szela  Dołączył: 02 Lip 2007
zakup samsunga GX-10
witam wszystkich mam kilka pytan do was. Nosze sie zamiarem zakupu lustrzanki i jestem bardzo bliski wylozenia kaski na samsunga gx-10 dlatego tez mam kilka pytan odnosnie tego produku, a chyba tu naa forum uzyskam najrzetelniejsze informacje:

1 - czy ten tylko rok gwarancji to bardzo istotna sprawa, czy lepiej pozyczyc 500 zl i jednak wziasc pentaxa z dwuletnia gwarancja (pomijajac nazwe firmy na obudowie ...)
2. czy w tym modelu jest mozliwosc ustawienia trybu auto ?? bo w specyfikacji niby jest a na pokretle nie widzialem, czy moze poprostu sie przypisuje pod ktores ?? samemu
3. ogolnie jak sprawuje sie ten aparat ?? moze ktos ma pozytywne lub negatywne uwagi po krotszym lub dluzszym uzytkowaniu ??

nie ukrywam, ze jak bym mial mozliwosc wylozenia troche wiekszej kasy to nawet nie zastanawial bym sie i wzial pentaxa ale niestety bedzie to juz wiekszy bol, bo i przeciez przydal by sie jakis dodatkowy wiekszy obiektywa a to tez wydatek nie maly :(

za wszystkie opinie niekoniecznie zawarte w pytaniach i spostrzezenie bede bardzo wdzieczny, tym bardziej, ze dopiero raczkuje w lustrzankach i opinie starych wyjadaczy napewno wiecej znacza niz nie jeen test aparatu ....

z gory dzieki i pozdrawiam
robert
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
2. czy w tym modelu jest mozliwosc ustawienia trybu auto ?? bo w specyfikacji niby jest a na pokretle nie widzialem, czy moze poprostu sie przypisuje pod ktores ??

P - to "Program" inaczej mówiąc - tryb automatyczny. Nie ma natomiast tzw "programów tematycznych", czyli "zdjęcie nocne", "portret" itp. Od siebie dodam, że full automat jest dobry na sprawdzenie aparatu - potem używanie go w aparacie klasy Samsunga GX-10 jest lekko bez sensu :-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
bEEf napisał/a:
P - to "Program" inaczej mówiąc - tryb automatyczny

Jest przede wszystkim Green Program, czyli pełny automat bez ingerencji użytkownika.
 

szela  Dołączył: 02 Lip 2007
bEEf - mam swiadomosc, ze w tej klasie sprzetu to raczej dodatek :) ale z tego tytulu, ze nieukrywam bede sie uczyl lustrzanki to z roznych wzgledow czasami nawet do sparwdzenia siebie samego AUTO sie przyda :)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
szela napisał/a:
do sparwdzenia siebie samego AUTO sie przyda :)
Akurat do tego, to się nie przyda. W tym trybie to o wszystkim decyduje aparat. Ale od czegoś trzeba zacząć.
Gratuluję zakupu.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
bEEf napisał/a:
P - to "Program" inaczej mówiąc - tryb automatyczny.


bEEf, P to Hyper Program, a automat to zielony prostokącik :->
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Pentagram, yhy, no to zmyła, myślałem, że wszędzie P to P :-)
 

szela  Dołączył: 02 Lip 2007
argawen - jeszcze nie kupilem caly czas dylemat miedzy samsungem a pentaxem ... ale jutro podejmuje ostateczna decyzje i juz to kumpla dzwonilem do sklepu zeby dobra cene wyskrobal haha :)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
szela napisał/a:
czas dylemat miedzy samsungem a pentaxem
Powiem szczerze. Gdyby był w sklepach Samsung, jak kupowałem Pentaxa, to ze wzgledu na różnice ceny wziąłbym Samsunga. Ale to tylko moje zdanie. Wybór należy do Ciebie :mrgreen: .
 

szela  Dołączył: 02 Lip 2007
wiem wiem wybor nalezy do mnie ... kolejna noc nie przespana ale jutro chce podjac decyzje dlatego niezmirni bylo by milo poczytac waszych opinii :) ... tym bardzie ze niedlugo pewnie czesciej bede tu zagladal jako nowy czlonek rodzinki pentax/samsung :) typowy amator w dniu dzisiejszym :)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
szela, Idź do sklepu, gdzie będziesz mógł pomacać obie puszki.
Jeśli chodzi o mnie, to ergonomia była decydującą sprawą i wiem, że nie kupię Samsunga. Gdyby miały identyczny kształt, różnica w cenie by zadecydowała na jego korzyść.
Jednak to są sprawy bardzo subiektywne, zależne m. in. od budowy dłoni i dlatego najlepiej ocenić samemu.
Obie puszki są w zasadzie takie same. To, co w niektórych sklepach piszą o różnicach (np. programy tematyczne), to bajki.
Różnice są w:
1. Sofcie - trochę inna koncepcja menu.
2. Obudowie - inny kształt - wymaga np. innego Battery Gripa
3. Warunkach gwarancyjnych - 1rok

Jeśli o czymś zapomniałem proszę o uzupełnienie.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
emigrant napisał/a:
szela, Idź do sklepu, gdzie będziesz mógł pomacać obie puszki.


Ponownie proszę o podanie adresu sklepu w płd. Polsce, gdzie można:
1. zobaczyć na własne oczy k10d
2. zobaczyć na własne oczy gx-10
3. dotknąć choćby obu tych apratatów.
.
.
x. strzelić parę klatek obydwoma aparatami z kitowymi obiektywami.

rady w stylu "idź i pomacaj" są dobre w przypadku canona, nikona, (czyżbyś to właśnie proponował? :)) ewentualnie olympusa i sony. Fotojoker na przykład, mimo iż ma stoisko samsunga, gx-10 nie sprowadza.
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Grendel napisał/a:
emigrant napisał/a:
szela, Idź do sklepu, gdzie będziesz mógł pomacać obie puszki.


Ponownie proszę o podanie adresu sklepu w płd. Polsce, gdzie można:
1. zobaczyć na własne oczy k10d
2. zobaczyć na własne oczy gx-10
3. dotknąć choćby obu tych apratatów.
.
.
x. strzelić parę klatek obydwoma aparatami z kitowymi obiektywami.


Oba aparaty były (nie wiem czy jeszcze są) w sobote w MediaMarkt w Krakowie.
Można wziąć do ręki, pstryknąc kilka fotek - czasem miewają problemy jak masz swoją karte - żeby nie zabierać fotek do domu.

PS. Ja też jestem na kupnie GX-10, tylko czekam na kaskę aż na konto wpłynie :)
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
ja też rozważam gx-10 + grip (jak w końcu wyjdzie). Podejrzewam, że za cenę porównywalną z gołym k10d :)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Grendel, Obie puszki były -nie wiem, jak teraz, trzeba dzwonić- w MM we Wrocławiu Bielany oraz w sklepie foto we Wrocławiu na Odrzańskiej.
Na Górnym Śląsku po prostu zadzwoń do MM i innych znanych Ci sklepów i jedź.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
W MM w Zabrzu i paru innych miastach aglomeracji jest tylko k100d od czasu do czasu, w saturnie to samo - po pamiętnej wypsz. kiedy to rzekomo były k10d nigdy wiecej ich tam nie widziałem. Samsunga nie widziałem na własne oczy nigdzie. Mniejsze sklepy w stylu komputronik, fotojoker i inne typowo już fotograficzne, tylko klasyka nikon-canon-sony, czasem olympus.
 
robi  Dołączył: 27 Wrz 2006
Grendel, K10 może być w Chorzowie w (fotoceny.pl),
a na pewno jest w moim domku ;)
Samsunga tez na oczy nie widziałem

[ Dodano: 2007-07-03, 10:39 ]
Uzupełnienie własnie GG-owałem z fotocenami i sa tam obydwa.
szybko i prosto ;)
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Hmmm kiedyś chciałem coś u nich pomacać i nie byli rozochoceni ;) a nie miałem pliku banknotów żeby pościemniać że chcę już teraz kupić tylko nie wiem który ;)
 

szela  Dołączył: 02 Lip 2007
ja macalem :) obydwie w MM ale w wawie .... musze przyznac ze na poczatku ciezko bylo mi sie przyzwyczaic do ciezaru w porownaniu do olympusa np ... tu +sik dla samsunga kilka gram lzejszy :)... z drugiej strony lepszy stabilny aparat i przynajmniej wiesz, ze nie trzymasz zabawki w reku.

Dizisja skladam zamowienie na samsunga ... jednak cena zadecydowala, mimo iz nie mam konkretnej odpowiedzi odnosnie jego funkcjonowania d\na dlyuzsz mete. Pewnie 2-3 dni i powinien byc juz u mnie w domu :) .... i tu nasuwa mi sie kolejne pytanko ... jak najlepiej sprawdzic lustrzaneczke po zakupie .. duzo slyszy sie o FF i BF przy pentaxie ??? ciekawe czy w rownym stopniu dotyczy to e\tez samsunga .....
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
szela napisał/a:
duzo slyszy sie o FF i BF przy pentaxie
- fama poszla......teraz to tylko problem pentaxa....?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach