marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
SAMSUNG już wkrótce bardziej popularny od PENTAKSA?
Taka mnie refleksja złapała po wizycie w Sopocie w ubiegłym tygodniu. Otóż odbywały się tam regaty Sopot Match Race 2007. Wśród sponsorów, których logotypy dumnie błyszczały na żaglach - Toyota, Polsat oraz... SAMSUNG FOTO (piękny czarny żagiel). A na molo - prezentacja obiektywów SIGMY z mocowaniami m.in. mount-K.
I nigdzie, nigdzie ani słowa o Pentaksie.

Zastanawiam się czy przy marketingowym zaangażowaniu SAMSUNGA na polskim rynku (wcale nie jakimś tam wielkim, ale po prostu zauważalnym w przeciwieństwie do Pentaksa), już wkrótce to GX10 będzie uznawanym, obecnym w testach i rozpoznawalnym modelem, a K10D jakimś tam prototypem...

Może tak być?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
marichi25 napisał/a:
SAMSUNG FOTO (piękny czarny żagiel). A na molo - prezentacja obiektywów SIGMY z mocowaniami m.in. mount-K.
Bo ta sama firma jest dystrybutorem, czyli C-Konsult :-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Cytat
Zastanawiam się czy przy marketingowym zaangażowaniu SAMSUNGA na polskim rynku (wcale nie jakimś tam wielkim, ale po prostu zauważalnym w przeciwieństwie do Pentaksa), już wkrótce to GX10 będzie uznawanym, obecnym w testach i rozpoznawalnym modelem


A niech sobie będzie.

marichi25 napisał/a:
a K10D jakimś tam prototypem...


W to już raczej wątpię.

Polityka Pentaxa jaka jest, taka jest. Widocznie nie jesteśmy rynkiem, który jest dla nich szczególnie ważny. Zresztą P. zawsze był niszą w porównaniu z C. lub N. Poza tym Samsung jest tańszy, czyt. bardziej dostępny. I nich tak będzie. Nieważne, która puszka będzie popularna, P. czy S. Ważne, iż za popularnością tych obu (a przy potencjale S. to możliwe) w Polsce pojawią się w większej ilości dobre szkiełka do naszego systemu.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Poza tym, puszki Samsunga zawsze wychodziły po premierze Pentaxa.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
GX-10 z takim samogonem 35/2 to pewnie bylby zestaw nie do pobicia w swojej kategorii cenowej...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dan napisał/a:
GX-10 z takim samogonem 35/2 to pewnie bylby zestaw nie do pobicia w swojej kategorii cenowej...
Tylko gdzie ten 35/2 :evil: ?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
argawen, trzeba wystosowac pismo do K-conslut :->
 

White_Horse  Dołączył: 26 Cze 2007
K-conslut
aż tak źle? :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
White_Horse napisał/a:
K-conslut
aż tak źle? :-P

:mrgreen: :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakoś tych samsungowych szkiełek nie widać, poza kitami, a kity wcale nie tańsze od pentaksowych
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mam uwagi:
1- nie wieadomo, czy SAM będzie nadal wypuszczał puszki na bazie Pentaksa [nie wiadomo, jaka jest ta umowa i czy przypadkiem połączenie z Hoya nie unieważnia tej umowy]
2 - nie wiadomo, czy jeśli SAM zacznie samemu robić lustra [a czemu nie?], to czy utrzyma bagnet K, czy wprowadzi własny, pójdzie w NiC?
3 - ważne jest, aby bagnet K był popularny - dobra sprzedaż SAMa=szkła pod bagnet=nasza radocha.

Jeśli Hoya wpakuje kasę w Pentaksa, to raczej szybko go nie odsprzeda [np. dobrze prosperującemu SAMowi, który potencjalnie może napędzać rynek na bagnet K]. Jeśli Hoya nagle zamknie dział foto [a kysz] to albo bagnet K padnie zupełnie, albo przetrwa w postaci SAMa [może, w razi kryzysu i zamknięcia, Hoya odsprzeda prawa, żeby cokolwiek zarobić]. Ale to tylko dywagacje i MAM NADZIEJĘ moje gadanie się nie spełni. Jestem żywo zainteresowany, by K się rozrastało, a po sukcesach 10 i 100D są szanse. Tylko niech się tam ruszają, bo faktycznie deficyt szkieł jest masakryczny, mogliby chociaż przez ten czas produkować dalej te FA, ktore odłożyli do archiwum :-/
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
lipalipski napisał/a:
Zresztą P. zawsze był niszą w porównaniu z C. lub N.

Naprawdę? :shock: Czy tylko tak Ci się wydaje?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
matb napisał/a:
lipalipski napisał/a:
Zresztą P. zawsze był niszą w porównaniu z C. lub N.

Naprawdę? :shock: Czy tylko tak Ci się wydaje?
Właśnie, zawsze ??
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
I w tej niszy naprodukował dwadzieścia kilka milionów szkiełek ;-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Fakt, przegiąłem. Ale to dlatego, że mówimy o dSLR-ach. A w tym przypadku już się zgadza. :-P

[ Dodano: 2007-07-24, 22:20 ]
plwk napisał/a:
I w tej niszy naprodukował dwadzieścia kilka milionów szkiełek


A tak swoją drogą to C. i N. ile?
 

marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
Oczywiście macie rację, ważne żeby bagnet K był popularny, wszystko jedno czy za sprawą Pentaksa czy Samsunga. No i żeby wypuszczane przez Pentax/Samsung modele były udane jak te ostatnie (K10 i K100).

Po prostu nie zazdroszczę mojemu przyjacielowi, który był zawsze fanatykiem Minolty, i jakoś tam przełknął Konikę-Minoltę, ale już Sony Alpha nie bardzo...
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
gdzieś ostatnio czytałem na naszym krajowym serwisie o wynikach sprzedaży cyfrowych lustrzanek w Japonii w pierwszym półroczu tego roku , Pentax znajdował się na trzecim miejscu za Nikonem i Canonem , natomiast samsung nie został odnotowany w pierwszej piątce ( kolejne miejsca zajeli sony i olympus ) . Link zagraniczny udało mi się znaleźć w archiwum - http://www.asahi.com/engl...0707190113.html
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
A jak wyniki w Korei Pd? :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach