Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
  Kto chetny na Soligora z P-TTL?
Szukam chetnych na Soligora DG-420Z. Cena na starcie to 593zl, ale chce zadzwonic do Rudimexu i wynegocjowac specjalna oferte :-)

Cala dyskusja i wiecej informacji w watku:
http://manufactura.home.p...opic.php?p=6034
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
włączyłęm procedurę poszukiwania kasy ;-)

na 40% chciałbym kupic. Sebastian, negocjuj!
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
włączyłęm procedurę poszukiwania kasy ;-)

na 40% chciałbym kupic. Sebastian, negocjuj!

Jurku, moze podrzuc to na liste, nie wszyscy czytaja forum, a nuz widelec trafia sie chetni???

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
OK, już poszło na Listę.
Czekamy na odzew GD i innych niepokornych Czytaczy Listy ;-)
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja też jestem wstępnie zainteresowany (tym albo tańszym) - ale sprubój wyciągnać od nich jakiegoś manuala.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Poczekam do poniedzialku na odzew z forum i listy. Nie kazdy czyta na biezaco. Chcialbym wiedziec, czy blizej nam do 5, czy moze 10 sztuk.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ma ktos moze namiar na jakas instrukcje do tej lampy? ja wiem, ze lampa to ma w zasadzie blyskac i tyle, ale moze jednak nie robic az takiego eksperymentu. Przyklad: czy mozna ustawic lampe tak, zeby nie blyskala a zeby dzialalo wspomaganie af? Synchronizacja na druga lamelke? No takie tam pierdy, ktore decyduja o funkcjonalnosci i moze lepiej dozbierac do sigmy ;]
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam

Canin napisał/a:
...sprubój...

Czyżby okres "przed-SpellBound'owy" :?: :-P

Cały czas jestem rozdarty między trzema lampami:
1. Pentax 540FGZ - skąd wziąć kasę?
2. Sigma EF500DG Super, ew. Standard - kasa za Standard mniej więcej tak jak za Soligor'a, ale po awarii aparatu Argawena coś mnie nie ciągnie ku tej lampie.
3. Soligor - muszę chyba poszukać instukcji i poczytać.

Pozdrawiam
Marucha
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
marucha napisał/a:
ale po awarii aparatu Argawena coś mnie nie ciągnie ku tej lampie


Może sie źle wyraziłem. Uszkodzenie nastąpiło gdy uzywałem DS-a z tą Sigmą. Ale to chyba był tylko nieszczesliwy zbieg okoliczności. Prawie na pewno będę wiedział,co poleciało w DS-ie w poniedziałek. U p. Randaszki mają taki natłok napraw gwarancyjnych( aż tyle sie psuje Pentaxów ?), że pracują nawet w sobote i niedzielę. Na mój spojrzą dopiero w weekend. Parę osób na forum Yahoo ma tą lampę i nie mają problemu. To tak jak z Ds-em. Mój przypadek, to jest chyba jedyny mi znany uszkodzenia DS-a.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witaj Argawen

Właśnie zapytałem Cię o to na sąsiednim wątku :mrgreen:
Chyba odzyskałem zaufanie do Sigmy...

Pozdrawiam
Marucha
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fakt, kasa za Sigme EF500DG ST i Soligora prawie taka sama, mozliwosci tez zblizone, Sigma jest troche mocniejsza. Wyslalem do Rudimexu prosbe o instrukcje, zobaczymy. Zagooglalem troche, ale pokazuja sie tylko niemieckie strony :( Mowi ktos w dialekcie wroga i moglby poszperac?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
marucha napisał/a:
Chyba odzyskałem zaufanie do Sigmy...

Poczekajmy na werdykt serwisu ;-) .

Jedno co mi nie pasuje w tej Sigmie, to za luźno chodzi podniesienie do góry. Tak naprawde to palnik sam opada w dół. Dopiero zaskakuje na ustawieniu 60 i 75 stopni i sie trzyma. Innych nie ma :-| . Na mniejszym kącie mnie się nie udało ustawić :-/ No i lepiej rozwiązany jest w Metzie ( nie wiem jak w Pentaxie czy Soligorze) guzik do zwolnienia blokady, aby palnik mozna było podnieść lub obrócić. Sigma ma jeden do góry i jeden do obrotu w poziomie.
 

scati  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen jestem drugim przypadkiem zepsucia sie Ds-a. Co prawda zepsuła mi sie wbudowana lampa i nie oddalem tego do naprawy bo jej nie uzywam ale fakt faktem ze sie zepsuła po miesiacu uzytkowania....
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
scati napisał/a:
argawen jestem drugim przypadkiem zepsucia się Ds-a


Ten czerwiec jest jakiś felerny :-(
 

background  Dołączył: 20 Maj 2006
Czy ta akcja dostępna jest wyłącznie dla "starych" bywalców tego forum? Zastanawiam się nad Sigmą (dzięki argawen za wyjaśnienia) ale jest szansa zaoszczędzić kilka groszy. Jak wypada porównanie Soligora 420 z Sigmą EF-500 ST DG?
Poczytałem... jest też po angielsku. Jeżeli termin realizacji nie jest za długi, no i jeżeli można :-) to też bym się pisał.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
background napisał/a:
Jak wypada porównanie Soligora 420 z Sigmą EF-500 ST DG?


Tego chyba nikt nie wie. Bo mało kto ma tego Soligora. Poza tym trudno znaleźć kogoś posiadającego obydwie lampy.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
A jak sobie dokladnie wyobrazacie realizacje tego zakupu? Ew. bylbym chetny.....P-ttl moze miec swoje zalety....a ja b.rzadko robie reporterke....
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ja wyobrazam sobie to tak: rudimex zgadza sie na cene 129ojro (albo mniej) i powiedzmy 5-10 lamp wysyla na jeden adres, po wczesniejszym dokonaniu platnosci (zbiorowo). Chyba ze ktos ma firme, co ma prawo handlowac wszystkim - mozna by zrobic zakup przez taka firme (z opozniona platnoscia?) i dalej rozeslac po kraju.
 

trylik  Dołączył: 16 Maj 2006
l_uka napisał/a:
ja wyobrazam sobie to tak: rudimex zgadza się na cene 129ojro (albo mniej) i powiedzmy 5-10 lamp wysyla na jeden adres, po wczesniejszym dokonaniu platnosci (zbiorowo). Chyba ze ktos ma firme, co ma prawo handlowac wszystkim - mozna by zrobic zakup przez taka firme (z opozniona platnoscia?) i dalej rozeslac po kraju.


a więc ponieważ teoretycznie też jestem chętny mogę pomóc w nast sposób:

1. mieszkam we wrocku - więc mogę po lampy pojechać na ul. Kościuszki
2. prowadzę firmę której profilem jest m.in. sprzedaż wszystkiego przez domy sprzedaży wysyłkowej czy jakoś tak, więc mogę wziąść na siebie fakturę
3. jak ktoś będzie chętny - to mu wyślę

Tylko, że aktualnie zapasy gotówki mi się kończą i nie jestemw stanie kupić więcej niż 5
większych lamp,

Jeśli komuś to ułatwi życie - chętnie pomogę
 

background  Dołączył: 20 Maj 2006
To może zrobić listę tych zdecydowanych. Będziemy wiedzieli o jakiej ilości mowa. Ja się piszę jeśli można :)

[ Dodano: 2006-06-21, 16:14 ]
Czy brak wpisów oznacza, że pomysł jest już nieaktualny?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach