Cargo  Dołączył: 11 Lip 2007
Pilot do K100D/K10D.
Witam !

Chce kupic pilota do PENTAXa. Chcialbym, zeby mial funkcje wyzwalanie migawki, wyzwalanie migawki opoznione, zoom, podglad obrazu na monitorze LCD, podglad zdjecia jak funkcja w pokretle on-off. Czy sa moze piloty, ktore umozliwiaja po podlaczeniu kochanego Pentaxa do TV prowadzenie pokazow (w tym zoom, obracanie, itp) zdjec z karty pamieci ?

Jaki pilot polecacie, oryginalny czy jakis zamienny ?

Jakie inne funkcje moga posiadac takie piloty ?

Prosze o opinie.

 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Pilot jest bardzo prymitywny i oferuje tylko to co niezbędne, czyli aktywacja AF i wyzwolenie migawki. Reszta funkcji o ile mi wiadomo nie jest obsługiwana.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Cargo, ale się chłopie rozmarzyłeś... Mam pilota do swojego aparatu. Ma on 1 (słownie jeden) przycisk. Pod przyciskiem Fn w aparacie możesz sobie wybrać czy po naciśnięciu przycisku pilota aparat zrobi pstryk od razu, czy tez z opóźnieniem 3 sek. Natomiast w menu możesz sobie ustawić czy przed zrobieniem pstryk ma złapać ostrość autofocusem czy też zostawić ostrość, którą ty ustawiłeś. I to tyle szaleństwa.
Kupiłem pilota na Allegro, ktoś oferuje takie z 4 przyciskami do wyzwalania aparatów Nikona, Canona, Olympusa i Pentaxa. Kosztował jakieś 50 zł i służy mi dobrze.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Cargo, złaź już na ziemię
 
Cargo  Dołączył: 11 Lip 2007
...hehe moj stary (idiot aparat z przed 4 lat) HP mial takiego pilota :P
-------
Pytam o pilota, bo sa rozne w ofercie sklepow foto. Dla innych lustrzanek oferuja jakies dodatkowe funkcje, np opoznienie wyzwolenia migawki, po co mam biegac po menu aparatu, jak moge miec przycisk z opozniaczem wyzwolenia migawki w innym przycisku pilota....
-------
Moge kupic pilota PENTAXa z "az" jednym przyciskiem za 30 pln, ale myslalem, ze jak doloze troche kasy to kupie cos praktyczniejszego... Tym bardziej, ze od 10 otwarty jest sklep z artt. foto, a juz nie moge sie pilotem nacieszyc...chce go kupic....napalilem sie :P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mi działa pilot od wieży, innym od TV. Zanim kupisz potestuj. Jeśli chcesz tym focić w mieszkaniu - szkoda wywalać kasę. Jeśli na zewnątrz... Cóż, mój pilot jest stosunkowo niewielki.
 
Cargo  Dołączył: 11 Lip 2007
Wlasnie myslalem o pilocie od "starego" aparatu, zaraz sprawdze i odpowiem na forum.

[ Dodano: 2007-07-24, 09:29 ]
Pech, nie dziala zaden pilot od TV, VCR, czy starego aparatu. Masz racje z ta miniaturyzacja, malutki pilot na plener sie przyda, wiec nie ma straty.

---------
Myslalem, ze podobny pilot jak ten z linku bedzie mogl wymusic na aparacie wieksza ilosc funkcji.
http://www.fotobajka.tcz....wersalny3/2.jpg
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Michu napisał/a:
Mi działa pilot od wieży, innym od TV
tak jest, był o tym cały wątek:
http://pentax.org.pl/view...highlight=pilot
 
Cargo  Dołączył: 11 Lip 2007
Dziekuje za info, mysle i mysle i....wymyslilem, skoro nie dziala z zadnym pilotem moj aparat, to zakup mini pilocika PENTAXa bedzie OK, poza tym, myslac przyszlosciowo to pilocik oryginalny miesci sie w battery grip`ie, czyli ostatecznie nie ma straty. Tylko "bogactwo" funkcji pilotow do innych marek przytlacza, szkoda ze PENTAXik nie ma kilku przydatnych funkcji, o ktorych wspominalem.

[ Dodano: 2007-07-24, 10:02 ]
Znalazlem na aukcji "zamiennik" do PENTAXa, w tresci aukcji jest napisane ze dziala nawet do 20m, czy to mozliwe?
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=215205452
-------
Czy oryginalne piloty do 10 m pociagna ?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cargo, ja siętam na pilotach nie znam, ale czy owo bogactwo dotyczy róznież lustrzanek, czy tylko kompaktów?
 
Cargo  Dołączył: 11 Lip 2007
Wlasnie do kompaktow, ja mam HP735 i pilot ma mozliwosc, zoom, obrotu, przesuniecia zdjecia podczas zooma, funkcja pokaz slajdow. Tym pilotem natomiast nie wyzwolimy w "mydelniczce" migawki, jak nie urok to sraczka...
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Cargo napisał/a:
Czy oryginalne piloty do 10 m pociagna ?
W specyfikacji piszą, że do 5m, ale są to naprawdę miniaturki. Pilot F i Pilot E: 21mm X 52mm X 5mm. Oba pasują do kieszonki przy pojemniku na akumulator w gripie do K10D.
Pilot E ma 2 przyciski i ten drugi jest do Zooma. Ale tylko w Optio.

[ Dodano: 2007-07-24, 11:29 ]
Ten wątek dotyczy wprawdzie sprawy technicznej, ale nie związanej z Forum.
Niechaj któryś z modów przerzuci z łaski swojej do: Lampy i inne akcesoria.

 
Cargo  Dołączył: 11 Lip 2007
No i lipa, bylem w 2 sklepach i piloty Pentaxa maja, ale do kompaktow. Szukam dalej. Raczej spodziewam sie, ze funkcje ogranicza sie do wyzwalania migawki.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest duży sklep pod nazwą aledrogo i widzę tam co najmniej dwa rodzaje pilotów do lustrzanek Pentaxa.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Cargo, zadzwoń do http://www.foto-technika.pl/ mieli do sprzedania piloty o których pisał emigrant,
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Cargo, Te do kompaktów, ale do cyfrowych! z reguły obsłużą i kadyszkę, i kasetkę. Dla pewności lepiej przetestować. Ja kupiłem pilot E, który niby jest do Optio, a działa elegancko z K10D.
 
Cargo  Dołączył: 11 Lip 2007
Wlasnie poswiecilem sie i pojechalem z aparatem do sklepow i testowalem te piloty, i nic, nawet jak mowilem ze baterie moga byc slabe, bo piloty lekko przykurzone byly, niestety nic nie dalo. Czy w K10D trzeba jakas opcje zmieniac, zeby reagowal na pilota?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na pewno trzeba ustawić w menu wyzwalanie pilotem.
 
Cargo  Dołączył: 11 Lip 2007
hmmm nie widze w menu takiej opcji, ewentalnie przycisk Fn..... juz widze, tam ma taka funkcje. W sklepie myslalem nad tym. Teraz przelaczylem na pilota, jedyna wada to blyskanie diody czerwonej z przodu i z tylu, moze odstraszac zwierzyne podczas bezkrwawych lowow.
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Cargo napisał/a:
to blyskanie diody czerwonej z przodu i z tylu, moze odstraszac zwierzyne podczas bezkrwawych lowow.

Polecam czanrą taśmę izolacyjną na tego przedniego odstraszacza. :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach