dexdorma310878  Dołączył: 26.06.2015
Monitor do amatorskiej obróbki zdjęć. Cytuj
Bardzo proszę o pomoc.
Jestem na kupnie monitora graficznego do 2tyś max

1. Dell U2413 1900zł
2. Dell P2415Q UHD 2000 zł
3. Eizo EV2455-BK 2000 zł
4. Dell 2412M -1100 zł

Mam te cztery do wyboru, za bardzo się na tym nie znam jednak monitora będę używał amatorsko , wielością tak około 24 cale .
Który z nich będzie, powinien mieć pierwsze miejsce waham się nad 1 a 3 bo ten 4K chyba nie za bardzo, czy możecie coś innego zaproponować w tej kwocie

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
Jak amatorsko to brałbym tego najtańszego Della a nadwyżkę przeznaczył na legalnego Photoshopa/lightrooma.

Co do rozdzielczości to ciężko powiedziec. 24" to taka graniczna wielkość i są osoby które wolą FHD są też tacy co preferują UHD przy tym rozmiarze.
Co kto woli.

opiszon napisał/a:
Jak amatorsko to brałbym tego najtańszego Della a nadwyżkę przeznaczył na legalnego Photoshopa/lightrooma.

Co do rozdzielczości to ciężko powiedziec. 24" to taka graniczna wielkość i są osoby które wolą FHD są też tacy co preferują UHD przy tym rozmiarze.
Co kto woli.

Dzięki za odpowiedź, to nie ulega wątpliwości ale ten ale ten najtańszy dell to kosztuje 1000 zł model 24 12m, ma gorsze parametry od 24 13 A poza tym ten model 2413 ma HDMI i to też chyba jest istotną rzeczą w jaki sposób zostanie podłączony monitor do komputera Czy ktoś z was ma ten model 2413.

leesq  Dołączył: 29.11.2014
mam podobną sytuację (tzn. zakup) i zastanawiam się nad NEC MultiSync EA234WMi-BK lub NEC MultiSync EA244WMi-BK

http://www.graficzne.pl/i...ii-skalibrowany

leesq napisał/a:
mam podobną sytuację (tzn. zakup) i zastanawiam się nad NEC MultiSync EA234WMi-BK lub NEC MultiSync EA244WMi-BK

http://www.graficzne.pl/i...ii-skalibrowany

A myślałeś o tym co ja napisałem a ten który lepszy na którym się zastanawiasz

dexdorma310878 napisał/a:
opiszon napisał/a:

Co kto woli.

Dzięki za odpowiedź, to nie ulega wątpliwości ale ten ale ten najtańszy dell to kosztuje 1000 zł model 24 12m, ma gorsze parametry od 24 13 A poza tym ten model 2413 ma HDMI i to też chyba jest istotną rzeczą w jaki sposób zostanie podłączony monitor do komputera Czy ktoś z was ma ten model 2413.

Po co HDMI - to jest złącze do multimediów.
Ten 2412 ma złącze DisplayPort które jest używane w sprzęcie komputerowym. Jeżeli będziesz potrzebował podłączyć sprzęt który ma wyjście HDMI to wystarczy zwykła przejściówka- te dwa gniazda są że sobą zgodne. Przejściówki są bezstratne.

olejx  Dołączył: 25.09.2013
Marooned napisał/a:
Zaglądałeś?
właśnie nie mogłem tego namierzyć. Dzięki podpytam w tamtym wątku.

Cytat

Własnie to mi powiedziano ze lepiej jak bezpośrednio miedzy komputerem a monitorem bedzie hdmi,
Nie będzie cieło

Marooned  Dołączył: 14.10.2006
Wpisałem "monitor" w szukarkę i zaznaczyłem "Przeszukaj tylko tytuł wiadomości" :-)

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
DisplayPort jest nastepca HDMI - pozwala na uzyskanie wiekszej rozdzielczosci.
Jesli tylko mozesz bierz monitory z DP, najnowsze mozna laczyc w lancuszek i pracowac na kilku.

pz

Cytat

Własnie to mi powiedziano ze lepiej jak bezpośrednio miedzy komputerem a monitorem bedzie hdmi,
Nie będzie cieło
rozumiem że to jakiś sprzedawca ze sklepu z czajnikami...

Marooned  Dołączył: 14.10.2006
4. Dell 2412M
Posiadam dwa takowe, sporo się o nich napisałem na forum:
http://pentax.org.pl/search.php -> U2412M i zaznacz "Pokaż wyniki jako: Posty"
W skrócie: generalnie niby ok, ale na żadnym nie udało mi się ustawić białej bieli (a korzystałem z kalibratora X-Rite i1Display PRO dzięki uprzejmości Jimmy'ego), jeden ma szarawą biel, drugi żółtawą. Nie udało się nawet ustawić by miały identyczną.

Dell się przyznał gdzieś na swoim forum (onegdaj dużo szperałem), że nowe modele mają właśnie żółty zafarb.

You have been warned.

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
Podobno nowe monitory wykrywają pirackie oprogramowanie.

skaarj napisał/a:
DisplayPort jest nastepca HDMI - pozwala na uzyskanie wiekszej rozdzielczosci.
Jesli tylko mozesz bierz monitory z DP, najnowsze mozna laczyc w lancuszek i pracowac na kilku.

pz

Popatrzę jeszcze jutro na ten 2412 m, tylko z tego co wiem to on ma mniejszą jasność ale czy tak faktycznie to taka duża różnica między tym 24 12 m a 24 13 Jeśli oczywiście chodzi o jakość praca na monitorze i wyświetlanie kolorów bo głównie chodzi mi o wyświetlanie kolorów i lepszą jakość obrabianej fotografii z tego co jeszcze wyczytałem ten model 2412 m, jest ośmio bitowy a ten 24 13 ma 14 bitów nie wiem co to znaczy bo to był tłumaczony tekst i czy faktycznie ma takie znaczenie obrabianie fotografii Dzięki za pomoc

szybkiparowoz  Dołączył: 20.02.2011
Enzo napisał/a:
Podobno nowe monitory wykrywają pirackie oprogramowanie.

A półlegalne?

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
szybkiparowoz napisał/a:
A półlegalne?

Półlegalne wykrywają tylko w soboty.

szybkiparowoz  Dołączył: 20.02.2011
Uff. Na szczęście Niemcy nie pracują w soboty.

Marooned napisał/a:
4. Dell 2412M
Posiadam dwa takowe, sporo się o nich napisałem na forum:
http://pentax.org.pl/search.php -> U2412M i zaznacz "Pokaż wyniki jako: Posty"
W skrócie: generalnie niby ok, ale na żadnym nie udało mi się ustawić białej bieli (a korzystałem z kalibratora X-Rite i1Display PRO dzięki uprzejmości Jimmy'ego), jeden ma szarawą biel, drugi żółtawą. Nie udało się nawet ustawić by miały identyczną.

Dell się przyznał gdzieś na swoim forum (onegdaj dużo szperałem), że nowe modele mają właśnie żółty zafarb.

You have been warned.

Dzięki
To lepsze wyjscie może Eizo EV2455-BK, chodz za dużą kasę, czy bedzie roznica w nim a tym 2413, czy 2412m,
Jestem w stanie dolozyc ale czy warto skoro to takie nie 100 procentowe graficzne

M.K  Dołączył: 26.08.2007
Powiem tylko, że mam wrażenie, że nie od tej strony zaczyna nasz kolega. Błądzisz. Szukasz. Miotasz się, bo pragniesz robić fotografię na poziomie pro, a nie wiesz od czego to zależy. To ja Ci powiem od czego - od doświadczenia, a ono wprost proporcjonalnie przekłada się na nabytą wiedzę. Tu nie chodzi o monitory i matryce. Jak się skończy ta historia? Skończy się tym, że za jakiś czas na znanym serwisie będzie na sprzedaż fajny monitor i trochę sprzętu foto. Wszystko w świetnej cenie, od kogoś kto próbował, ale mu nie wyszło.

Moje zdanie - pożycz, zaproś kogoś, albo kup usługę kalibracji monitora w Twoim laptopie. To będzie niewielki wydatek. Jeśli się uda, to wniesie sporo w jakości, a w stosunku do wydanej kasy nic tego nie przebije. Do odrawiania masz DARMOWEGO "smoka" dxo w wersji 9, który może nie jest tak łatwy jak lightroom, ale jakością go przeskakuje. Pytanie czy ruszy na Twoim laptopie. Dlaczego nie sprawdzisz rozwiązań za darmo lub za niewielką kasę?

plwk  Dołączył: 21.04.2006
DxO 9 u mnie chodzi na netbooku z Atlonem E-1800 a wysypuje się na znacznie mocniejszym, lecz starszym blaszaku z Intelem.

Skocz do: