dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Stachu, na poprzedniej stronie pisalem, ze 1970NX mozna bez problemu kupic za 1200. Nie bierz tego 1970NXp, bo to panel do zastosowan biurowych. 1970NX korzysta z tej samej matrycy, co sporo drozsze modele graficzne NEC-a.

Zreszta na forum mva.pl jest sporo na temat 1970NX.
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Jaki monitor LCD
No własnie. Noszę się z zamiarem wymiany mojego klockowatego CRT na cos bardziej kompaktowego. Monitor ma się "nadawać" do obróbki foto, ale tez aby nie smuzył przy oglądanych od czasu do czasu filmach.
Czy mam się interesować matrycami TN czy PVA?
Ogłnie chciałbym aby miał 20-21 cali, raczej panorama, DVI. Pivot niekoniecznie.

Ktoś z was ostatnio kupował i ma jakąś propozycję w kategorii jakość/cena.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
:oops: sorry "tato" :oops:

Przyznaję, poszedłem na łatwiznę teraz :roll:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Unikaj TN jak ognia. Mam 17" na tej matrycy i kolory różne w zależności od ułożenia się na krześle. Przy 20-21" będziesz miał jazdę jak Sigue Sigue Sputnik (swoją drogą pamiętacie ich?)
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Michu napisał/a:
Przy 20-21" będziesz miał jazdę jak Sigue Sigue Sputnik


W sensie......? :->

Kurcze, patrzyłem na mva.pl i bogaci jak nie wiem ci forumowicze. Aż się zniechciłem do zakupu skoro to przyzwoite monitory chodzą aż w takich cenach......
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
W jakich cenach? Przyzwoity monitor to przeciez jakies 2kpln...


Kupilem ostatnio do firmy HP-eka LP1965 (1100zl, na matrycy MVA, 16,7mln kolorow) i zrobilem porownanie z NEC-iem 1970NX. Przy tych samych obrazach NEC dawal plynniejsze przjescia tonalne i lepsze nasycenie kolorow.
 
pp  Dołączył: 08 Maj 2006
dan napisał/a:
W jakich cenach? Przyzwoity monitor to przeciez jakies 2kpln...


Kupilem ostatnio do firmy HP-eka LP1965 (1100zl, na matrycy MVA, 16,7mln kolorow) i zrobilem porownanie z NEC-iem 1970NX. Przy tych samych obrazach NEC dawal plynniejsze przjescia tonalne i lepsze nasycenie kolorow.


Jakiś czas temu przerabiałem ten problem również, z uwagi na nikłą dostępność miejsca miał to być LCD. Ciężkie godziny spędzone na mva.pl , pl.rec.foto.cyfrowa itpodobnych doprowadziły mnie do wniosków, że ogólnie polecany do zastosowań foto jest ten NEC bez "p" oraz większośc monitorków EIZO (dane jakoś mniej więcej spzred pół roku). To taka ogólna konkluzja, przewijały sie tam też jakieś samsungi, iyamy i inne tego typu wynalazki, ale z tego co pamiętam opinie były różne. Ja w każdym razie dałem sobie z nimi spokój.
Z uwagi na finanse ja zdecydowałem się na sprzęt używany, kupiłem EIZO L795 z allegro, nie narzekam, aczkolwiek nie mam porównania do innych LCD

Pozdr.
pp

[ Dodano: 2007-10-12, 22:01 ]
Michu napisał/a:
Unikaj TN jak ognia. Mam 17" na tej matrycy i kolory różne w zależności od ułożenia się na krześle. Przy 20-21" będziesz miał jazdę jak Sigue Sigue Sputnik (swoją drogą pamiętacie ich?)


No moooowa Atari bejbi :) Az sie lezka w oku kreci...

pp
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
pp napisał/a:
ogólnie polecany do zastosowań foto jest ten NEC bez "p" oraz większośc monitorków EIZO

No to cos slabo sie wczytywales.

1970NX jest polecany jako najtanszy NEC do zastosowan foto.

O wiele lepiej nadaja sie do tego drozsze, profesjonalne monitory graficzne NEC-a. Jesli chodzi o EIZO, to sprawa wyglada podobnie - jest kilka tanszych modeli, ktore pod pewnymi warunkami moga byc uzywane do fotografii, no i tak samo jak u NEC-a - wszystkie modele graficzne nadaja sie bardzo dobrze do tego typu zastosowan.
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
dan napisał/a:
ktore pod pewnymi warunkami moga byc uzywane do fotografii


No tak zapewne chodzi o możliwość kalibracji.
Czy ktoś ma wystarczająca jasność w tej sprawie aby mi wytłumaczyć, czym się różni kalibracja sprzętowa od kalibracji sofware-owej i dlaczego niektóre monitory nie mają możliwości zastosowania jednej z nich.

Uprzedzając Zorzyka - szukałem zarówno na naszym forum jak i MVA i nie znalazłem czytelnego i zrozumiałego jak dla mnie wytłumaczenia. Wiem, że Dan pytał się tamtejszego "guru" o odnośnik do materiałów w sieci na ten temat, ale umówmy sie, że facet podczepił niekoniecznie użytecznego linka :(
 
pp  Dołączył: 08 Maj 2006
dan napisał/a:
pp napisał/a:
ogólnie polecany do zastosowań foto jest ten NEC bez "p" oraz większośc monitorków EIZO

No to cos slabo sie wczytywales.

1970NX jest polecany jako najtanszy NEC do zastosowan foto.

O wiele lepiej nadaja sie do tego drozsze, profesjonalne monitory graficzne NEC-a. Jesli chodzi o EIZO, to sprawa wyglada podobnie - jest kilka tanszych modeli, ktore pod pewnymi warunkami moga byc uzywane do fotografii, no i tak samo jak u NEC-a - wszystkie modele graficzne nadaja sie bardzo dobrze do tego typu zastosowan.


Między wierszami to miałem na myśli oczywiście, skoro wątek jest o monitorze za ludzkie pieniądze. To chyba oczywiste, że droższe profesjonalne monitory stricte graficzne do tych zastosowań będą trafniejszym wyborem.
pp
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Jaki monitor?
Mam monitor lcd, taki zwykły i muszę powiedzieć, że jego zakup chyba był błędem... Balans bieli kontrast, a nawet jasność zdjęć ciężko mi jest na tym ustroistwie ustawić. Zawcze na crt to wygląda inaczej... Czy to ustroistwo da sie choć trochę lepiej skalibrować, alboco...?

Zastanawiam sie czy nie kupić sobie jakiegoś porządnego sprzętu dla grafika - oczywiście crt. Pytanie jaki... Czy w podobnej cenie jak ten mój wynalazek lcd, czyli do 1000 zł. coś przyzwoitego dostanę?

Z góry dzięki za podpowiedzi.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
A ja stwierdziłem, że właśnie nadszedł ten moment, w którym czas wymieniać CRT na LCD.
Zmieniłem Iiyamę VisionMaster Pro 514 (HM204DT) na LCD Samsunga SyncMaster 206 BW.

Nie narzekam, wręcz myślę że to była dobra decyzja. Zatem polecam.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
mcgyver, nie za 1000 zł a za 100 zł kupisz coś używanego co zmiecie tanie LCDki.
Ja mam Eizo 17", kupiłem w komisie za chyba 130 zł.
Bardzo dobry sprzęt.
Zerknąłem na allegro - pierwszy link z brzegu, 19 EIZO
http://www.allegro.pl/ite...ub_olsztyn.html
rozdzielczość 1280x1024 przy 100Hz.
Jak nie jest wyrąbany, to będzie działał dobrze jeszcze z 5 lat.

gilby
 

tomos  Dołączył: 18 Sty 2007
moj brat bedzie prawdopodobnie sprzedawal niedlugo NEC'a 1980FXi, nie wiem tylko ile bedzie za niego chcial ;)
w kazdym razie monitorek super, oczytani wiedza o czym mowa :)
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Monitorki NEC-a są wyśmienite, przynajmniej z wyższych serii... Używałem MultiSync 1810 i jakość była naprawdę wyśmienita, dodatkowo posiadał wejście na BNC i kosztował... 280zł :) Monitor z 99r a dopiero w 2006 monitory poniżej 1400zł zaczęły dorównywać jego matrycy S-TFT kolorami, kontrastem (do dziś większość zostaje w tyle) oraz szerokim kątem który wynosi w jego przypadku prawie pełne 180 st :) Co do odświeżania spokojnie dawało radę przy filmach 720p a rozdziałke natywną miał 1280x1024 i 75Hz.
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
stalem ostatnio przed podobnym problemem, moj samsung crt sie lekko wypalil i trzeba go bylo zmienic. poczytalem ten watek, jakies teksty na necie, pl.rec.foto itp. i stwierdzilem ze nie stac mnie na przyzwoity 19" lcd. kupilem wiec uzywany 21" crt dell'a, za 320 zl :)
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
jesli zalezy Wam na barwach ( :) ), to najlepszym rozwiazaniem jest matryca s-ips.

Jaki monitor to ma? HP LP2065 - 20", 1600x1200, kosztuje jak wlasnie sprawdzilem 1420PLN. Mam takie dwa, piekne, sliczne, z pivotem (obracany ekran) - smialo moge polecic.

Nieraz na allegro pojawiaja sie sprowadzane z zachodniej europy, nawet po 700PLN z hakiem. Jesli nie zalezy Wam na 3 latach gwarancji - to mozna smialo brac ;)
 

sebastek  Dołączył: 30 Sty 2008
Re: Eizo FLexScan S2231W
espresso napisał/a:
Eizo FLexScan S2231W, czy ktoś korzystał z tego monitora, szukam info?

[ Dodano: 2008-06-03, 16:52 ]
Ćwiczę ten model od wczoraj. Fajny. Polecam. Do tej pory myślałem, że kolory mam na dotychczasowym LCD... Teraz wiem że były fajne ale nie do końca. Czekam teraz za kolegą z kaliblatorkem.


A ile za niego dałeś jeśli można wiedzieć? :-) Bo to jest chyba TO czego szukam :-) I jak kolejne wrażenia?
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
NEC 2090 Uxi. Serdecznie polecam. Mam od tygodnia i jestem zachwycony. Dodatkowym atutem jest możliwość skalibrowania hardłerowego (tylko trzeb troszkę pokombinować :))

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach