Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
alkos napisał/a:
Widziałeś oferte w giełdzie? :-P


:-P Juz widzialem.. :shock: Hardcore to sie nazywa :evilsmile:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Adam Sławomir napisał/a:

:-P Juz widzialem.. :shock: Hardcore to sie nazywa :evilsmile:


Ale dziala! :-D
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Temat zszedł trochę "na psy", ale odświeżę go trochę..

Dzisiaj zrobiłem kilka fotek zachodu słońca z użyciem statywu oczywiście i takie jakieś rozmazane wyszły co niektóre motywy w oddali. Zdziwiło mnie trochę, gdy przełączyłem na MF i okazało się, że przy ostrzeniu ręcznym najwyraźniejszy obraz i potwierdzenie ostrości, realizowane jest przed przekręceniem pierścienia ostrości do oporu.
Wszystkie obiektywy tak mają? Czy korzystniej jest ostrzyć MF w celu uzyskania lepszych efektów w fotografii krajobrazowej?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Obiektywy z AF mają nieskończoność przed końcem możliwego obrotu. Chodzi o to aby obiektyw przy ostrzeniu nie dobijał do oporu.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
A już myślałem, że coś mu niedomaga ;-)

Kit jest całkiem ostry na pełnym otworze f5.6, pod warunkiem, że nie brakuje światła w kadrze, ale chciałbym zobaczyć podobnej jakości oddanie szczegółów na bardziej odległych fragmentach kadrów. Oczywiście mam świadomość tego, że to nie stałka, ale przy powiększaniach niektórych pstryków jakość fot mnie nawet zadowala :mrgreen:

Narazie używam tylko JPeGów, czy format RAW trochę by mi pomógł, jeżeli chodzi o większą wyrazistość i szczegóły? Mam na myśli oprogramowanie do obróbki, kt dodają z aparatem, a może sięgnąć po inne narzędzia??

Zaznaczam, że jestem amatorem i obce mi jeszcze jakieś wyrafinowane narzędzia do obróbki :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
rey, kit (wersja I, Ty masz II, ale pewnie ma tak samo) jest nieco mydlany na długim końcu, za to na krótkim żyleta. Format RAW, akurat w oddaniu szczegółów pomoże niewiele, ostrości sam z siebie nie poprawi. Wrzuć jakieś przykładowe fotki, będzie łatwiej stwierdzić co im dolega lub czy nic im nie dolega i po prostu musisz pogodzić się, że kit to kit (co też możliwe).
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Odnośnie nieostrości kita w stopce...

Przykładowy kadr:

Wycinek:


Drugi:

Wycinek:


Nie wiem tylko, czy ten fotosik czegoś tam czasami nie zniekształca, nie zmienia rozmiarów :roll:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Standard, nic nie jest źle. Nie oglądaj cropów i po problemie ;)
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
To OK, ale czy te szerokokątne stałki uzyskują wyrażne odwzorowanie szczegułów na odleglejszych dystansach?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Pewnie zależy jakie ;) ale można spokojnie założyć, że tak.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach