MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
A tu zawsze mozna kliknac na link "zobacz posty od ostatniej wizyty" i zobaczysz wszystko niezaleznie od checi badz niecheci klikniejcia w kazdy dzial ;-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
co do listy, to ja jednak wole taki sposob grupowej wymiany wiadomosci - zblizony do newsow. Jedyna zaleta forum to katalogowanie przez guglownice i mozliwosc wyszukiwania informacji nie tylko przez 'wtajemniczonych'.

ostatecznie powoli przekonuje sie jednak do forum ;]
mozna by zarejestrowac na grupie yahoo konto, ktore automatycznie bedzie odpowiadac autorowi posta, ze istnieje forum :)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Hej!

Ewa napisał/a:
Rowniez lubie liste mailingowa. Dlaczego wiec nie mozna miec tego i tego? I listy i nowego forum?


Ponoć ma być lista mailowa ale za jakiś czas, a w moim i z tego co słyszę nie tylko w moim przypadku, rzeczywiście nie ma szans na czytanie forum, żeby być na bieżąco.

W przyapdku listy, śćiągam maile, czytam i odpowiadam w wolnej chwili. Nie każdy ma pracę przy biurku i komputerze.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
W przyapdku listy, śćiągam maile, czytam i odpowiadam w wolnej chwili. Nie każdy ma pracę przy biurku i komputerze.

Ależ przecież dokładnie to samo możesz robić z forum. Wybierając dodatkowo działy Cię interesujące.
Lista niestety wprowadza mimo wszystko podział. A główną ideą było zjednoczenie naszej społeczności. W końcu nie jest nas aż tylu, stanowimy niszę i dlatego winniśmy unikać "równych i równiejszych".
Sądzę, że niechęć do forum wynika li tylko i wyącznie z przyzwyczajenia. Zauważ, że osoby nie związane do tej pory z forum, po kilkunastu wizytach czują się już zadomowione.
Chodzi tylko o to, by przezwyciężyć stereotypy.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Ależ przecież dokładnie to samo możesz robić z forum. Wybierając dodatkowo działy Cię interesujące.


Teoretycznie tak, ale przeczytanie wszystkim maili z grupy zajmowało mi dotychczas nie więcej niż 10 minut dziennie, a dziś już parę kwadransów przekopywałem się, żeby przeczytać część nowych postów.

Nie przeczę, że forum nma inne zalety, np. integracyjne, ale nie każdy ma szbkie łącze a nawet nie każdy ma stałe łącze.

Dlatego uważam, że jednoczesna lista mailowa zdecydowanie zwiększyłaby stopień integracji. W sumie przecież chodzi o to, żeby nie dzielić się na tych co mają łątwy dostęp do internetu i trudny, tylko na tych co mają pentaxową duszę i resztę świata, nie?
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Hej!

Widze moja ulubiona grupe, niestety nie mailowo, moze zalozymy osobna podgrupe:

PGD ( Pentaksowa Grupa Destrukcyjna)

majaca na celu ....... dopowiedzcie sobie sami :mrgreen:

A tak na serio, tez zdecydowanie wole lista mailowa...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
lista mailowa jest do kitu.....bo kupe maili przychodzi i jest od groma kasowania
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Wiesz, duzo szybciej jest dla mnie wykasowac 50 maili w 3 minuty niz grzebac i szukac interesujacych postow przez min. 30 minut...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Może więc pora zaznajomić się z wyszukiwarką i ogranioczyć ów proceder do 2 minut?
Zresztą idealnym - jak dla mnie - rozwiązaniem jest "Zobacz posty nieprzeczytane" z podglądem pierwszego/ostatniego posta i podanym działem. Funkcja ta jest nieporównywalnie bardziej energonomiczna w porównaniu do stada maili z listy.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Może więc pora zaznajomić się z wyszukiwarką i ogranioczyć ów proceder do 2 minut?
(...)


Michu Ty masz rację.

Ale w całości popieram Bogusza (powyżej) i innych przedmówców (przedpiszców) co do przywiązania do Listy Mailowej. I nie pomogą tu żadne argumenty (słuszne!) o przewadze technologicznej itp...

My (wielbiciele Listy) po prostu należymy do grupy TTTM ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
OKO, OKO - i właśnie chodziło o to z jednością forum, by zlikwidować równych i równiejszych.
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
zorzyk napisał/a:

Ale w całości popieram Bogusza (powyżej) i innych przedmówców (przedpiszców) co do przywiązania do Listy Mailowej. I nie pomogą tu żadne argumenty (słuszne!) o przewadze technologicznej itp...


a najlepsze chyba jest także to, że do tej grupy sam się zaliczam :D
jakoś forumy do mnie tak do końca nie przemawiają
mailing jest bardziej kameralny :D
 

magdku  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Piotrek napisał/a:

a najlepsze chyba jest także to, że do tej grupy sam się zaliczam :D
jakoś forumy do mnie tak do końca nie przemawiają
mailing jest bardziej kameralny :D


Mam zupelnie takie same odczucia :) W sumie na tej naszej liscie znalismy sie juz jak lyse konie a tu nagle rozroslo sie towarzystwo, zwiekszyla sie drastycznie ilosc pisanych wiadomosci, normalnie obled w ciapki...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach