jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
j+ napisał/a:
Co przez to rozumiesz? W ogóle Ci nie współpracuje, czy współpracuje źle?

Nie współpracuje w ogóle. Nie wciąga paska. Szybę skanuje :-/

[ Dodano: 2009-07-23, 22:43 ]
Chyba rozgryzam go...

[ Dodano: 2009-07-23, 22:59 ]
Działa :-) I to do slajdu skanuje :evilsmile:
 
mbs  Dołączył: 02 Lis 2008
dzerry napisał/a:
mbs napisał/a:
Ja próbuję na max rozdzielczości jaką teoretycznie daje V350 - czyli 4800.
Moim zdaniem bez sensu. 2000 to jest i tak ciagle wiecej niz ten skaner postawi zapisac.

Skąd takie przeświadczenie?
Czyżby firma Epson oszukiwała twierdząc, że V350 daje sprzętowo, a więc i optycznie 4800?

[ Dodano: 2009-07-24, 11:54 ]
jorge.martinez napisał/a:

[ Dodano: 2009-07-23, 22:43 ]
Chyba rozgryzam go...

[ Dodano: 2009-07-23, 22:59 ]
Działa :-) I to do slajdu skanuje :evilsmile:

No to pochwal się co ustawiłeś, że zobaczył coś więcej niż własną szybę.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Zamiast "transparency" dałem "35mm film" :-D

Pół roku się mordowałem. A wystarczyło poszukać.

Teraz muszę popracować nad tym, jak ustawić skanowania by plik był możliwie neutralny.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
jorge.martinez, :-)
A skanuje Ci równo klatki czy czasem 'tnie' w złym miejscu? Mam wrażenie, że u mnie jest problem z przewinięciem filmu o jedną klatkę, nie jest równo. Mam przesunięcie o kilka procent, kończy się na tym, że mi przynajmniej ostatnią klatkę ucina. Tylko jeszcze nie wiem czy to hardware'owy problem, czy tylko VS sobie nie radzi.
*puf*

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Nie przyglądałem się zbytnio. Sprawdzę w domu dziś. Ale w oczy mi się nie rzuciło.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Cytat
Czyżby firma Epson oszukiwała twierdząc, że V350 daje sprzętowo, a więc i optycznie 4800?
Mozna tak powiedziec. To juz taka przypadlosc wszystkich plaszczakow. Przy prawdziwym 4800 dpi powinienes juz widziec strukture emulsji na 100% powiekszeniu. Zeskanuj sobie dla porownania na 2400 dpi, przeskaluj plik dwa razy i porownaj ze skanerm 4800 dpi. Jesli na skanie 4800 znajdziesz wiecej szczegolow, stawiam Ci piwo.

[ Dodano: 2009-07-24, 12:46 ]
jorge.martinez napisał/a:
Teraz muszę popracować nad tym, jak ustawić skanowania by plik był możliwie neutralny.
Zeskanuj do RAW, po co kombinowac?

[ Dodano: 2009-07-24, 12:51 ]
EDIT - jescze o dpi. Tutaj skan z 4490 i Nikona. 4490 to gdzies dwie klasy wyzej niz 350, mimo wieku, a i tak nie daje rady na 4800 dpi.


http://zawsze-kwadrat.pl/...sus-carl-zeiss/
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
dzerry napisał/a:
Zeskanuj do RAW, po co kombinowac?

Tiff RAW?

No ale też chodzi o ustawienia korekcji kolorów, balansów i krzywych. Co zrobić żeby był full-nautral.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
jorge.martinez, ale po co chcesz to wszystko robic w vuescanie? Masz swietne tutoriale alkosa do cz-b i koloru.

[ Dodano: 2009-07-24, 12:58 ]
jorge.martinez napisał/a:
No ale też chodzi o ustawienia korekcji kolorów, balansów i krzywyc
Przy skanowaniu do raw zrzucasz surowy plik ze skanera - nie ma zadnej ingerencji softu. Potem taki plik obrabiasz juz sobie w dowolnym programie, ktory ma o niebo wieksze mozliwosci niz VS.
 
mbs  Dołączył: 02 Lis 2008
dzerry napisał/a:
To juz taka przypadlosc wszystkich plaszczakow. Zeskanuj sobie dla porownania na 2400 dpi, przeskaluj plik dwa razy i porownaj ze skanerm 4800 dpi. Jesli na skanie 4800 znajdziesz wiecej szczegolow, stawiam Ci piwo.

OK :D
Właśnie miałem wstawić kolejne sześć klatek z zamiarem tego rodzaju kontroli.
Ja doskonale widzę miękkość obrazu i zastanawiam się czy można coś lepiej ustawić.
dzerry napisał/a:

Przy prawdziwym 4800 dpi powinienes juz widziec strukture emulsji na 100% powiekszeniu.

Te "prawdziwe 4800" to powinna być niesamowita żyleta, a tu mam obraz jak przepuszczony przez delikatne Duto.
Ciekawe jaki w V350 jest stosunek sygnał/szum...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
dzerry napisał/a:
Masz swietne tutoriale alkosa do cz-b i koloru.

Soft Epsona nie wykrywa mi klatek przy skanowaniu do slajdu.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
jorge.martinez napisał/a:
Tiff RAW?



http://www.hamrick.com/vu...c14.htm#topic11
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
dzerry napisał/a:
Przy skanowaniu do raw zrzucasz surowy plik ze skanera - nie ma zadnej ingerencji softu. Potem taki plik obrabiasz juz sobie w dowolnym programie, ktory ma o niebo wieksze mozliwosci niz VS.

O to mi własnie chodzi. Czyli jak daję w outpucie Tiff RAW to dostaję surowy obraz ze skanera?

[ Dodano: 2009-07-24, 13:01 ]
dzerry, dzięki. Potrzebowałem łopatologicznego potwierdzenia :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Cytat
Ciekawe jaki w V350 jest stosunek sygnał/szum...
mbs, problem lezy gdzie indziej. V350 ma sensor, ktory jest w stanie zczytac 4800dpi, ale skaner jest optycznie za slaby, zeby taki obraz dostarczyc. Tutaj jest jeszcze jedno porownanie:
http://www.crystalcanyons...Resolution.shtm
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
Czyli jak daję w outpucie Tiff RAW to dostaję surowy obraz ze skanera?
Jeszcze ważne jest ustawienie "Raw output with". "Scan" daje maksymalną surówkę ze skanera, "Save" dodaje ICE (jeśli włączone) i redukcję ziarna (jeśli włączone). Kanał IR można zapisać w rawie (opcja 64 bit RGBI) i wtedy paprochy usuwamy przy skanowaniu z pliku.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
jorge.martinez napisał/a:
Soft Epsona nie wykrywa mi klatek przy skanowaniu do slajdu.

Gdzieś przeczytałem, że V350 wciąga negatywy w paskach po 6 klatek, ale slajdy w paskach po 4. Może w tym problem?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
Gdzieś przeczytałem, że V350 wciąga negatywy w paskach po 6 klatek, ale slajdy w paskach po 4. Może w tym problem?

Na szybie też nie wykrywa.

Jak skanuję slajdy to jest wszystko OK i dobrze tnie klatki.
 
mbs  Dołączył: 02 Lis 2008
jorge.martinez napisał/a:
Cytat
Gdzieś przeczytałem, że V350 wciąga negatywy w paskach po 6 klatek, ale slajdy w paskach po 4. Może w tym problem?

Na szybie też nie wykrywa.

Jak skanuję slajdy to jest wszystko OK i dobrze tnie klatki.

A spróbuj wyłączyć automatyczne przycinanie. U mnie ono właśnie czasem powoduje błedne określanie klatek - wręcz potrafi ustalać jako prawidłowy, obraz pomiędzy sąsiednimi klatkami.
Poza tym, gdy mam wyłączone automatyczne przycinanie i sam określam wymiar skanu, uzyskuję większą klatkę - zamiast 6091/4176 mam 6609/4480 - ot takie drobne 10%...

V350 slajdy oprawione może obrabiać tylko dwa jednocześnie, natomiast w pasku, powinno mu być wsio ryba - jako film 35 mm - BW, kolor negatyw lub pozytyw - różnica tylko w ustawieniu rodzaju filmu - tu opcje są jasno określone.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
mbs, spoczko, odkryłem, że działa z VS, więc już mi nic nie trzeba.
 
mbs  Dołączył: 02 Lis 2008
jorge.martinez napisał/a:
mbs, spoczko, odkryłem, że działa z VS, więc już mi nic nie trzeba.

Na wszelki wypadek - podaj niezbędne zaklęcia, które to uruchamiają ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
mbs napisał/a:
Na wszelki wypadek - podaj niezbędne zaklęcia, które to uruchamiają ;-)
Hokus-pokus?


[ Dodano: 2009-07-25, 23:31 ]
Kluczowe jest mode :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach