Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Proponuję abyś wywołał cwiety jeszcze raz w SilkyPix DS i pokazał efekty...
 

Kulawiec  Dołączył: 27 Lip 2007
no program lepszy i 1000 razy szybszy jeszcze go nie znam więc nie wiem co i jak ale tak to mniej więcej wygląda. Pytanie jaka jest tego cena i czy jest dystrybutor w Polsce bo to na 14 dni z tego co wyczytałem.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Kulawiec, ten soft można normalnie kupić przez net, nie kosztuje wiele, więcej Ci Michu powie, bo on zdaje się posiada.

No i jest nieco obcięta wersja zupełnie darmowa.
 

Kulawiec  Dołączył: 27 Lip 2007
Acha ja widzę szumy wielkości ziarna maku bo mam monitor 32 cale wiec jak coś bardziej szumi to mi wyłazi od razu, ale na tym z SilkyPix DS jest ok.
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Kulawiec, ceny nie pamiętam - musiałbyś poszukać na stronie. Ale znając japońców - tani nie są ;-)
Argawen ma pełna wersję. Z tego co wiem - bardzo sobie chwali.
Można płacić kredytówką lub przez PayPal.

Co do zdjęć... komentarz wydaje się zbędny...
Nawet nie powiększając widać znaczną różnicę...ale ISO 200 :?: Pisałeś ze 100.

 

Kulawiec  Dołączył: 27 Lip 2007
A wracając do lampy to jak rozumiem z moim Jupiterkiem nie bedzie działała ? Da się coś zrobić ? Czy jak kupie zewnętrzną to sama się ustawi czy trzeba będzie ręcznie ?

[ Dodano: 2007-07-28, 00:21 ]
Ciekawe jak z tą ceną i jaki dokładaja program do Pentaxa bo jak cena jest ze 400 zł to zastanawiam sie czy nie lepiej kupić Pentaxa zamiast samsunga bo ten software jest naprawde makabryczny przedeszyskim powolny można kawe zrobić zanim załaduje zdjęcia.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Czy jak kupie zewnętrzną to sama się ustawi czy trzeba będzie ręcznie

Przeczytaj, napisałem parę postów wyżej, o lampie i obiektywach. W skrócie - zewnętrzna z własną automatyką da radę. Każda inna niestety walnie pełną mocą, w tym najnowsze wynalazji z p-ttl-em.

[ Dodano: 2007-07-28, 00:24 ]
Na pewno nie opłaca się zmieniać aparatu ze względu na soft :-) Ten do Pentaksa jest może i lepszy (sam fgo używam, jakość obrazu bardzo dobra), ale ma niewygodny interfejs i wiele osób wymienia go np na SilkyPix.

Spróbuj jeszcze darmowego RawTherapee. Też daje radę.
 

Kulawiec  Dołączył: 27 Lip 2007
Sprawdze. Czyli jaka tą lampe trzeba kupić ? Taką za 1400 ? Czy sigma jest jakaś do tego modelu za ok 600zł.
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Kulawiec napisał/a:

Ciekawe jak z tą ceną


16 000 JPY = 373 PLN
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Kulawiec, lampa z własną automatyką to wydatek rzędu 150zł. To dlatego, że takich lamp się już nie produkuje - pozostają używane. A tylko taka zmierzy Ci światło z Jupiterem. Poza tym to ogólnie dobra inwestycja za niedużą kasę.

Za 1400zł kupisz wypasioną lampę, ale z p-ttlem, z którym niestety tylko obiektywy z pozycją "A". Więcej o tym w moim wcześniejszym poście. Sigma jest, jeszcze tańszy model też, ale to już poszukaj na forum, bo o tym już napisano tu chyba wszystko :-)
 

Kulawiec  Dołączył: 27 Lip 2007
Rozumiem, dziękuje. Program ten darmowy zdaje się rodowód ma z jakiegoś unixa bo mi tak z lekka na KDE wygląda, ale działa poprawnie i nawet plam na garnkach nie widzać tylko wolniejszy ale to zrozumiałe przy konwersji z Linuxa. I tak lepszy niż standardowy. Proszę sie nie dziwić że dla mnie ta lampa to coś dziwnego, wcześniej po prostu działało więc mi nawet do głowy nie przyszło że może być inaczej. Jesli zakup lampy za kilkaset zł załatwia sprawę to bardzo dobrze bo wiadomo dodatkowa lampa to i własne zasilanie ma nie będzie jadło z akumulatorka i wyżej i lepsze światło. Poszukam gdzieś na tym forum na pewno znajdę co kupić. Mimo wszystko mam wrażenie że samsung jakos mniej dopracowuje swój software może to tak jak z tymi wronami co wszystkie naraz za ogony. A jeszcze sprawa stabilizacji. Czy jeśli podepnę zoom manualny to stabilizacja nie będzie działała czy też będzie ale np. jak ustawię na max obiektyw i wpisze np. 210 lub na minimum i wpisze 85 ?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
A jeszcze sprawa stabilizacji. Czy jeśli podepnę zoom manualny to stabilizacja nie będzie działała czy też będzie ale np. jak ustawię na max obiektyw i wpisze np. 210 lub na minimum i wpisze 85 ?

Kulawiec, będzie działała, wpisz średnią wartość, np 120 i powinno być w miarę ok. Oczywiście dokładniej będzie, jak wpiszesz dokładną wartość. Ale działać będzie.
 

Kulawiec  Dołączył: 27 Lip 2007
Dzieki bEEf masz u mnie wielkiego browara a nawet szesciopak :-)
 

outi  Dołączył: 03 Lip 2007
Kulawiec, RawTherapee jest napisane przy wykorzystaniu przenośnej biblioteki GTK, to nie żadna "konwersja". Jest nieco wolny bo pisze go z tego co wiem jeden koleś i nie chce zrobić z tego opensource. Jak na taki projekt i tak trzeba pogratulować jakości i bardzo udanego algorytmu demozaikowania :D
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Co do używanych lamp z własną automatyką - trzeba sprawdzić czy nie przysmażą elektroniki zbyt wysokim napięciem na stopce. Zwykle cyfrówki łykają bez problemu do 10V. Jeżeli sprzedawca nie wie jakie lampa ma napięcie tutaj jest stronka z pomiarami najpopularniejszych lampek.
 

Kulawiec  Dołączył: 27 Lip 2007
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kulawiec, możesz wysłać rawa z tym żółtym kwiatkiem na pentaxrawchallenge malpa gmail kropka com? W drugiej wersji też mi on nie wygląda najlepiej, jak na ISO 100 (mam kadyszkę i ISO 100 jest gładkie jak pośladki Micha).
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Arczibandit napisał/a:
Argawen ma pełna wersję. Z tego co wiem - bardzo sobie chwali.
Mam i sobie chwalę :-) . Koszt zakupu to 16000 jenów( ok.360-400 zł) za pełną wersję. Kupujesz tylko przez net. Ściągasz sobie program i płacisz kartą lub Paypalem. Dostajesz kod na pocztę. To wszystko.
Apropo zdjęcia. Dla mnie wygląda trochę dziwnie.

[ Dodano: 2007-07-28, 09:20 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
mam kadyszkę i ISO 100 jest gładkie jak pośladki Micha
Pośladków Micha nic nie przebije :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
, lampa z własną automatyką to wydatek rzędu 150zł. To dlatego, że takich lamp się już nie produkuje - pozostają używane.

Są nadal produkowane i nowe też kosztują od około 150 http://www.foto-tip.pl/sk...products_id=893 do ???
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Kulawiec,W drugiej wersji też mi on nie wygląda najlepiej, jak na ISO 100 (mam kadyszkę i ISO 100 jest gładkie jak pośladki Micha).


Kulawiec wykazał się pewną niekonsekwencją. Najpierw napisał że focił przy ISO 100 a gdy otworzysz dyskutowany plik widnieje tytuł CWIET 2 ISO 200. Także równie dobrze mogło być i ISO 400 ;-)

argawen napisał/a:
Arczibandit napisał/a:
Argawen ma pełna wersję. Z tego co wiem - bardzo sobie chwali.
Mam i sobie chwalę :-) . Koszt zakupu to 16000 jenów( ok.360-400 zł) za pełną wersję.


Trochę wyżej wyliczyłem że na dzień dzisiejszy wychodzi 373 PLN. Na pewno kupno pełnej wersji jest rozsądniejszym wyborem niż wymiana aparatu z powodu dołączanego softu, którą rozważał Kulawiec...bez dwóch zdań :mrgreen: No chyba że z tym korpusem jest coś nie tak...ale trudno wyciągać takie wnioski na podstawie jednego zdjęcia...

[ Dodano: 2007-07-28, 09:39 ]
Sprawdziłem EXIF (SilkyPix go nie wyciął - w przeciwieństwie do softu Samsunga) i cwiety były pstryknięte przy ISO 200.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach