Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Marcin - dziś cała Polska jest z Tobą.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
1 - zonk - :shock: - nie mam miejsca na te kobyle :shock: - uprzedzam propozycje - nie oddam :evil:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
- uprzedzam propozycje - nie oddam

Nawet za Snikersa?

Nie jednokrotnie spotkałem się z tym spostrzeżeniem - sprzęt zaawansowany musi mieć gabaryty/wagę.
Domyślam się, że jeśli próby wyjdą zachęcająco (więc pewnie już na Gwiazdkę), to będziesz przyjmował zamówienia publiczne?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Domyślam się, że jeśli próby wyjdą zachęcająco (więc pewnie już na Gwiazdkę)
- optymista.......
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Fafniak napisał/a:
- uprzedzam propozycje - nie oddam

Nawet za Snikersa?


a za Marsa? ;-)

a tak serio czekamy :)

i tak totalnie nie na temat, ale mi się skojarzyło, czytałam ostatnio w jednej książce takie zdanie: Mężczyźni są z Marsa, kobiety ze Snikersa (nie mogłam się powstrzymać)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
cyfra jest prostsza.......zgubilem sie :( - cosik mi nie pasuje......
mam B&W wlaczam negatyw i nie moge wlaczyc opcji 16 bit - skala szarosci....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Na jakim sofcie? U siebie zauważyłem, że Silver Fast SE nie raczy skanować C-B na 16 bitach i koloru na 48. Jeżeli jest to niezbędne, muszę odpalić oprogramowanie Epsonowskie.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Siverfast Ai 6.4.4r.2 (full) daje się ustawić zarówno "14->8 Bit Grauscale" jaki i "16 Bit Grayscale" - pewnie wersja SE ma ograniczenie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk, - ja w tej chwili nie mam kasy zeby kupic full soft....
Michu, - z epsona dostaje jakby gorszy obraz......nieostry....pomimo ze w obydwu softach mam wylaczone wyostrzanie i inne wodotryski...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Miałem ten niewątpliwy komfort mieć SF 6 (full) w komplecie ze skanerem. Z wersji SE mozesz zrobić upgrade (cena ok. $50 niższa). Ale to i tak 800-1000 zł (pewnie +VAT).... Kupa kasy, w rzeczy samej :-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja wlasnie czytam strone silver fast - ale zgubilem sie ktora wersja jakie ma funkcje- a o co jest obcieta.......TEN HDR :
http://www.silverfast.com...ast-hdr/en.html
jest do obslugi skanera.....? Czy do obslugi plikow z silver fast ( SE / Ai) ktore daja skan typu HDR...- do obrobienia ?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
HDR obrabia pliki, (nie wiem czy RAW-y też), taki zastępnik PS-a, ale mi się nie wydaje żeby mieć tego HDR zamiast PS-a jednak,

DC VLT - Digital Camaera Virtual Light Table - obrabia pliki z cyfrówek, w tym RAWy, w tym PEF-y,

SF Ai Studio - dołozone m.in. wyciąganie cieni, cos na wzór PS-owego "Shadow/Highlight...) ale ja wolę PS-a.

W sumie myśle że wystarczyłby SF Ai 6 + IT8 do slajdów, jak skanujesz slajdy, bo do negatywów jest NegaFix z ilomaś tam wzorcowymi profilami (ale żeby bylo śmieszniej to jak robiłem na Kodak Royal Supra, a takiego profilu nie ma, to najlepsze efekty miałem z Agfa Vistą :-) )

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach