bushto  Dołączył: 31 Lip 2007
Jak to jest z tą gwarancją?
Mam pytanie:
moja siostra będzie niedługo wracała z USA i może mi przywieźć jakieś cacko. Wybrałem K100D. Jedyny problem, który mnie męczy, to gwarancja !! Nie wiem do końca, jak to wygląda. Aparat byłby kupiony przez internet-tak wychodzi najtaniej. W razie czego (odpukać! puk!puk!) miałbym jakieś prawo do gwarancji? Na stronie Pentax.pl napisali, że na aparaty kupione za granicą jest udzielana gwarancja 12 miesięcy - chodzi o UE czy ogólnie? I czy ja przy zakupie muszę zaznaczyć, że chcę taką gwarancję "międzynarodową" ?
Pozdrawiam, z góry dzięki za odpowiedź!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
bushto, witaj, szukanie nie boli:

LINK
odpowiedni cytat:
Cytat
Ze strony Pentax Polska - "Informujemy, że na wszystkie modele aparatów marki Pentax zakupione w kraju udzielamy 24 miesięcznej gwarancji.
Na aparaty Pentax kupione zagranicą odpowiednio 12 miesięcy.
 
bushto  Dołączył: 31 Lip 2007
tref napisał/a:
bushto, witaj, szukanie nie boli:

LINK
odpowiedni cytat:
Cytat
Ze strony Pentax Polska - "Informujemy, że na wszystkie modele aparatów marki Pentax zakupione w kraju udzielamy 24 miesięcznej gwarancji.
Na aparaty Pentax kupione zagranicą odpowiednio 12 miesięcy.


Cześć :)! No właśnie o to chodzi, że ja już te inf znalazłem, ale jest to dla mnie niejasne (czytaj mój poprzedni post: " Na stronie Pentax.pl napisali, że na aparaty kupione za granicą jest udzielana gwarancja 12 miesięcy - chodzi o UE czy ogólnie? I czy ja przy zakupie muszę zaznaczyć, że chcę taką gwarancję "międzynarodową" ? ").
O to właśnie chodzi, że ktoś pisał, że trzeba im powiedzieć jak wygląda sytuacja i nie wiem co z tym cłem! Nie zamierzam przecież go zapłacić!
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Co do gwarancji to nie wiem. Ale zgodnie z prawem clo powinno sie placic. Pozostaje kwestia czy celnicy znajda aparat i czy uznaja ze byl sprowadzony z USA. Jesli bedzie w pudelku i z faktura to wydaje mi sie ze prawdopodobienstwo jest duze. Trzeba wtedy zrobic wszystko zeby wygladalo tak ze uparat jest uzywany i byl do stanow wwieziony. Czesto zadaja dowodu zakupu. Mialem tak z laptopem przy wyjezdzie na konferencje, na szczescie zawsze nosze fakture w torbie. Znajomy nie mial i musial udowadniac ze nie kupil go w stanach poprze pokazanie co ma na tym kompie - pokazal jakies pliki datowane na przed wyjazdem i wystarczylo. Ogolnie zalezy od szczescia.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Cytat
Informujemy, że na wszystkie modele aparatów marki Pentax zakupione w kraju udzielamy 24 miesięcznej gwarancji.
Na aparaty Pentax kupione zagranicą odpowiednio 12 miesięcy

To ze strony serwisu Pentaksa w Polsce.
bushto napisał/a:
co z tym cłem

Od kiedy to serwis ma coś do cła, od tego jest Urząd Celny. Ty na pewno musisz mieć paragon potwierdzający zakup.
 
bushto  Dołączył: 31 Lip 2007
Hmmm w wątku, do którego link na górze ↑, ktoś napisał, że aby uznali gwarancję trzeba mieć dowód opłaty cła, dowód zakupu i coś tam jeszcze?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
zy, przesadzasz, służby celne są wyczulone na laptopy i sprzęt komputerowy. Po za tym co to ma wspólnego z serwisem?

[ Dodano: 2007-07-31, 12:07 ]
bushto, a nie prościej zadzwonić do Apollo?
 
bushto  Dołączył: 31 Lip 2007
Na razie napisałem maila, ale chyba zadzwonię, bo nie chce mi się już czekać na odpowiedz :-P
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Zdano, z serwisem nic, pisalem tylko o cle. A ze na sprzet komp sa wyczulone to niewykluczone, opisalem tylko wlasne doswiadczenia.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
zy napisał/a:
opisalem tylko wlasne doswiadczenia

Jeśli chodzi o laptopy to masz rację, moich paru znajomych też miało problemy (musieli zapłacić cło).
 

miro77  Dołączył: 13 Lip 2007
Witam.

"Podróżni wjeżdżający do Polski mogą wwieźć bez cła i pozwoleń następujące artykuły:

* upominki i prezenty, których wartość nie przekracza równowartości 100 USD oraz w ilości nie wskazującej na przeznaczenie handlowe.
* Jeżeli wartość ich mieści się w sumie 101-300 USD, można skorzystać ze stawki ryczałtowej, która wynosi 10% łącznej wartości celnej.
* Wyroby użytkowe ze złota, platyny i kamieni szlachetnych o łącznej masie nie przekraczającej 50 gram.
* Dwa aparaty fotograficzne i 10 sztuk klisz fotograficznych.
* Podróżni powyżej 18 roku życia mogą wwieźć wyroby spirytusowe do 0,5 l, winiarskie do 2 l, piwo do 5 l, wyroby tytoniowe do 250 sztuk lub do 50 sztuk cygar lub do 250g tytoniu.
* Artykuły spożywcze zależnie od rodzaju do 1-2 kg łącznie (z wyjątkiem kawy - 200g). "

Celnik oczywiscie zawsze moze zazadac od nas zaplacenia cla za towar, liczac na nasza nieznajomosc przepisow.
Ja w zeszlym roku przylatywalem z notebookiem, dwoma palmtopami i kamera i nikt sie nie przyczepial, ale w tym roku kolega w Gdansku na lotnisku musial zaplacic podobno podatek, a na Okeciu go nie sprawdzili nawet. Zawsze mozna wyjac ram i powiedziec, ze sprzet jest uszkodzony.
K 100 kupilem przez internet w USA. Przesyłka bardzo solidnie zapakowana z kitowym obiektywem kosztowala 460$ tj. ok. 1270zl.
Jesli chodzi o gwarancje to nie wiem dokladnie, ale jak w zeszlym roku kupowalem kamerke w BestBuy to pani mowila cos o europejskiej gwarancji za doplata kilkudziesieciu $. Nie wnikalem w to bo nie bylem zainteresowany.
Pozdrawiam.
 
bushto  Dołączył: 31 Lip 2007
Ooo! Nie wiedziałem o tym, ze można wwieźć 2 aparaty! Z tym że tak właściwie mogłoby to traktowane jak upominek - a wartość przekracza grubo 100USD.
Właśnie dostałem odpowiedź z Apollo:

"W ramach międzynarodowej gwarancji przysługuje bezpłatna naprawa.
Na podstawie dowodu zakupu i karty gwarancyjnej
Lustrzanki cyfrowe serwisowane są w centrum serwisowym Pentax w Hamburgu.
gdzie dostarczane są za pośrednictwem naszej firmy."

Czyli wygląda na to, że problemu nie robią z cłem itp i ta gwarancja przysługuje na 12 miesięcy więc super:)!
 

muodzian  Dołączył: 19 Sie 2007
odkopę kolejny temat, aby nie zaśmiecać forum nowym tematem. [:

Na amerykańskim eBay'u sprzedawcy mają zarówno body k10d z gwarancją world-wide, jak i gwarancją usa. te pierwsze są ponoć z importu. czy gdy kupię aparat z gwarancją na usa, to będę mógł go bezpłatnie naprawić w PL w ramach obowiązującej akcji 12miesięcznej gwarancji na aparaty spoza PL? Czy może gwarancja taka obejmuje tylko aparaty z gwarancją ogólnoświatową world-wide?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
W PL to Ci nic nie naprawią.
Sorry, nie mogłem się powstrzymać.
 

muodzian  Dołączył: 19 Sie 2007
PiotrR napisał/a:
W PL to Ci nic nie naprawią.
Sorry, nie mogłem się powstrzymać.

domyślam się, że nawet z polską gwarancją. :mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Przywoziłem do Polski ze Stanów mnóstwo sprzętu - z cztery laptopy, wzmacniacz gitarowy, drobną elektronikę, aparaty... Nigdy nikt mnie o nic na granicy nie zapytał - czyżbym miał aż takie szczęście, czy coś się ostatnio w tej kwestii zmieniło (nie byłem w PL ze 3 lata)?
 
bushto  Dołączył: 31 Lip 2007
Tak jak pisałem wcześniej :
W ramach międzynarodowej gwarancji przysługuje bezpłatna naprawa.
Na podstawie dowodu zakupu i karty gwarancyjnej
Lustrzanki cyfrowe serwisowane są w centrum serwisowym Pentax w Hamburgu.
gdzie dostarczane są za pośrednictwem naszej firmy.

To wersja serwisu Apollo. Teraz właśnie zaczęło mnie martwić, czy w takim razie ja muszę dodatkowo wykupić taką "międzynarodówkę".

PS. Właśnie zamawiam Pentaxa K100D ze sklepu internetowego w USA. Siostrzyczka przyjeżdża to mi przywiezie :). Cena jest całkiem, całkiem - 397$! Mam nadzieję, że nie będę musiał nigdy przekonać się, jak działa gwarancja w Polsce...!
Pozdrawiam
 

muodzian  Dołączył: 19 Sie 2007
bushto napisał/a:
Tak jak pisałem wcześniej :
W ramach międzynarodowej gwarancji przysługuje bezpłatna naprawa.
Na podstawie dowodu zakupu i karty gwarancyjnej
Lustrzanki cyfrowe serwisowane są w centrum serwisowym Pentax w Hamburgu.
gdzie dostarczane są za pośrednictwem naszej firmy.

To wersja serwisu Apollo. Teraz właśnie zaczęło mnie martwić, czy w takim razie ja muszę dodatkowo wykupić taką "międzynarodówkę".

PS. Właśnie zamawiam Pentaxa K100D ze sklepu internetowego w USA. Siostrzyczka przyjeżdża to mi przywiezie :). Cena jest całkiem, całkiem - 397$! Mam nadzieję, że nie będę musiał nigdy przekonać się, jak działa gwarancja w Polsce...!
Pozdrawiam


możesz zdradzić w jakim sklepie robisz zakupy?
 
bushto  Dołączył: 31 Lip 2007
No jasne.
buydig.com
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
bushto, nic nie musisz wykupować. Masz w pudle książeczkę, która nazywa się "international warranty" i już. Jedyna różnica jest następująca:
- gwarancja międzynarodowa - 1 rok
- gwarancja dystrybutora - 2 lata.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach