malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
bEEf napisał/a:
Da się.
Nie ściemniaj, bEEf.
Na pewno włączyłeś program tematyczny "KOT" i dlatego się udało.


Nie wiem, czy jak napiszę tylko " :mrgreen: ", to nie zmieszacie mnie z błotem za krótką wypowiedź :-D

A co się stanie, jeśli zrobię zdjęcie kotkowi na programie "Pies"? Gwarancja obejmuje szkody w razie czego?
 

Kulawiec  Dołączył: 27 Lip 2007
RAW się ładuje na serwer a kotek jest hmm dla mnie żółty ? Tylko ze moja ręka nie jest tak stabilna zeby robic zdjecia bez lampy potrzebuje szybko pstryknać.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
malyglod, raczej tak.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
malyglod napisał/a:
Gwarancja obejmuje szkody w razie czego?
Tak. Szkoda Felicia, czy Octavia?
 

Kulawiec  Dołączył: 27 Lip 2007


RAW
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Iso 100 z reki

Po jaką cholerę robisz z ręki na ISO 100, to nie mogę zrozumieć, skoro 1600 jest spokojnie do oglądania. Miałbyś czas szesnaście razy krótszy.
Cytat
nie lubie żółtego oswietlenia

Jeśli robisz w RAW-ach, to przecież ustawiasz sobie balans bieli jaki Ci się żywnie podoba.
 

Kulawiec  Dołączył: 27 Lip 2007
1 Dla mnie ISO 400 jest nie akceptowalne zobacz RAW. Takie zdjęcia jak to z laptopem dla mnie ida do wykasowania chyba że mają wartość emocjonalną wtedy są piękne mimo niskiej jakości. Dopasowanie oświetlenia z żółtej żarówki nawet w raw jest bardzo trudne i zazwyczaj się w pełni nie udaje, kolory są mało soczyste i nie wyglądają żywo. Wiele zdjęć wygląda po prostu buro.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kulawiec napisał/a:
RAW
ściągnąłem, szumów nie widzę, fajny bobas. ISO 400 ładne, takie jak powinno być. A zdjęcie jest trochę niedoświetlone, ale to już inna sprawa. Po wyciągnięciu o 1EV dalej jest OK.

Troszkę mydlane, bo kit otwarty na 55mm to demon ostrości nie jest.

Ja chyba sobie już stąd pójdę, bo coraz mniej rozumiem z tego wątku.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Kulawiec, wszystko jasne. RAW jest potwornie niedoświetlony, co najmniej o 2 EV. RAW Therapee na domyślnych ustawieniach wyciągnął mi ekspozycję automatycznie, i to więcej niż o 2 EV, przepalając totalnie. I zdaje się to podesłałeś wcześniej.
 

Kulawiec  Dołączył: 27 Lip 2007
Dla mnie szum absolutnie nie do zaakceptowania jak z komórki a nie z aparatu nad głową dookoła kolorowe kropki brrr fuj. W poprzednim aparacie tego nie było. Może ktoś chce kupić rewelacyjny GX-10 kupiłem z hurtowni wiec moge wystawić faktóre i gwarancje podbić
od zaraz nawet.

[ Dodano: 2007-07-29, 01:10 ]
Tak mi ten aparat ustawił
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kulawiec napisał/a:
Dla mnie szum absolutnie nie do zaakceptowania jak z komórki a nie z aparatu nad głową dookoła kolorowe kropki brrr fuj.


No dobra.
ciągnięte w górę o 1EV (czyli tak jak ISO 800), dodatkowo rozjaśnione światła krzywą
crop 100%

gdzie są te kolorowe kropki?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Dobra, sprzedaj, szkoda nerwów.
 

Kulawiec  Dołączył: 27 Lip 2007
Już wiem o co biega. No właśnie jak w canonie podniosłem jasność to co najwyżej przepalił ale kropek ze świecą w polu szukać a tu wychodza jakieś kropeczki i to to tak bardzo denerwuje. Wy tego nie widzicie bo pewnie przywykliście do sposobu reprodukcji zdjęć przez ten system.

[ Dodano: 2007-07-29, 01:17 ]
Kropki sa pod artefaktami JPG które doskonale maskują takie szumy.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Wy tego nie widzicie bo pewnie przywykliście do sposobu reprodukcji zdjęć przez ten system.

Przez ile systemów obecni na tym forum ludzie przeszli, to nawet ci się w pale nie mieści. Naprawdę myślisz, że trafiłeś na stado baranów, w dodatku ślepych?

Wiesz co, idź już sobie.

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kulawiec napisał/a:
a tu wychodza jakieś kropeczki
przecież tego ani na odbitce, ani na zmniejszonym zdjęciu do netu nie będzie widać...

Dobra, z mojej strony koniec tematu.

[ Dodano: 2007-07-28, 19:21 ]
bEEf napisał/a:
trafiłeś na stado baranów?
Żeby się tylko Fafniak nie pomylił...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Kropki sa pod artefaktami JPG które doskonale maskują takie szumy.

Żebyś ty chociaż wiedział, co to artefakty JPG są... litości.
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Kulawiec napisał/a:

Tak mi ten aparat ustawił


Sciągnąłem RAW, obejrzałem, rzeczywiście niedoświetlony.
W EXIFIE widzę : metering mode: SPOT.

Moje pytanie brzmi: którą część kadru użyłeś przy pomiarze punktowym? Bo jeżeli przypadkiem jakiś jasny punkt w kadrze, to jasna sprawa że trzeba wporwadzić korekcję ekspozycji biorąc pod uwagę to co znajduje się w całym kadrze - tak to już ze spotem jest...

A tak przy okazji, zaktualizuj sobie firmware w aparacie do 1.20 - poprawili podobno współpracę z lampą i dodali kilka fajnych rzeczy:
http://www.samsungcamera....x_10/fw_pop.asp

Pozdrawiam,
Rafał
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Przez ile systemów obecni na tym forum ludzie przeszli, to nawet ci się w pale nie mieści. Naprawdę myślisz, że trafiłeś na stado baranów, w dodatku ślepych?

Wiesz co, idź już sobie.


Ja przeszedłem przez kilka, poczynając od MS-DOS 3.11 na systemie kładzenia płyt gipsowych metodą szwedzką koncząc.

I tez mysle zebys lepiej kupil sobie tego canona, wymyslil dowolny problem i przyssal do canon-board zamiast tego miejsca.

Bez obrazy.

 

outi  Dołączył: 03 Lip 2007
Ja mam kasetkę od niecałego miesiąca, poza tym trudno przywyknąć do brzydów na fotkach. Druga sprawa - na monitorze 32 cale wszytko będzie miało kropki, trzecia - jeśli ktoś kupuje monitor za 22tys nie robił by zdjęć jakimś tanim GXem, a na najtańszej wersji 32calowca za niecałe 3tys to już nawet wyłączona matryca będzie miała kropki :P
Jarek Dabrowski
wystawił kawałek na którym widać najzwyklejsze ziarno...
Ja bym polecał wymienić monitor na nieco mniejszy i Canon 1D Mark II. Wtedy na pewno znikną kropki z monitora, a kropki na zdjęciach będą oznaczały felerny egzemplarz :P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
poczynając od MS-DOS 3.11
za dużo Guinessa

DOS był 6.0, 3.11 to były Windowsy

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach