tidus art  Dołączył: 09 Paź 2006
nowy uzytkownik
witam wszystkich,
wczoraj stalem sie uzytkownikiem Kadychy,z czego bardzo sie ciesze bo sprzet wymarzony od dawna. mam jednak kilka pytan....
czy jak odpakowywaliscie aparat z opakowania to mial folie na wyswietlaczach? jeszcze jedna rzecz mnmie zastanawia.. luzno chodzacy wybierak krzyzowy,tez tak mieliscie?? pozostale rzeczy sa jak najbardziej ok, bf i ff nie stwierdzilem,robiac testy na gazetach i ostrzeniu na dana ctyferke w ciagu, af dziala bardzo sprawnie... w dobrym swietle nie ma roznicy z d 80 czy canonami... moze w gorszym jest ciezej ale tez daje rade....wiec ze slubem specjalnie nei powinno byc problemow.....sprzet kupowalem w anglii wiec sie troche zaoszczedzilo... heheh.

pozdrawiam wszystkich


ps sorki jesli sa jakies bledy ort ale mam jakas poj.... klawiature
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tidus art, K10D ma nick: KaDyszka ewentualnie kadyszka.
 
RP1969  Dołączył: 22 Lip 2007
Tidus art - w jakiej konfiguracji kupiłeś w Anglii i ile zapłaciłeś?
Chodzi mi o to czy kupiłeś z jednym kitem czy z dwoma. Jakieś inne dodatki?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
tidus art napisał/a:
z opakowania to mial folie na wyswietlaczach


Ja wprawdzie mam DLa, ale folii nigdzie nie stwierdziłam.

tidus art napisał/a:
sorki jesli sa jakies bledy ort ale mam jakas poj.... klawiature

Shift też nie w niej nie działa? :evilsmile:
 
tidus art  Dołączył: 09 Paź 2006
shifta nie uzywam zbyt czesto....sorki za obrazenie nazwy KaDyszki...... kupilem z karta san disk ultra II 2 gb, torba lowepro nowa 3aw, dodatkowa bateria pentaxa i pojedynczym kiten za 580 funtow... mam do kupienia batery pack za 99 funtow ale to cena prawie taka sama jak w polsce i sie zastanawiam teraz...

[ Dodano: 2007-08-18, 12:18 ]
RP1969, a jak u Ciebie chodzil krzyzowy wybierak...?? tez jakos tak luzno?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
tidus art napisał/a:
krzyzowy wybierak
Przypomniały mi się stare centrale telefoniczne :roll:
Przycisk ten ma pewien luz, żeby łatwo się nim operowało, nie wiem jak duży jest u Ciebie, trudno to opisać, najlepiej porównaj z innym egzemplarzem [organoleptycznie]

tidus art, witaj na forum, baw się dobrze.
 
tidus art  Dołączył: 09 Paź 2006
dzieki... na forum juz jestem od jakiegos czasu. do Pentaxa sklonila mnie cena... mozliwosci... uszczelnienie i to ze w anglii mam dostepne szkla...w polsce tez sa,pojawilo sie ostatnio sporo na allegro, wiec rynek pentaxa powinien sie rozwinac.... co smieszne samsung tutaj jest 100 funtow drozszy od pentaxa heheheh
 
RP1969  Dołączył: 22 Lip 2007
Ja dopiero wczoraj zamówiłem i zapłaciłem. Do tygodnia powinienem mieć. Sprzedawca potwierdził mailem że otrzymał zamówienie i zapłatę. Tak więć pozostaje mi czekać 3-5 dni roboczych.....
Oczywiście zaraz po kupnie zdam relację z ceremonii otwarcia paczki ;-)
 
tidus art  Dołączył: 09 Paź 2006
wlasnie zobaczylem ze pojawyli sie szkla z serii DA* 16-50...na allegro.. jak zaje...fajnie... duzo zaczyna byc tego na allegro.. a pewnie b edzie jeszcze lepiej...ceny beda powoli spadac....brawo PENTAX... wiedzial kiedy sie obudzic... teraz jest prawdziwa rywalizacja z innymi markami.... a my mamy dodatkowo uszczelnione body hehehe
 

TomekS  Dołączył: 05 Mar 2007
Cześć :-)
Naklejek ochronnych na K10D nie miałem, oglądałem kilka prosto z pudełka- na tamtych też nie było.

Wybierak krzyżowy-> tak, ma pewien "luz", wszystko OK.

Pozdrawiam
Tomek
 
RP1969  Dołączył: 22 Lip 2007
A propos folii na wyświetlaczach. Czy używacie swoich aparatów z gołymi wyświetlaczami czy też stosujecie jakieś naklejane dostępne na allegro w różnych cenach?
Sam się nad tym zastanawiam, nie wiem czy te wyświetlacze są podatne na zarysowanie i inne uszkodzenia i jak takie folie ochronne na wyświetlacze sprawdzają się w praktyce.
Nie jestem bodaj jakimś przesadnie dbającym o sprzęt userem, do swojej Nokii nic takiego nie kupiłem bo traktuję ją jak narzędzie pracy, ale do lustrzanki za 3k czy nie warto wydać kilkunastu - dwudziestu kilku złotych?
Jakie są Wasze opinie na ten temat. Autora wątku z góry przepraszam za wchodzenie między wódkę i zakąskę, ale myślę że mi wybaczy. ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
RP1969, oj przydałoby się poczytać forum :roll:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=3595
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Folii na wyświetlaczach nie miałem. Używam aparatu od kilu miesięcy i nie mam ani jednego zadrapania na dużym wyświetlaczu. Oczywiście dbam o niego, ponieważ ma mi służyć kilka ładnych lat, ale bez przesady. Wybierak krzyżowy i jego "luzy" były krytykowane w niektórych artykułach prasowych. Ale moim zdaniem on jest tak skonstruowany i tyle, może jest tak przez uszczelnienia. Ja tam nie czuję dyskomfortu. W jednym artykule jako wadę wymienili sposób zamykania klapki na kartę pamięci :shock:
No to :-B
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Ja nic nie naklejam, aparatu nie oszczędzam i nie zauważyłem jeszcze ani jednej ryski na wyświetlaczu
 
RP1969  Dołączył: 22 Lip 2007
Racja Zdano - mea culpa :-|

Z drugiej strony nigdy by mi nie przyszło do głowy szukać tego tematu jako "pierdzidełka" więć pewnie i tak bym nie znalazł. Ale dziękuję za wskazówkę, zabieram się za czytanie.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
tref napisał/a:
tidus art napisał/a:
krzyzowy wybierak
Przypomniały mi się stare centrale telefoniczne :roll:

tref nie mów tylko, że chodziłeś do szkoły na Alei Stanów Zjednoczonych:), bo to mi tylko na myśl wpadło skąd mógłbyś znać taki sprzęt telekomunikacyjny, bo ja znam jeszcze starszy system central- Strowger 32 AB:) Ale może się mylę i poza technikum łączności gdzieś indziej się spotkałeś z tym ustrojstwem.:)
Co do foli to nie było takowej w mojej kadyszce a krzyżak tak chodzi potwierdzam. A poza tym to witam również na forum.:)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakoś ten wątek mi pasuje bardziej do "Chciałbym się przywitać....", niż do "Korpusy cyfrowe" :evilsmile:
 
Xaltuton  Dołączył: 11 Sie 2007
Re: nowy uzytkownik
tidus art napisał/a:
pozostale rzeczy sa jak najbardziej ok, bf i ff nie stwierdzilem,robiac testy na gazetach i ostrzeniu na dana ctyferke w ciagu


Jesli mozna spytac - na jakim obiektywie testowales ff/bf ?
Dzieki

Pozdrowienia
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zenza napisał/a:
tref nie mów tylko, że chodziłeś do szkoły na Alei Stanów Zjednoczonych:),
TAK i jestem z tego dumny!
zenza napisał/a:
znam jeszcze starszy system central- Strowger 32 AB
Ja także znam :-)
zenza napisał/a:
Ale może się mylę i poza technikum łączności gdzieś indziej się spotkałeś z tym ustrojstwem.:)
Ostatki cental w Polsce, m.in. na Ostrobramskiej [daaaawno temu].
zenza, też kończyłeś? Oj, świat jest mały, a ta szkoła... piękna [oczywiście duchem, bo wygląd...] :-D
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
tref,
Ja też kończyłem to technikum tylko zapewne wcześniej.:) Kumpel z którym pracuję administrując teraz EWSD Siemensa, też jest po tym technikum:) i jeszcze jeden w firmy też tylko z innego rocznika. Wiesz ja zaczynałem prace na Strowger 32 AB a były jeszcze starsze ponoć- 32AA, ale tych nie pamiętam, później Pentaconta, aż wreszcie przejście na Alcatel S-12 a od 1996 na EWSD, brakuje mi jeszcze tylko 5ESS:) Ale chyba zmienia się trend w telekomunikacji, co raz częściej słyszy się o Softswitch'ach działających na IP . I myślę, że prędzej czy później to nastąpi. :) A co do szkoły, to chyba dawno nie przejeżdżałeś koło naszej szkoły, teraz jest ładnie odnowiona nie wiem jak w środku, ale na zewnątrz jest ok.:) Ciekawe, czy uczył cię jeszcze Łopata, lub Bożym :?: :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach