k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
renko napisał/a:
Połączę wszystko od zera, to jak rozumiem, obejdę potrzebę obsługi i posiadania omomierza? Dobrze się domyślam?

Oczywiście będziesz wiedział które wyprowadzenie z tyłu jacka odpowiada któremu na końcówce :evilsmile: inaczej nie będzie miało to większego sensu.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
renko-znam przyjemność wykonania czegoś własnoręcznie ale... no właśnie;nasi żółci bracia znad Yangcy przyślą ci gotowe ustrojstwo przez wskazany przez ciebie adres ;-) Koszt z przesyłką to 14 zł :mrgreen: Poświęciłeś na swój wężyk już pewnie ze 2 roboczo-godziny a to chyba więcej jak 14 zł ;-) Czasami warto przypomnieć sobie powiedzenie "czas to pieniądz". Poniżej wężyk który jest już w drodze do mnie.Czasem estetyka też jest ważna ;-)

 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
Nigdy!

Ten wężyk już mi wszedł na ambicję :P Zrobię go sam i kropka :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
andybond, ile funkcji ma ten wężyk z twojego zdjęcia :?: - bo wyglądaj jakby miał tylko spust

a renko z tego co widzę, robi taki funkcjonalny, z przełącznikiem do czasu B ;-)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
opiszon napisał/a:
andybond, ile funkcji ma ten wężyk z twojego zdjęcia :?: - bo wyglądaj jakby miał tylko spust

# Two stage release button: Halfway pressing for autofocus, complete pressing takes the picture.
# Lock the button for long exposures or continuous shooting.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ok - po prostu nie wygląda na taki ;-)
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
andybond napisał/a:
Czasem estetyka też jest ważna ;-)

Chyba nic nie można zarzucić, pod względem estetyki oczywiście ;-)

Jakieś 2 godzinki dłubania. Owszem, można by kupić gotowy, ale akurat był potrzebny w okresie świątecznym, więc zmajstrowałem z tego co miałem pod ręką.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
michal5150 do niczego przyczepić się nie da :-B Na pierwszy rzut oka wygląda jak fabryczny.Jednym słowem gratki :-B
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
Dobra. Wiem, że się narażam na wyśmianie. Ale zorganizowałem omomierz i za 2 godziny będę się nim bawić. W pierwszym poście napisano, żeby przy jego pomocy zorientować się który przewód jest który. Jak to będzie po łopatologicznemu? (pierwszy raz w życiu omomierz będę miał w rękach).

PS. Jestem przygotowany, piwo już się chłodzi :evilsmile:
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
renko napisał/a:
Dobra. Wiem, że się narażam na wyśmianie. Ale zorganizowałem omomierz i za 2 godziny będę się nim bawić. W pierwszym poście napisano, żeby przy jego pomocy zorientować się który przewód jest który. Jak to będzie po łopatologicznemu? (pierwszy raz w życiu omomierz będę miał w rękach).

PS. Jestem przygotowany, piwo już się chłodzi :evilsmile:

renko multimetr przełączasz na Ω np.20M jeden przewód(czarny) wtykasz w gniazdo com(w mierniku) może też mieć symbol uziemienia.czerwony w gniazdo oznaczone A,V,Ω.Dotykasz pierwszego lepszego przewodu jedną końcówką a drugą sprawdzasz poszczególne "pola" na wtyczce.Jeżeli znajdziesz początek i koniec-jednym słowem zamkniesz obwód wyświetlacz pokaże ci 0.Jeżeli rozewrzesz wartość zmieni się na 1.
No chyba że dorwałeś stary ze wskazówką-tu jest prościej-gdy znajdziesz początek i koniec przewodu wskazówka wychyli się w drugą stronę.

dla ułatwienia powiem ci że sam czubek jacka powinien być połączony z kolorem innym niż czerwony,środkowy odcinek wtyku to kolor czerwony kabelka a ostatni segment to ten miedziany ekran.A swoją drogą jeżeli to przewód słuchawkowy to przewody powinny być dwa kolorowe,każdy w swoim oplocie miedzianym.Te odizolowane druciki to tzw ekran i są połączone z ostatnim segmentem wtyczki.



EDIT:Na fotce popełniłem pomyłkę-czerwony przewód ma być wetknięty w gniazdo środkowe a nie górne.Sorki za zamieszanie

 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Można tez ustawić miernik na sygnał dźwiękowy (nie wszystkie mają). Ten z powyższego postu ma - pozycja na lewo od czarnego pola OUT. Buczy - znaczy jest przejście, nie buczy - wiadomo :). Ale można obejść się bez miernika - w pierwszym poscie tego tematu jest rozrysowane co z czym połączyć w przełącznikach.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Są jeszcze takie archaiczne metody z żaróweczką i bateryjką.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
plwk: tudzież z bateryjką i językiem - nie trzeba latarki demontować
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Marooned napisał/a:
plwk: tudzież z bateryjką i językiem - nie trzeba latarki demontować
hahahahahaha, dobre :) Czemu ja na to wcześniej nie wpadłem :->
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nemo, nie lizałeś nigdy baterii płaskich jak byłeś bajtlem :?: przecież to pierwsze co przychodzi do głowy, jak się ma takie wspomnienia z dzieciństwa :-P
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
9-cio voltowe były jeszcze "kwaśniejsze" :lol:
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
opiszon napisał/a:
nemo, nie lizałeś nigdy baterii płaskich jak byłeś bajtlem
Staaaaary, do tej pory 9V tak sprawdzam, czy jest ok ale na praktyczne wykorzystanie nie wpadłem :-D
 

niezgod  Dołączył: 03 Cze 2009
opiszon napisał/a:
nemo, nie lizałeś nigdy baterii płaskich jak byłeś bajtlem :?:

Moje dzieciaki już mają pierwszy nałóg - prąd. :shock: Jak tylko im się uda podebrać mój telefon to od razu przytykają jęzory do złącza (w sony erricsonnach styki są odsłonięte). W efekcie co rusz muszę je czyścić bo korodują :evil:

A żeby było coś na temat:
Nemo oczywiście ma racje, przy przełączniku bistabilnym lutujesz do jednego wyprowadzenia środkowego i jednego skrajnego a nie tak jak pokazałeś na zdjęciu tylko do skrajnych.

Powodzenia
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
Tym razem miałem zimne piwko w zasięgu ręki i podejście 4 zakończyłem sukcesem :mrgreen: Dużo zamieszania narobił wadliwy przełącznik monostabilny. Gdyby nie on, już dawno bym skończył lutowanie ;-)

Dzięki za pomoc :-B

Choć i tak na końcu improwizowałem :-P
 
pys  Dołączył: 21 Lip 2010
Witam

Może pytanie które zadam powinno się znaleźć w innym miejscu, ale nie mogłem nigdzie odnaleźć odpowiedniego wątku - więc wybaczcie.

Do sedna : jestem posiadaczem bliźniaczej lustrzanki pentaxa tj. samsung gx-20 i zgubiłem kabel usb :-( , proszę was o info jaka końcówka jest odpowiednia do podłączenia kabla do aparatu tj. ilość pinów

Z góry dziękuje za informację.

Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach