piórek  Dołączył: 01 Sie 2007
  Problem ze skopiowaniem zdjęć z karty pamięci
Witam forumowiczów!

Mam problem ze skopiowaniem zdjęć zapisanych na karcie SD moim Pentaxem K100. Zdjęcia mogę bez problemu przeglądać w aparacie, a także na tej samej karcie zapisywać i usuwać fotki poprzez aparat. Niestety, po włożeniu karty do czytnika kart informacja na niej zapisana jest nieosiągalna (komputer nie widzi tej karty, choć z innymi kartami nie ma problemu). Dodam tylko, że nie mogę podłączyć aparatu bezpośrednio do komputera, gdyż mam uszkodzone gniazdo usb w aparacie.
Z innymi kartami tego samego typu zapisanymi w czasie tej samej foto-sesji nie mam problemu.

Jak ugryźć ten problem? Kogoś może dotknął podobny "przypadek"?
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
jeśli to nie sa jakies ważne zdjecia sprobuj sformatować kartę i zobacz czy wtedy bedzie działała
 
piórek  Dołączył: 01 Sie 2007
Gringo napisał/a:
jeśli to nie sa jakies ważne zdjecia sprobuj sformatować kartę i zobacz czy wtedy bedzie działała


Niestety, dla mnie b. ważne :(
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
piórek napisał/a:
Z innymi kartami tego samego typu

A dokładniej, ta sama pojemność, ten sam producent?
Możesz spróbować na innym czytniku i komputerze, czasem cuda się zdarzają.
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
A może masz kartę SDHC, której czytnik nie widzi a aparat owszem??
 
piórek  Dołączył: 01 Sie 2007
rafalf napisał/a:
A może masz kartę SDHC, której czytnik nie widzi a aparat owszem??


Mam 1 GB kartę San Disk'a - z drugą identyczną nie mam problemu
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
po pierwsze to nie udzieliles zadnych istonych informacji.

Pierwsze jaka karta ( na szczescie to juz dopisales)
2. jaki system
3 jaki czytnik
4 czy zainstalowane sterowniki ( np w przypadki win 98 badz innych )
5 czy inne karty widzi to tez podales :) )
6 czy u innej osoby widzi karte?

jezeli na aparacie mozesz przegladac fotki, male prawdop. ze to karta zepsuta.

jezeli inna karte widzi, to moglbys podac jaka to karta?
w jaki sposob podlaczasz czytnik ?
 

outi  Dołączył: 03 Lip 2007
vertiico napisał/a:
jezeli na aparacie mozesz przegladac fotki, male prawdop. ze to karta zepsuta.

Może sie zdażyć że widać zdjęcie na podglądzie, ale samego zdjęcia nie da się skopiować, ponieważ rawy i jpegi mają "zaembedowane" miniaturki.
Jednak opisywany tutaj problem rzeczywiście nie przypomina zepsutej karty, jak coś to może sam fat na karcie jest uszkodzony. Pozatym "nie widzi karty" oznacza że stytem zachowuje się jak by nic nie było włożone, czy widzi dysk ale do sformatowania? (zakładam że system to windows)
 

White_Horse  Dołączył: 26 Cze 2007
Vertiico
IMHO
te inf. które wymagasz od Piórka są niepotrzebne, napisał że IDENTYCZNĄ czyta co rozwiazuje większość pytań, można spróbować u kogoś innego a jak nie da rady, to do jakiegoś speca oddać i się nie martwić.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
to nic nie rozwiazuje. Jezeli tak to slucham , jaka jest przyczyna? Jezeli taki madry jestes.
za duzo jak dla mnie niewiadomych, by moc cokolwiek powiedziec, i nie zamierzam wymieniac wszystkich danych jakie powinien podac autor.
Powiem jeszcze raz:
Zadnych sensownych informacji autor watku nie podal. a gdzie logi po podlaczeniu karty?

@outi
zalozylem ze poza przegladaniem moze je powiekszyc/edytowac itp
 

outi  Dołączył: 03 Lip 2007
vertiico, tego nie wiemy :) ale powiększanie to chyba tez korzysta z miniatury, bo inaczej nie dało by się powiększać rawów, tym bardziej że te przeglądanie po więcej niż n% jest nieostre bardzo. Tego też nie wiemy...
W temacie: Jeśli okaże się że na innych komputerach też się nie da, można pooglądać "dziennik systemowy" lub spróbować odpalić to na linuxie i zobaczyć co powie dmesg w momencie włożenia lub próby podmontowania. Jeśli wszystko zawiedzie, weź większy młotek... i daj kartę do kogoś kto zajmuje się odzyskiwaniem danych (wcześniej można spróbować jakimś oprogramowaniem)
 

White_Horse  Dołączył: 26 Cze 2007
Vertiico
Gddamit.. Spokojnie. Widzisz ten skrót "IMHO"?
Przyczyny nie znam, ale jeżeli Piórkowi zależy na tych zdjęciach, to po co doszukiwiać się, niech je odzyska.
Pierw powinien pójść do kogoś innego i spróbować, ew. z innym czytnikiem.
A jak nie to spec i się nie martwić.

Już nie podejmuje tego wątku bo rzeczywiście za mało wiem, biore wszystko na "chłopski rozum" i szukam rozwiązania.
_______

I wynikło z tego to że powtórzyłem po Outim :roll:
Chyba mam zły dzień.

(po błędach i powtórzeniach w postach jestem pewny że zły, ide spać. ;-) )
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
A próbowaleś podłączyć aparat do kompa jako czytnik? Skoro można przeglądać zdjęcia to pewnie moża będzie je i odczytaj. Potem format karty i zabawa w testy. Co prawda napisałes:
piórek napisał/a:
a także na tej samej karcie zapisywać i usuwać fotki poprzez aparat
ale to
piórek napisał/a:
Niestety, dla mnie b. ważne :(
świadczy o tym, że jednak nie podłączałeś do komputera.

BTW: zdjęcia (10mega) z K10d można bez problemu oglądać w K100d, ale przy próbie powiększenia piszę, że nie może tego zrobić. Próbowałeś powiększać?
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Gwiazdor napisał/a:
A próbowaleś podłączyć aparat do kompa jako czytnik?


piórek napisał/a:
Dodam tylko, że nie mogę podłączyć aparatu bezpośrednio do komputera, gdyż mam uszkodzone gniazdo usb w aparacie.



Może "wsadź" tę karte do innego aparatu, i z poziomu aparatu zgraj... wiem że to brzmi nieracjonalnie ;-) ale, nic nie ryzykujesz ;-)
 
piórek  Dołączył: 01 Sie 2007
Dziękuję wszystkim za rady i porady. Problem udało się już rozwiązać.
Próbowałem: - zmiany czytnika (nie pomogło)
- zmiany komputera (Windows/Linux), nie pomogło
- podłączenia karty do innego aparatu i zgrania: Nikon (nie pomogło), Canon - POMOGŁO!!

Cenne zdjęcia są już na HD i CD :D


Może "wsadź" tę karte do innego aparatu, i z poziomu aparatu zgraj... wiem że to brzmi nieracjonalnie ;-) ale, nic nie ryzykujesz ;-) [/quote]
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Czyli wychodzi na to, że najlepiej jest "wsadzać", niekoniecznie karty ;-)
 

tenkitten  Dołączył: 08 Gru 2007
karta pamieci
witajcie. zapełniłem w jpegach w noc sylwestrową całą kartę ( sd pretec high speed 60x), zmieniłem potem na inną. porannym przejawem świadomości włożyłem ją do czytnika kart i nic! parę prób i dalej nic. wkładam do aparatu i pojawia się monit "memory card error" prawie cała sylwestrowa poszła do piekła? trochę byłoby szkoda, żeby stracić tę ostrzejszą część fotek. macie jakiś pomysł jak to odzyskać?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Próbowałeś kopiować "po kablu" z aparatu.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Proszę nie powielać wątków.
Proszę kontynuować w istniejącym już wątku.
 

tenkitten  Dołączył: 08 Gru 2007
plwk napisał/a:
Próbowałeś kopiować "po kablu" z aparatu.

próbowałem nawet linuxa z czytnikiem kart, windowsa xp i visty z czytnikiem na sata - niestety - karta wygląda na uszkodzoną na amen (a miała kontakt z dłońmi jedynie dwukrotnie). szlag by to...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach