Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
A ja tak przy okazji, żeby ostudzić nieco emocje, chciałbym podziękować za wskazówki do SilkyPix. Muszę sobie na spokojnie porównać czy lepiej wychodzi z Digimax RAW, czy się coś więcej da wycisnąć z SP.
 

Kulawiec  Dołączył: 27 Lip 2007
Widzicie czepiac sie tego ISO 400 potraficie a NIKT nie poradził co mam zrobić zeby aparat robił zdjecia z lampą z manualnym obiektywem. Dla mnie jest to PODSTAWOWY mankament. Jak ktoś z was porobi zdjęcia przez jakiś czas 400D i potem przeskoczy na Pentaxa to zobaczy oco biega z tą matryca. Canona dostałem i myslałem że nie jestem zadowolony więc zmieniłem na Pentaxa i teraz jestem strasznie niezadowolony bo nie spełnia MOICH wymagań.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kulawiec napisał/a:
NIKT nie poradził co mam zrobić zeby aparat robił zdjecia z lampą z manualnym obiektywem.
Przecież ci wczoraj napisałem, że się nie da. Musisz mieć obiektyw ze stykami (może byc manualny, jak najbardziej).

Kupiłeś aparat nie sprawdziwszy wcześniej, co on może, a czego nie?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kulawiec napisał/a:
NIKT nie poradził co mam zrobić zeby aparat robił zdjecia z lampą z manualnym obiektywem
A co miał poradzić ? Tak to jest z manualnymi szkłami bez styków i wbudowaną lampą. Najtańszym wyjściem jest zakup zewnętrznej lampy. Może być nawet tylko ze swoim pomiarem.
Kulawiec napisał/a:
Widzicie czepiac sie tego ISO 400

Ale ten plik z ISO 400( dziecko) to dla mnie jakaś zagadka. Musiałeś po prostu coś schrzanić. Wrzuć surowy DNG na jakiś serwer, to się zobaczy, co i jak.
Canonem się bawiłem, nawet ładnych parę chwil. Miałem nawet Rawy. Dla mnie nie było różnic do ISO 800, minimum.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
się nie da.
Dokładnie to się da jeśli lampa ma tryb auto. Albo jak wiesz jak sobie to wyliczyć. ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Dokładnie to się da jeśli lampa ma tryb auto
Ale mowa chyba o lampie wbudowanej.

[ Dodano: 2007-07-28, 23:50 ]
Robert N napisał/a:
czy się coś więcej da wycisnąć z SP.
Da się wiecej z Silkypix. Bardziej rozbudowany program.
 

Kulawiec  Dołączył: 27 Lip 2007
Słuchajcie no DO GłOWY mi nawet nie przyszło że może ta lampa nie działać. Wszędzie gdzie nie sprawdzałęm napisane że lepiej. Ok wpakuje tego rawa naprawde nic nie robiłem bo poco ?.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kulawiec napisał/a:
NIKT nie poradził co mam zrobić zeby aparat robił zdjecia z lampą z manualnym obiektywem
Kup lampę z własną automatyką. Kup światłomierz światła błyskowego - będziesz profi. A tak poza tym to możesz mi powiedzieć o co chodzi z tą lampą? Podstawą jest dla Ciebie lampa? Z tego, co się orientuję, to zawsze unika się tego, jak ognia. Ale OKO, są różne wymagania, potrzeby. Wiesz. Z doskonałego systemu błyskowego słynie Nikon.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Kulawiec, uczepiłeś się tego zestawu wbudowana lampa + jupiter... Co z tego, że działał na Canonie. GX-10 gorszy, bo nie działa? A działała Ci w Canonie stabilizacja z tym obiektywem? No właśnie.. Pewnie jej nawet nie wypróbowałeś walcząc z tą lampą. Ale od razu stwierdziłeś, że nie na nic Ci ona. To po co zmieniłeś puchę?

Inny system, inny świat. Myślę, że jesteś po prostu wkurzony i trochę niepotrzebnie z gorącą głową kombinujesz.

[ Dodano: 2007-07-29, 00:10 ]
Uff, ściągnęło się. Jeśli ten bobas to jest ISO 400 to ja jestem król Jan III Waza. Mój kompakt dawał lepsze obrazy przy ISO 400. Albo masz popsutą puchę - wymieniaj, albo coś sknociłeś. I nie zakładaj, że ten aparat tak ma, bo tak nie ma. Ten plik wygląda gorzej niż ISO 1600.
 

Kulawiec  Dołączył: 27 Lip 2007
To nie tak mam synka i robie mu zdjecia od urodzenia ma teraz 3 miesiace mam nie tylko Jupitera ale i 50/1.4 50 /2 85 210 itd do tej pory robiłem zdjecia z lampa w domu od czasu do czasu i było super ustawiałem av głebie ostrosci jak chciałem i reszta sie ustawiała. Pstryk mam główke dzieciaka i nie widać szpetnej sciany za nim np. Po zamontowaniu obiektywów do Pentaxa ustawiam AV ustawiam sobie głębie ostrości przeginam palucha w lewo na zielony przycisk i widze ze czas mimo otawarcia lampy jakiś strasznie długi to recznie kręce na 180 naciskam zielony i robie zdjecie i jest biało. Tylko z kitowym mi to działa jak powinno. A co mi po tej stabilizacji skoro w moich warunkach nie wpływa na poprawe zdjecia ? Przecież bez lampy tego zdjecia nie zrobie.

Michu tak podstawą przy robieniu zdjec w DOMU jest dla mnie lampa bo takie mam warunki oświetleniowe i nie chodzi o doskonały system tylko o proste dopasowanie lampy do tego co ja robie a nie odwrotnie.

bEEf Próbowałem dzisiaj robić zdjęcia z ogniskową 210/4.5 i jakoś za specjalnie ten stabilizator mi nie pomagał statyw okazał się najlepszym przyjacielem, natomiast korpus ustawiał mi za ciemne światło ciągle dopiero jak poprawiłem o ok jedna wartosc przysłone było ok. i znowu nierozumiem dlaczego takiej wartości nie mogłem zapisać na stałe zeby rozjaśniało samo ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kulawiec napisał/a:
Po zamontowaniu obiektywów do Pentaxa ustawiam AV ustawiam sobie głębie ostrości przeginam palucha w lewo na zielony przycisk
Z m42 i Av nie trzeba uzywać zielonego przycisku.

[ Dodano: 2007-07-28, 18:24 ]
Wystawisz gdzieś tego rawa, czy nie bardzo?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Przecież bez lampy tego zdjecia nie zrobie.

No ale ja robię zdjęcia w pomieszczeniach bez lampy bez problemu. Wbudowana lampa to totalna porażka. W każdym systemie wyjdzie Ci zdjęcie jak z kompakta za 500zł, kiepskie cienie... Oczywiście w ciemnościach się nie da, ale zwykłe górne oświetlenie, ISO 1600, przysłona 2.8 i czasy spokojnie 1/30, 1/60... Więc nie pisz, że się nie da, skoro się da...

[ Dodano: 2007-07-29, 00:27 ]
Cytat
bEEf Próbowałem dzisiaj robić zdjęcia z ogniskową 210/4.5 i jakoś za specjalnie ten stabilizator mi nie pomagał

Kulawiec, sorry, ale masz aparat od niedawna, a wydajesz takie kategoryczne opinie... Stabilizację akurat wszyscy chwalą, więc o ile nie jest to masoński spisek, tylko najwyraźniej działa. Ze stabilizacją robiłem ostre fotki przy 1/8sek na 200mm. Wszystkiego się trzeba nauczyć używać.

[ Dodano: 2007-07-29, 00:30 ]
Żeby nie być gołosłownym:
Czas 1/20 (stabilizacja jednak działa), ISO 1600, obiektyw kitowy, więc ciemny. Oświetlenie z okna (zima!!) + ta mała lampka. A u nas w mieszkaniu jest naprawdę stosunkowo ciemno.

Czy nie wygląda to lepiej niż wypalona fotka z czarnym tłem z wbudowaną lampą?

[ Dodano: 2007-07-29, 00:34 ]
Dodam jeszcze, że odkąd kupiłem aparat z użytecznym ISO 1600 ani razu nie użyłem wbudowanej lampy. Kupiłem nawet jakąś tanią lampę zewnętrzną i do tej pory leży w szafie.
 

Kulawiec  Dołączył: 27 Lip 2007




No wiec z obiektywem manualnym bez lampy nie wyszło mi ani jedno zdjecie wiekszośc jest nieostra a wszystkie maja potworny balans bieli. Cienie cieniami ale no mi wystarczaja zdjecia jak w linkach i chce takie robic aparatem z lampą przepraszam jesli to komuś przeszkadza i robienie z lampa jest nie profesjonalne.
 

outi  Dołączył: 03 Lip 2007
Co WB ma wspólnego z obiektywem? Poza tym nadal czekamy na RAWy
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Czas 1/10 przy ogniskowej 50mm (ok 5 razy dłuższy niż zalecany, oczywiście stabilizacja), oświetlenie pokojowe, ISO 800, szum niewidoczny.


Obiektyw manualny, jak najbardziej, co więcej, stara M-ka bez styków - SMC 50 / 1.4.

Da się.

[ Dodano: 2007-07-29, 00:46 ]
Cytat
potworny balans bieli

Jeśli robisz w RAWach to nie ma znaczenia.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Da się.
Nie ściemniaj, bEEf.
Na pewno włączyłeś program tematyczny "KOT" i dlatego się udało.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Jarek Dabrowski, rozpracowałeś mnie, kurna ;-)
Ale GX-10 nie ma programów tematycznych.
 

Kulawiec  Dołączył: 27 Lip 2007
Jakim czarnym tłem ? zobacz zdjecia które wysłałem czy tam jest czarne tło ? Iso 100 z reki . Nie obraź sie ale dla mnie takie zdjecie jest nieakceptowalne i przypomina te z komórki wiem że moze efekt taki miał być ale nie lubie żółtego oswietlenia i nie interesuje mnie obiektyw kitowy bo nie chce robic stołu i tego co wisi na ścianie, na dodatek mam zamiar czasami zrobić większą odbitkę. No i dziecko nie siedzi grzecznie przy laptopie tylko sie rusza wiec czasy wieksze niż 1/100 odpadaja.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Ale GX-10 nie ma programów tematycznych.
Ale Ty masz kasetkę. Nie ze mną takie numery, Brunner.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Cytat
Na pewno włączyłeś program tematyczny "KOT" i dlatego się udało


to przecież najlepszy program tematyczny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach