (co nie znaczy, że PVA jest jakieś tam złe) - więc może lepiej 1970NX niż 1970NXp. Ale ja tylko powtarzam.

Tego z "p" ma chyba Fafniak, ale on urlopuje teraz.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Może i tak, ale ten bez "p" to już sporo wykracza poza budżet :-/ .
 
Markoo  Dołączył: 12 Kwi 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
może lepiej 1970NX niż 1970NXp


Wlasnie jak ja kupowalem monitor to tez mnie przestrzegali przed "p"
Kupilem 1970nx ... ale ile praktycznie sie te dwa typy roznia nie wiem,
cena na pewno.
Moze warto troche wiecej wydac...ale sam musisz zdecydowac.
Widzialem go za 1,383.00 zl


tu wiecej inf www.mva.pl :)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Markoo napisał/a:
Moze warto troche wiecej wydac


Właśnie w tym problem, że "trochę więcej" to jest już na "p" z matrycą (S-)PVA (specjalnie kombinowałem, żeby nie było TN).
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Stachu, miałem PVA (to co MVA tylko Samsunga) i kolory też było ok. Dla mnie nawet super. A kąty widzenia - poezja. Tak czy inaczej nieporównywalne z żadnym badziewiem na TN. Bierz :-)
 
Markoo  Dołączył: 12 Kwi 2007
Stachu napisał/a:
Właśnie w tym problem, że "trochę więcej" to jest już na "p" z matrycą (S-)PVA (specjalnie kombinowałem, żeby nie było TN).


Zaraz piszesz tak jakby 1970NXp byl drozszy niz 1970NX ?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Bo jesss... :-P Przynajmniej na stronie producenta. O niecałe 300 zł.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach