zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Robert N napisał/a:
SilkyPix: jak tam ustawić przestrzeń barwną na adobeRGB ?
Dobrze kombinujesz. Dodatkowo w panelu narzędzi pod trybikami (Development) też można zmieniać, ale u mnie (wersja free) też jest szare. Myślę, że opcja jest dostępna tylko w wersji pełnej (czyli płatnej).
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Myślę, że opcja jest dostępna tylko w wersji pełnej (czyli płatnej).
Tak, w pełnej wersji w zakładce Setting for developed image, w okienku output colorspace są trzy opcje: sRGB, RGB i Specified colorspace in parameter

[ Dodano: 2007-07-28, 21:46 ]
Kulawiec napisał/a:
ISO400 jak widać jest makabryczne, ze zdjęciem nic nie robiłem
Nie pozostaje nic innego, jak zmienić na Canona.
 

Kulawiec  Dołączył: 27 Lip 2007
argawen Prawda jest taka ze do tej pory mogłem robić zdjęcia w domu np. dziecku z lampą
dowolnym z posiadanych obiektywów, teraz tylko kitowy wchodzi w grę a na nim widać pół pokoju. Na dodatek nawet wydanie kilkuset zł nie zmienia tego stanu rzeczy. Na diabła mi stabilizator skoro z ręki z nim zdjęcia nie zrobie w takich warunkach i tak ? Kupuje aparat aby nim robić zdjecia a nie żeby sie cieszyc że ma to albo tamto. W chwili obecnej NIEMA taniego rozwiązania problemu i tyle. Nie czepiam sie tego ISO400 ja tylko stwierdzam fakt i nie jest to powód który przesądza o zmianie, i tak zazwyczaj robie zdjęcia z ISO100. Myslę że zmienie na EOS30D. Acha właśnie zobaczyłem że w Action cena zakupu GX-10 skoczyła do 3000zł więc pewnie odbije sie to na rynku.
 
goldenSo  Dołączył: 01 Cze 2007
Action nie Action, dystrybutorem Sama na polske jest K-Consult

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kulawiec napisał/a:
Myslę że zmienie na EOS30D.
Wygląda na to, że to jedyne najrozsądniejsze wyjście.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Stary...
A nie zastanowiło Cię jedno?
Jak do tej pory, tylko Ty masz takie kłopoty. Więc może to nie sprzęt jest winny? Nie wiem, nie znam Cię. Ale z drugiej strony, jak widzę, gdy ktoś wrzuca TIFFa do ściągnięcia jako plik podglądowy, to zaczyna mi prawa powieka drgać w tiku nerwowym.
Zostałeś wychowany na Canonie. I brakuj Ci go. Może więc to wszystko jest tylko próbą wmówienia sobie, że jednak powinieneś wrócić do owego systemu i usprawiedliwiania owej zmiany? Sprzęt, to narzędzie. Każdym zrobisz zdjęcie. To tylko kwestia nauczenia się obsługi.
 

outi  Dołączył: 03 Lip 2007
Było tyle pytań o RAW'y i nic... Wystaw gdzieś, najlepiej z iso 200, 400 i 800 to się w końcu zobaczy czy rzeczywiście ten szum jest taki straszny... Na chwilę obecną dyskusja jest strasznie chaotyczna i momentami nerwowa.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
....gdy ktoś wrzuca TIFFa do ściągnięcia jako plik podglądowy, to zaczyna mi prawa powieka drgać w tiku nerwowym.

Dobrze że co innego Ci nie drga :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
zaczyna mi prawa powieka drgać w tiku nerwowym
I jak w aptece prosisz o aspirynę, to pani daje Ci prezerwatywy?
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek masz u mnie :-B :-B :-B
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
I jak w aptece prosisz o aspirynę, to pani daje Ci prezerwatywy?


Ostatnio prawie dokładnie tak miałam, tylko nie pani, a pan, nie aspirynę, tylko homeopatyki i nie prezerwatywy, a jakiś Nosaller.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
tylko nie pani, a pan, nie aspirynę, tylko homeopatyki i nie prezerwatywy, a jakiś Nosaller
w Erewaniu to było?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Kulawiec, chłopaki mają rację - wystaw oryginalne RAW-y, zobaczymy, co je boli. Objawy, które pokazujesz są dziwne. To nie jest normalne, że aparat widocznie szumi przy ISO 200. Może zdjęcia po prostu były niedoświetlone? Z manualami, które mają emalię od strony styków pentax potrafi niedoświetlać, styki muszą być zwarte. Wtedy wystarczy zdrapać emalię albo podłożyć folię... Nic nie wykombinujemy bez oryginałów.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
w Erewaniu to było?


Nie-e - w Bielsku :-D
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kulawiec napisał/a:
Na diabła mi stabilizator skoro z ręki z nim zdjęcia nie zrobie w takich warunkach i tak
Właśnie na diabła.
A teraz poważnie. Jeżeli naprawdę uważasz, że Canon robi lepsze zdjęcia w wysokim ISO, to zmień na 30D. Przecież najważniejsze jest to, byś to ty był zadowolony.
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Michu napisał/a:
jak widzę, gdy ktoś wrzuca TIFFa do ściągnięcia jako plik podglądowy, to zaczyna mi prawa powieka drgać w tiku nerwowym.


Nie wiem o co Ci chodzi... Plik zajmował jedynie 58 MB i spokojnie można było go wkleić nawet jako forumowy załącznik... W końcu przy moim biednym łączu 512 kbps ściągał się zaledwie 20 minut. ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Canon robi lepsze zdjęcia w wysokim ISO

Wysokim ISO 200? Tu się coś po prostu nie zgadza! No ale fakt - ważne, żeby użytkownik był zadowolony :-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Jeżeli naprawdę uważasz, że Canon robi lepsze zdjęcia w wysokim ISO

Najlepszy jest fuji i ma jeszcze zooooom x18, po prostu rewelka
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6157
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trochę nie teges ten tif jednak jest - akurat u mnie się ściągało raptem :evilsmile: 4 minuty, ale do celów badawczych powinien był wstawić nie tif 16 bitowy, tylko PEF albo DNG. Jest kaszka na tym tifie, ale mogła już zostać wyostrzona, w tle (w cieniu) jest wyraźny kolorowy szum, ale zdjęcie moze być niedoświetlonie i zostało "wyciągnięte", itd...

Dodane:

OK, GX nie daje PEF-a.

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
No ale fakt - ważne, żeby użytkownik był zadowolony :-)
Włąśnie, ważne, zeby użytkownik był zadowolony. W końcu Canon ma niskszumiące matryce CMOS.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach