dkdent  Dołączył: 23 Lip 2007
  szklo FA do K100?
Witam..
Jako nie pierwszy i pewnie nie ostatni piszacy tutaj mam problem z zakupem ;-) Wiem ze to juz nudne ale nie chodzi tu przynajmniej o wyzszosc jednej puszki nad druga..

Otoz od paru lat juz foce MZ-7 z kitowym zoomem FA 28-90 i 50/2.. Czas jednak zabrac sie za cyfre.. i teraz pytanie.. czy wystarczy mi samo body K100? Osobiscie zalezy mi na jak najtanszym rozwiazaniu.. Wiem ze pozbawiam sie szerokiego kata (o ile 28mm mozna nazwac szerokim katem ;-) ) ..no bedzie tyle ze 42mm MO.. a to mi sie wydaje troche duzo.. Co prawda glownie pstrykam portrety ale wiadomo czasami bedzie brakowalo tych 28mm.. Co sadzicie? z Waszego doswiadczenia :-)
Inna sprawa to jakosc tego zooma FA.. ogolnie jak i po podpieciu do cyfrowej puchy.. z tego co pamietam nie byly chwalone.. jednak mi wystarcza.. Czesto i tak jest wkrecona 50ka..
A moze sprzedac wszystko i kupic D40 :evilsmile: wyjdzie najtaniej uwzgledniajac cashback :-?
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Kup K100d z kitem, roznica co do samego body minimalna a przynajmniej szerokiego kata Ci nie zabraknie, a i jakosc bedzie dobra.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
dkdent napisał/a:
A moze sprzedac wszystko i kupic D40


albo skorzystaj z rady zy, bo dobrze ci radzi, albo zrob jak napisales w cytowanym przeze mnie fragmencie.
Ja od siebie polecam ci pierwsze rozwiazanie.
 
GrzegorzQ  Dołączył: 20 Lut 2007
jak przeglądam obecne oferty na Alledrogo to różnica między body a body z kitem
jest 1 979 - 1 749 = 230 zł

a najtańszy kit w Kup teraz - 370 zł

najtaniej to chyba poszedł kit za 229 zł
http://www.allegro.pl/ite...iltrem_uv_.html

więc kupowanie samego body i próba dokupienia samego kita - nawet używanego nie ze sklepu - bez sensu

PS: jak 230 zł robi dla Ciebie różnicę ... obecnie mam szkło właśnie od 28mm (zbieram na coś innego to i kita się pozbyłem) i 28mm mi jakoś wystarcza, biorąc pod uwagę że wcześniej nie przesadzałeś z ilością obiektywów to i teraz jakiś czas wytrzymasz, jednak prędzej lub później zabraknie Ci 18mm
Jako rozwiązanie docelowe 28-80 raczej nie , jako przejściowe w zbieraniu do czegoś szerszego - OK
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Analoga sobie zostawiasz, czy sprzedajesz?
Jeżeli rzadko korzystasz z zakresu 50 - 90 mm w tym FA to sprzedaj go i kup kasetkę z kitem. W razie gdybyś chciał zostawić analoga to kit od kasetki pokryje pełną klatę od około 24 mm - LINK .
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
dkdent, różnica w cenie niewielka, więc kup z kitem. Te 18 mm (27 mm w cyfrze) się przydaje). Zawsze możesz kita sprzedać, albo to FA. Tak czy siak niewiele dopłacisz, albo wyjdziesz na zero.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach