grzesiu1982  Dołączył: 24 Lip 2007
to jaki mam kupic w koncu??

wydaje mi sie ze lepszy jest pentax od sigmy, ale powiedzcie mi w czym lepszy jest.

na razie czekam i szukam promocji na tego pentaxa smc DA50-200 /F4-5,6 ED, bo kosztowal 690zł, ale cena wzrasta do nawet 999zł.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Tu Ci nikt nie powie co masz kupić, tu Ci najwyżej doradzą. Zresztą, jeśli data w twoim nicku to Twoja data urodzenia, to jesteś już chyba trochę za duży na to, żeby ktoś Ci mówił, co masz robić. Ogólnie rzecz biorąc 900 czy 1000 złotych to "troszkę" mało na super wyje.bisty obiektyw AF 70-200 albo 80-200 mm. A ponieważ ludzie piszący w necie opinie na ogół są wymagający, to pewnie dlatego, jak już jakiś sobie wybierzesz w tej cenie, to znajdujesz kiepskie opinie. Pentax 50-200 jest podobno w porządku (na pewno nie wiem, nie interesowałem się nim), ale podobno trudno go dostać. Jeśli go nie dostaniesz, to w wyznaczonej przez Ciebie cenie mieszczą się obiektywy raczej średniejsze.
Fotografia jest zabawą raczej drogą, a zakup samego aparatu to zazwyczaj dopiero początek wydatków.

 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
grzesiu1982 napisał/a:

Interesuje mnie obiektyw Zmiennoogniskowy od ok. 70mm do 200mm.
Ale nie jakis Badziew,
przypomne ze cena moja max na obiektyw to ok 900zł

No a jak Sobie wyobrażasz kupić dobrego tele-zomma za 900zł? Dobre to powiedzmy tak od 3KPLN się zaczynają a i tak ktoś powie, że to tylko zoom :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
Dobre to powiedzmy tak od 3KPLN się zaczynają a i tak ktoś powie, że to tylko zoom :-P

No właśnie np. Sigma 100-300/4 za około 3,6KPLN :mrgreen:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
tomecki, ja tu się staram nie zrazić gościa do reszty, a ty tak prosto z mostu. No wiesz...

grzesiu1982, a co tam, też napiszę prosto z mostu - jak kupisz do K10D tele-zooma za kilkaset złotych, to proszę tylko o jedno, nie pisz potem po necie, że K10D robi kiepskie zdjęcia. O jakości decyduje zazwyczaj najsłabszy element zestawu, a w tym wypadku będzie to... sam się domyśl co.

 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
PiotrR napisał/a:
tomecki, ja tu się staram nie zrazić gościa do reszty, a ty tak prosto z mostu. No wiesz...

PiotrR, No bo wiesz to coś podobnego jak ktoś kupi super-hiper-duper kompakta za 700zł i pyta się mnie czemu na zdjęciu ma nie to co fotografował w ruchu albo jakieś takie całe w kropki, lepiej niech sobie grzesiu1982, uświadomi że kupuje tani słoik i rewelacji się po nim nie spodziewa niż ma później się pienić że Kadyszka robi kiepskie zdjęcia, dobra optyka musi kosztować i już, choć nie przeczę że widziałem bardzo przyjemne fotki z tej sigmy, ale jak to określił mój znajomy, focenie sportu tą sigmą z jej AF wymaga wielkiego poświęcenie, spokoju i samozaparcia i nikt nie twierdzi że się nie da :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Sigma 100-300/4 za około 3,6KPLN :mrgreen:
A tam, 3,2k
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Drobne 0,4k to tylko 8% błedu ;-)
 
grzesiu1982  Dołączył: 24 Lip 2007
a co powiecie mi na zmiane toku myslenia, mianowicie, zakupiłbym Samsunga GX-1S i do tego drozszy obiektyw i jednoznacznie lepszy.
Bo jak piszecie to Wszystko zalezy od Szkła a nie aparatu, a Pentax K10D i Samsung GX-1S, to przeciez bliźniaki.

no chyba ze powiecie mi e Pentax jest znacznie lepszy od samsunga(ja tak uwazalem, ale teraz mam mentlik w głowie) a mam jeszcze mozliwosc rezygnacji bo nie zaplacilem jeszcze za Aparat, wiec moge zminic zdanie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
grzesiu1982 napisał/a:
a Pentax K10D i Samsung GX-1S, to przeciez bliźniaki.
Raczej Samsung GX-10.
Samsung GX-1S to bliźniak Pentaxa DS2.
 
grzesiu1982  Dołączył: 24 Lip 2007
sorki pomylilem sie chodzilo mi o Samsunga GX-10
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
grzesiu1982 napisał/a:
no chyba ze powiecie mi e Pentax jest znacznie lepszy od samsunga
W momencie zakupu K10D nie było na rynku Sama GX-10. Gdybym miał kupować teraz, to skłaniałbym sie w kierunku Sama GX-10. W końcu, to bliźniaki, a cena za Sama niższa o ładne parę setek zł. Nie wiem, jak za granicami naszego pięknego kraju.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Przeciwnie do któregoś z moich przedmówców polecam jednak Tamrona LD DI 70-300. Dobry wybór w świetnej cenie.
 
grzesiu1982  Dołączył: 24 Lip 2007
czy ktos moze mi jeszcze cos napisac na temat mojego postu odnosnie samsunga GX-10??
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Różnica w cenie pomiędzy popularnym, a z wyższej półki tele jest znacznie wyższa niż pomiędzy K10D a GX-10.
 
grzesiu1982  Dołączył: 24 Lip 2007
plwk napisał/a:
Różnica w cenie pomiędzy popularnym, a z wyższej półki tele jest znacznie wyższa niż pomiędzy K10D a GX-10.


nic mi ta wypowiec nie mowi.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
grzesiu1982 napisał/a:
czy ktos moze mi jeszcze cos napisac na temat mojego postu odnosnie samsunga GX-10??

Masz całą wiedzę (i niewiedzę) tego forum w archiwum zapisane. Wygodniej się je czyta przez google. Tam znajdziesz odpowiedzi na większość pytań, które chcesz nam zadać. Jak nie znajdziesz, to pytaj! Ale o telezoomach czy różnicach między k10d a GX-10 jest wystarczająco dużo informacji.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zerknij w oferty sklepów a zobaczysz, że jasne tele 70-200 kosztuje powyżej 3k.
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
A może Pentax FA J SMC 75-300 F4.5-5.8 AL z sopockiego Foto-netu?

http://allegro.pl/item218...fv_2_l_gw_.html

Obiektyw ze starszej serii Pentaxa ale juz z AF i w dodatku nowy, na gwarancji, dostępny od ręki. O jakości tego szkła nie wiem nic, ale pewnie porównywalna do reszty budżetowych szkieł wymienianych w wątku. Może i nawet sam bym go łyknął gdyby nie to że udało mi się niedawno zdobyć DA 50-200.

O tym sklepie, w którym długi kit 50-200 mają po 699 pln lepiej zapomnieć. Realizacja 30 dni bez żadnej gwarancji jej powodzenia.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Można jeszcze poszukać używanego Pentaxa 80-320 ale koniecznie trzeba sprawdzić czy jest sprawny - ostatnio było kilka wątków o problemach z nim ale optycznie jest chyba najlepszy w tym przedziale cenowym.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach