Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Samp napisał/a:
A poza tym proponuję byś skończył z tą skromnością - "nieudolnymi próbami" - bo chyba jesteś największym tilt'owym wymiataczem na tym forum.


Edit:
...bo chyba jesteś jednym z największych tilt'owych wymiataczy na tym forum.
;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Teraz będę przechadzał się po forum z wypiętą piersią :mrgreen: .
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
:mrgreen: dzięx ;-)
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Wracając do wypiętej piersi Stacha:
http://www.fotografuj.pl/...rtyment/id/2338
W przypadku Lensbaby Muse wyczuwam inspiracje dokonaniami naszego wypiętego do przodu kolegi. ;-)
Czyżby wieść o dętce rowerowej sięgnęła do laboratoriów?
 
256mb  Dołączył: 26 Maj 2008
"toy effect" łatwo osiągnąć w PS. Wystarczy rozmyć warstwę a potem usunąć jej fragment.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Właśnie się pobawiłem w te tilty w GIMPie. Dodaje mnóstwa uroku przeciętnym zdjęciom :-D
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Stachu, jesteś sławny. Linkują Cię na joemonster.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Stachu napisał/a:
Teraz będę przechadzał się po forum z wypiętą piersią :mrgreen: .

Słusznie i w pełni zasłużenie. Gratuluję własnoręcznie wykonanego tilta-a-częściowo-nawet-shifta dającego na dodatek świetne efekty. Jestem pod dużym wrażeniem efektów. :-)
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Tu jest takich parę tiltshiftów fotoszopowych: http://www.flickr.com/pho...57594110538674/
Swoją drogą jedna z najciekawszych galerii podróżnych jakie widziałem (mam na myśli inne sety, bo ten to taki trochę dla zabawy). Szczególnie Jemen via Hasselblad mnie urzekł.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
To ma być tilt?! :lol:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
szczypiorrr napisał/a:
Tu jest takich parę tiltshiftów fotoszopowych: http://www.flickr.com/pho...57594110538674/


No wez przestan.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Witam,

chciałbym pokazać mój home-made tilt-shift...

Zrobiony z obiektywu "pobranego" z mieszkowca średnioformatowego 85/4.5 co daje a kasetce ekwiwalent ogniskowej 130 mm.



Bagnet uzyskałem z przejściówki na m42 takiej z kołnierzem. Obiektyw działa - trzeba go tylko zablokować na czasie B. Standardowa próba efektu "makiety":



A taki to ma bokeh:



A tu próba bardziej kreatywnego użycia:



Więcej sampli na życzenie.

Pozdrawiam!
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
xrog, super!! :mrgreen: :-B :-B

[ Dodano: 2008-10-31, 19:38 ]
Tylko że bokeh przy zdjęciach makro jest zazwyczaj budyniasto-jednorodny a z tego wychodzi szczegółowy z małymi plamkami jak normalny bokeh w np. takumarze 55/1.8, baardzo ciekawie to wygląda :->
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
xrog, super pomysł! Mam jednego mieszkowca z uszkodzoną migawką. Spróbuję coś podobnego z niego wykrzesać
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
TLu, będziesz brał obiektyw z tego "antyka 6x9"? To jakaś moskwa?
Kurczę, żeby tylko teraz ceny mieszkowców na allegro nie skoczyły... :->
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
Chciałbym sprawną Moskwę 5, ale mam enerdowską Erkonę II z pogiętymi elementami, cały miechem i nieporysowanym szkłem, za to z z rozwaloną migawką. Leży i do dziś nie wiedziałem co z tego mogę zrobić, teraz wiem!
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
TLu, weź tylko pod uwagę, że płytka użyta do podklejenia miecha musi być dość miękka. Jak się wkręca taki "obiektyw" w korpus, to rogi płytki zawadzają o wystającą lampę błyskową. Muszą się one ugiąć, aby nakręcenie było możliwe. Ja tę płytkę wziąłem z podstawki od "cake" płytek dvd. Miech od 6x9 jest na końcu chyba dosyć spory...
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
xrog napisał/a:
Jak się wkręca taki "obiektyw" w korpus, to rogi płytki zawadzają o wystającą lampę błyskową.

Ja bym użył pierścienia makro do oddalenia podstawy miecha od aparatu. Z ustawieniem ostrości na nieskończoność nie powinno być w tym wypadku problemu.
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
A co powiecie na takiego "potworka" (macro+tilt+shift) :



Znalazłem na ebaju, ale poszedł na absurdalną cenę (powyżej $500).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach