Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Cyfromaniacy i ciemnia cz.b.
Kolega, fotograf widział jak dwóch fotografów cyfrowych (młodych chłopaków) kupiło w sklepie paczkę papieru czarno białego 24x30 i na miejscu rozpakowali tę paczkę aby podzielić się na pół. Robili to oczywiście w świetle dziennym i mocno byli zdziwieni jak kolega zwrócił im uwagę że mogą ten papier już wyrzucić.Do tej pory tylko na atramentówce ale słyszeli że fotografia cz.b. to jest to. Są już tacy fotografowie zawodowi, którzy nie fotografowali na filmie !!!
 

outi  Dołączył: 03 Lip 2007
Mniej więcej da się oszacować jak młodzi byli ci fotografowie? Ja jestem rocznik 84 i fociłem dość sporo na filmie i ani trochę nie przypominam zawodowca... Może nie byli "zawodowi" albo coś... ?
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
a moze oni chcieli na nim drukowac? taka extrawagancja... wtedy spoko, i to ja rozumiem, zupelnie inne podejscie i nowe trendy...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Są już tacy fotografowie zawodowi, którzy nie fotografowali na filmie

Jurek, a skąd to przeświadczenie, że to fotografowie zawodowi? Ja w to nie wierzę. Jesli w jakiejkolwiek szkole (technikum, studium, studia) mieli cokolwiek o fotografii, to wiedzą, co to jest papier światłoczuły :-) Powiem więcej - jeśli swoją wiedzę czerpali jedynie z netu, to też wiedzą. Łosie jacyś, a nie "fotografowie", a zawodowi to już na pewno nie.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zdecydowanie podzielam zdanie Cobrettiego. Chłopaki wyznaczają nowy trend. Później zaczną kombinować z natężeniem światła przy otwieraniu, drukiem w ciemni i utrwalaniu, a wszystko w nowoczesnych odczynnikach chemicznych nie mających wpływu na specyficzny rodzaj farby [też zapewne własnej produkcji]. Uzyskają nowe środki wyrazu, mogą je wzbogacać poprzez częściowe przesłanianie, nakładanie, pseudo wielokrotną ekspozycję...
Ja bym sie nie nasmiewał, bo za 10 lat... muzeum sztuki nowoczensej... a za 15 to już klasyka będzie pewnie :evilsmile:
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Kolega zapytał czy znają się na fotografii,"panie my zawodowcy !"
Ja też spotkałem fotografa "zawodowca kościelnego" który wręcz reklamował swoje usługi tym że nie robi na filmach bo przecież wychodzi z tego "kaszana" jak się wyraził on fotografuje na profi sprzęcie czyli C 350 z kitem. On w to wierzył !!!
Uważam że na prawie każdym sprzęcie można zrobić profi fotki ale jednak pewien zasób wiedzy fotograficznej jest potrzebny.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Jurek napisał/a:
Ja też spotkałem fotografa "zawodowca kościelnego"

Nie zapomnę dyskusji na pl.rec.foto.cyfrowa, pewien gość twierdził że kilkaset złotych za studyjne zdjęcia ślubne to horror i powinno być generalnie karane! A żeby było śmieszniej stwierdził, że on ma dużo lepszy aparat i zrobi lepsze zdjęcia ... a miał chyba Lumix'a FZ10.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
rysiekll napisał/a:
i zrobi lepsze zdjęcia


To akurat niewykluczone, mozna miec Marka III i robic do dupy zdjecia...
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
No cóż, ja poznałem takich, którzy chcieli wkładać film do koreksu przy czerwonej żarówce (zapalonej, rzecz jasna).
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
milo napisał/a:
To akurat niewykluczone, mozna miec Marka III i robic do dupy zdjecia...

Owszem, owszem ... choć można to chyba rozpatrywać jako margines ... a poza tym Lumix FZ10 chyba lepszy od Marka II lepsiejszy nie jest :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
PiotrR napisał/a:
No cóż, ja poznałem takich, którzy chcieli wkładać film do koreksu przy czerwonej żarówce


No to akurat jest niedoinformowanie a nie glupota... Cos niecos im switalo w glowie.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Kolega zapytał czy znają się na fotografii,"panie my zawodowcy !"

Dali odpowiedź nie mająca nic wspólnego z pytaniem. To, że biorą kasę (o ile o to im chodziło w stwierdzeniu "zawodowcy") nie znaczy, że się znają. Ale i tak sądzę, że pierdzielili po prostu głupoty.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Co do "zawodowców" - wystarczy przejrzeć oferty fotoreportaży na zlecenie na allegro, aby wyrobić sobie zdanie na temat tych "zawodowców"...

Pozdrówka
Marucha
 

outi  Dołączył: 03 Lip 2007
rysiekll napisał/a:
na pl.rec.foto.cyfrowa


IMHO pl.rec.foto.cyfrowa to syf, kiła i mogiła ;] Ostatnio koleś "zawodowiec" bluzgał że lustrzanki są do bani bo mają całkowicie do niczego pomiar światła bo "te same warunki a co zdjęcie to różnica +-2EV" ;] podziwiam.
Ale chyba mam za słabe nerwy na to ;] muszę się wypisać...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ja jestem zawowdowcem <LOL> I nie mam cyfrowego lustra :-P

Wlasnie siedze nad zleceniem.... i bardziej przydalaby mi sie wiedza i doswiadczenie niz lepszy sprzet :-P
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
dan napisał/a:
Wlasnie siedze nad zleceniem...


Kogo tym razem masz zlikwidowac?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
milo napisał/a:
Kogo tym razem masz zlikwidowac?

Wierzycieli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
dan napisał/a:
Wierzycieli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Czyich?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
przypomniało mi się, jak dawno, dawno temu moja kuzynka w ciemnościach (wiedziała, że nie można za dnia ;-) ) wyciągnęła film ze szpuli i chciała obejrzeć przy świetle księżyca, co na nim widać . Piękne to były czasy, mówię wam... Fotografowie "zawodowi" robili wtedy foty z komunii na wypasionych filmach ORWO. Kolorystyka nieprzewidywalna i ciężka dziś do odtworzenia.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
milo napisał/a:
Czyich?

Swoich wlasnych :evilsmile: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach