Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wlasnie "zaszalalem" EPSON V700
wlasnie zlozylem zamowienie....
na:
http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=11259

Wlasciwie dzieki temu testowi co sylwiusz zamiescil linka.....
Mam nadzieje ze nie popelnilem bledu..... :roll:
chicalem miec wreszcie skaner ktory ma parametry do odbitek 30x40 rownierz z malego obrazka.....
Teraz musze jakies tutoriale w sieci dotyczace skanowania
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Oooo - to gratuluję - mam nadzieję, że podzielisz się z kolegami własnymi przemyśleniami i udostępnisz jakieś sample z włochatymi modelkami ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, - ja wlsciwie to jestem przerazony- bo w dobie piep..nej cyfry kupuje cos z zeszlej "epoki" - zamiast jakiegos limiteda....
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: Wlasnie "zaszalalem" EPSON V700
Fafniak napisał/a:
wlasnie zlozylem zamowienie....
na:
http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=11259

Wlasciwie dzieki temu testowi co sylwiusz zamiescil linka.....
Mam nadzieje ze nie popelnilem bledu..... :roll:
chicalem miec wreszcie skaner ktory ma parametry do odbitek 30x40 rownierz z malego obrazka.....
Teraz musze jakies tutoriale w sieci dotyczace skanowania

Gratulacje - sadzac po tym tescie jak i opiniach nie popelniles bledu :-) Daj znac jak tam Twoje osobiste wrazenia z tym sprzetem!
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
A mial ktos moze kontakt z Canonem 8400F? Czytalem kiedys jego recenzje i bardzo dobrze byl oceniany. Macie z nim jakies osobiste doswiadczenia?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
na gratulacje przyjdzie czas jak skaner dotrze a ja naucze sie skanowania....nie na "zielonym" programie (choc czytalem ze silver fast to najlepszy soft i wcale nie tak trudny do nauczenia)
Jak ktos zna jakies tutoriale dla "zaawansowanych" - to dajcie znac co? (tzn. dla tych co juz troche tam wiedza o skanach)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Michu, - ja wlsciwie to jestem przerazony- bo w dobie piep..nej cyfry kupuje cos z zeszlej "epoki" - zamiast jakiegos limiteda....

Tylko mi nie mów, że nie kupiłeś tego głównie do średniego formatu...
A w tym segmencie, to nawet po premierze 645D, jedynie lotek zagwarantuje w naszym kraju możliwość zakupu takiej puszki.
A tak - cyk - i masz 90MB plik.

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mialem od kolegi 9500F - nie polecam
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Silverfast ma znakomity podręcznik i w ogóle masę pdefów na swoich stonach www.
A drugie źródło wiedzy to www.computer-darkroom.com
w szczególności www.computer-darkroom.com/sf5_contents.htm

Używam (coraz już rzadziej co prawda) Silverfasta i masz rację, nie jest trudno go rozpoznac, ale warto mu się trochę poświęcić, bo to naprawdę świetny program.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tutoriale powiadasz...
Raczej nie szukałem i zapewne z tego powodu się nie spotkałem. Ale i sam SilverFast - jak piszesz - jest miły w dotyku i przyjemnie się go używa. Podobnie zresztą, jak sam soft Epsona (przy czym osobiście wolę oprogramowanie firmy LaserSoft).
Myślę, że dzień zabawy poświęcony na rozgryzienie da takie same efekty, jak ewentualny tutorial.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Tylko mi nie mów, że nie kupiłeś tego głównie do średniego formatu...

oj tak ... to prawda... :mrgreen: -to ew. w zastepstwie przy robotach "wiekszych" oraz dla wlasnej TFURCZOSCI ;-)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Oooo, no wlasnie tez sie przymierzam sie do kupna tego skanera. Jestem ciekaw twojej opinii, na ten temat. Kiedy do Ciebie dotrze? Podobno sa dwa modele v 700 i v750, ktore roznia sie jakimis specjalnymi dodatkami.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Oooo, no wlasnie tez się przymierzam się do kupna tego skanera. Jestem ciekaw twojej opinii, na ten temat. Kiedy do Ciebie dotrze? Podobno sa dwa modele v 700 i v750, ktore roznia się jakimis specjalnymi dodatkami.

750 Pro ma szybe do skanowania dodatkowo powlekana powlokami MC :-) Ale nikt nie wie czy to cos daje w praktyce ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
750 Pro ma szybe do skanowania dodatkowo powlekana powlokami MC


O ile zrozumiałem, to wszystkie elementy skanujące - czyli szybe i kupe szkiełek w elemencie CCD. A to, co w nim najfajnieszego, to 2 targety IT8 + pełny Silverfast i oprogramowanie do kalibracji :-)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alkos, czy wedlug Ciebie, ten model z Japonii (GT-X900) to jest v750 pro? W katalogu mam napisane cos w tym stylu, ze ma, a-Hyper CCDII, a reszta nie wiem, bo jest napisane w "krzaczkach" :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cholercia, nie mam pojęcia. Powinien mieć w zestawie Monaco EZ colour (lub cos takiego) i dwie plansze 4x5 cala z wzorcami kolorystycznymi.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak, jak juz sie pobawisz to podziel sie wrazeniami koniecznie
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
narazie to tylko dowiedzialem sie ze 48h (czwartek wieczorem zlozylem zamowienie) "uplywa" wstepnie we wtorek....
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No i co z tym epsonkiem? :mrgreen:

[ Dodano: 2006-06-23, 03:56 ]
W takim przedziale cenowym, to chyba najlepszy skaner?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wlasnie dostalem......z cortlandu.........dzisiaj wieczorem pierwsze proby

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach