piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
GX10 + RawTherapee
Kurczę - za wolno piszę
Właśnie miałem jeszcze ostatnią myśl dodać do wątku "GX 10 Już nie taki cacy" a tu bach i zamknięte :-/ . Na jedną rzecz chciałem tylko zwrócić uwagę, a jutro ten wątek samoczynnie znikinie (albo nawet szybciej - decyzję zostawiam Greenpeace ;-) ).
Także pobrałem tego rawa i potwierdzam, że jest niedoświetlony. Przy podciąganiu o 2EV w Raw Therapee wygląda dobrze ale na ustawieniach automatycznych drobne czerwone kropki widzę. I chyba wiem dlaczego - należy wyłączyć wyostrzanie (w ustawieniach fabrycznych jest w tym programie włączone - a przynajmniej u mnie było). Wyostrzanie jest chyba jedyną rzeczą, której ten program nie potrafi zrobić dobrze. Było już o tym w specjalnym wątku na tym forum ale nowi użytkownicy RT mogą o tym nie wiedzieć.
:-B wszystkim dla rozluźnienia i poprawy humoru
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
piotrecius, potwierdzam w 100% Kropki powodowało wyostrzanie z automatu. Z jednym się nie zgodzę - wyostrzanie w tym programie jest ok, ale... w złym miejscu! Ponieważ jest przed odszumianiem, a powinno być po.

Zacząłem pisać w tamtym wątku o tym, ale... darowałem sobie.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ten crop, co pokazałem w tamtym watku jest z Lightrooma, z domyślnym wysotrzaniem. 25/1.0/25/0

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach