siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
[ K10D] GX-10 pierwsze problemy...
Więc tak...
zakktualizowałm firmware, z 1.10 na 1.21 i mam teraz problema.
Cała aktualizacja przebiegła bezproblemowo, nie wystąpiły błędy itp.
Problem polaga na tym, że teraz czasem po włączeniu aparatu (objaw zaobserwowany zwłaszcza po kilku godzinach spoczynku) i próbie zrobienia fotki wychodzizdjęcie całe czarne... jakby był focony dekielek (który jest oczywiście zdjęty). Problem znika, gdy wyłącze i ponownie uruchomię aparat, wtedy aparat odzyskuje normalną sprawność i trzaska fotki mimo niezmienionych ustawień.
A raz była sytuacja gdy aparat robił fotki jakby miał skopany WB tz. fotki wychodziły zielonkawe (WB ustawiony była na auto i po ponownych uruchomieniu problem zniknął, fotografowanie tej samej sceny było poprawne, jeśli idzie o WB)
Co zrobiłem do tej pory;
-wyczyściłem styki, wyciągłem i wsadziłem baterie, zresetowałem ustawienia menu... wiem proste czynności ale od czegoś trzeba zacząć.

Co proponujecie, co to może być???
Czy można firmware cofnąć wstecz :?: ew wgrać ponownie to samo :?:
Aparat mam niespełna tydzień więc teoretycznioe mogę zwrócić (ustawowe 10dni, w sklepach @) ew. wysłać aparat na naprawę gwarancyjną.

Spotkał się ktoś z podobnym problemem... może to jakaś błachostka do rozwiązania samemu :-/

[ Dodano: 2007-08-11, 15:25 ]
linki do fotek.
skopany WB; http://winogrono.net/_up/...ced62659dd9.jpg
Ta fotka jakby wskazywała na ewidentny defekt matrycy :-/
dekielek którego nie ma;
http://winogrono.net/_up/...4b37264746a.jpg
foty JPG prosto z aparatu, nawet nie zmniejszane ;-)

Wgrałem jeszcze raz to samo firmware 1.21, sformatowałem karte i będe oczekiwał na efekty :-)

[ Dodano: 2007-08-11, 19:23 ]
Byłem przed chwilką na spacerze z juniorem, więc miałem okazje potestować aparat w dziennym świetle ;-)
Na powiedzmy 50 fotek, jedna wyskoczyła taka;
http://winogrono.net/_up/...a355be6402f.jpg
Nie zmniejszałem, aby widać było o co biega... to chyba jednak defekt matrycy :-(
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
Trudmo mi cokolwiek powiedziec, bo sie na tym nie znam, a jezeli nie miales problemow z wczesniejszym, czylo 1.10 to moze zrob "downgrade" do wersji 1.10 badz 1.20 , ja uzywam 1.20, i nie zauwazylem takich problemow. Oczywiscie zakladam ze w taki sam sposob robisz fotki, przez co eliminuje "twoja" wine.

Swoja droga nigdy nie akutalizuje od razu jak wyjdzie, no chyba ze to sa tylko latki "krytyczne". A w 1.21 takowych nie bylo, nie informowali o tym bynajmniej.

Dodatkowo napisalbym maila do samsunga, do przedstawiciela polskiego ( ale oni sa do ... ) a takze do ich glownej siedziby albo jakiejs europejskiej.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Nie no wina moja odpada...
Co do firmware, to niegdzie nie mogę znaleść poprzednich wersji.
Co do meila to kiedyś napisałem do polskiego sama do dziś nie mam odpowiedzi... poza tym co mi odpiszą, ma pan gwarancje proszę wysłać na naprawe gwarancyjną.

Najbardziej skłaniam się ku zwrotowi... ustawowe 10 dni przy zakupach przez internet.
 
Romek  Dołączył: 22 Kwi 2007
siwyyy77 napisał/a:
Nie no wina moja odpada...
Co do firmware, to niegdzie nie mogę znaleść poprzednich wersji.
Co do meila to kiedyś napisałem do polskiego sama do dziś nie mam odpowiedzi... poza tym co mi odpiszą, ma pan gwarancje proszę wysłać na naprawe gwarancyjną.

Najbardziej skłaniam się ku zwrotowi... ustawowe 10 dni przy zakupach przez internet.


Ale pamiętaj, że niektore sklepy - szczególnie internetowe - interpretują ten ustawowy zapis, że mozna towar zwrócic ale w tzw. stanie nieużywanym. Ja osobiscie spotkałem się z tym, że owszem przyjmią, jak nic nie bedzie nosiło śladów używania, czyli nie rozerwanie opakowań kabli itp. (Chodziło nie o aparat, ale też o sprzęt elektroniczny). Proponuję Ci wcześniej w tym zakresie zrobic stosowne rozpoznanie. Pozdrawiam.
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Mam w domu na dysku poprzednią wersje FW dla GX-10 - 1.20 - z resztą takiej używam w swoim aparacie. Jeżeli nie uda Ci się zdobyć tej wersji do poniedziałku wieczorem to ci podeślę, bo teraz nie mam dostępu do tego kompa.

A co do tych dziwnych zdjęć po uśpieniu, to gdzieś czytałem ( tylko nie pamiętam czy na tym forum czy na jakimś zagranicznym) że podobne problemy ktoś miał z K10D i że sposobem na pozbycie się problemu jest przestawienie czasu przechodzenia w tryb uśpienia z 1 minuty na 3 minuty chyba.

Sprobuj to zrobić i napisz czy pomogło.

Pozdrowienia,
Rafał
 

PilowBox  Dołączył: 09 Lut 2007
rafalf napisał/a:
A co do tych dziwnych zdjęć po uśpieniu, to gdzieś czytałem ( tylko nie pamiętam czy na tym forum czy na jakimś zagranicznym) że podobne problemy ktoś miał z K10D i że sposobem na pozbycie się problemu jest przestawienie czasu przechodzenia w tryb uśpienia z 1 minuty na 3 minuty chyba.


Owszem problem ten dotyczył K10D na firmie 1.00 po aktualizacji do 1.10 znikał.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Romek napisał/a:
Ale pamiętaj, że niektore sklepy - szczególnie internetowe - interpretują ten ustawowy zapis, że mozna towar zwrócic ale w tzw. stanie nieużywanym. Ja osobiscie spotkałem się z tym, że owszem przyjmią, jak nic nie bedzie nosiło śladów używania, czyli nie rozerwanie opakowań kabli itp. (Chodziło nie o aparat, ale też o sprzęt elektroniczny). Proponuję Ci wcześniej w tym zakresie zrobic stosowne rozpoznanie. Pozdrawiam.


No wiem... kabelki nie tknięte, ale chyba pasek był szczelnie w foli, no i aparat ma pstryknięte kilka setek.
Nie no tamtego posta pisałem w nerwach :evilsmile: jak im będe wysyłał to nagram te kilka fotek na CDR, i opiszę całą sytuacje prosząc o wymianę sprzętu na nowy...
Bo nawet jakby przyjeli, to dlaczego ktoś ma puźniej otrzymać towar z defektem :-?

rafalf napisał/a:
A co do tych dziwnych zdjęć po uśpieniu, to gdzieś czytałem ( tylko nie pamiętam czy na tym forum czy na jakimś zagranicznym) że podobne problemy ktoś miał z K10D i że sposobem na pozbycie się problemu jest przestawienie czasu przechodzenia w tryb uśpienia z 1 minuty na 3 minuty chyba.

Sprobuj to zrobić i napisz czy pomogło.


No ale ja mam problem nie po uśpieniu tylko po kilku godzinach bezczynności, gdy aparat został normalnie wyłączony... bo to chyba nie to samo :-/
Co do firmware... to jak czy rano bęzlukałem wszystkie fotki zrobione to się okazało, że i przed wgraniem nowego dwie fotki to były fioletowe pasy :evil: ale jakoś nie wzbudziły widać moich podejrzeń :-) bo była pierwsze.
Nie wiem jutro potestuję, jeszcze sprzęt... zobacze rano czy będzie robił foty bez zająknięcia.
Ew. napiszę do sklepu, podając im linke do tego posta... z pytaniem czy wymienią aparat na nowy, czy tylko serwis.
Sklep raczej OK. Jak poprzedni aparat zawieruszył się u kuriera to szybko sprowadzili nowy.
 
Romek  Dołączył: 22 Kwi 2007
Zdecydowanie pros o wymianę sprzętu na inny egzemplarz. Nie wiem, gdzie jest ten sklep, gdyby był gdzieś blisko, najlepiej odebrać aparat na miejscu osobiście wykonując nim serię testowych fotografii. W prypadku serwisu, parę tygodni z zycia wyjete.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Romek napisał/a:
Zdecydowanie pros o wymianę sprzętu na inny egzemplarz. Nie wiem, gdzie jest ten sklep, gdyby był gdzieś blisko, najlepiej odebrać aparat na miejscu osobiście wykonując nim serię testowych fotografii. W prypadku serwisu, parę tygodni z zycia wyjete.


No niestety... Ja Kraków, sklep stolica :-/
Poza tym nie sądze bym miał takiego pecha i w przypadku wymiany trafił znów na walnięty aparat.
Poza tym pierwsze testy na tym aparacie przebiegały co najmniej poprawnie :-)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
to i tak blisko, ja po jedna rzecz jechalem do stolicy ( spod granicy niemieckiej ) to kawaleczek :)

daj znac jak co postanowisz, ja bym zmienil na 1.20 i sprawdzil czy nadal wystepuje ten blad.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
vertiico napisał/a:
to i tak blisko, ja po jedna rzecz jechalem do stolicy ( spod granicy niemieckiej ) to kawaleczek :)

daj znac jak co postanowisz, ja bym zmienil na 1.20 i sprawdzil czy nadal wystepuje ten blad.


Jak masz firmware 1.20 to podeślij na siwyyy77@wp.pl , albo wstaw gdzieś na serwer.
Bo wszelkie odnośniki na necie prowadzą do strony samsunga a tam tylko 1.21
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
ok, juz wyslalem

[ Dodano: 2007-08-12, 07:29 ]
oraz umiescilem na serwerze:

wersja nie-spakowana ( 8.3M ):
http://www.4shared.com/ac...maYcSX2YGlfxhmj

wersja spakowana ( 1.7M ) :
http://www.4shared.com/ac...maYcSX2YGlfxhmj
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wedlug mnie to na 100% nie jest wina firmware.....ot zbieg okolicznosci....aparat jest uszkodzony - zwracaj aparat natychmiast - bez pytania o serwis.
Nie baw sie w zadne wgrywania wczesniejszych firmware- nie kombinuj.....
(wydaje mi sie ze "komp" w puszce odpowiedzialny za zrobienie obrazka z danych dostarczonych przez matryce - dostal swira.... :evil: )
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
siwyyy77 Ja jeszcze jade na sofcie, ktory dostalem z aparatem. Na twoim miejscu to bym raczej dmuchal na zimne i dazyl do wymiany sprzetu. Jak na razie nie widac na forum, zeby jeszcze ktos mial podobne problemy z GX-10. Nawet jak ci bedzie dzialac poprawnie z 1.20 to co, wyjda kolejne wersje i znowu bedziesz sprawdzac czy ci robi na nich fotki czy nie? Zaplaciles za sprzet duzo kaski, sprzet sluzy do robienia fotek, wiec powinien robic fotki, a nie udawac trupa po dluzszym czasie nieuzywania.

Mam jakies tez fleszbeki, ze podobne problemy byly opisywane (na pewno ten numer z czarna fotka, no i takie ala predator, trzeba by przejrzec jeszcze forum).

No i jeszcze moze jedna glupia sugestia - sciagnac ponownie firmware. Moze jakies bajty przeklamane?, z tego co pamietam tom w prosty sposob obchodzil te ich ala-sumy-kontrolne i inne zabezpieczenia.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Aparat już spakowany i czeka na jutrzejszą wysyłke...
dziś rano, co prawda robił zdjęcia lecz wyszły takie;
http://winogrono.net/_up/...8425be6ba62.jpg

A tu pierwsze z aparatu jakie wyszło fatalne, jeszcze ze starym firmware 1.10...
http://winogrono.net/_up/...9ee8ca7e6bf.jpg

Liczę na dobrą wole sklepu :-) może jeszcze na przyszłą niedzielę (2 lata juniora) będe miał nowy sprawny aparat
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
http://pentax.org.pl/view...der=asc&start=0 tu jest watek z podobnym problemem w K10D. Niestey, zmiana firmwareu i zmiana czasu auto shut off na 3 minuty nie pomoga.
W serwisie wgraja ci od poczatku cale oprogramowanie - u mnie pomoglo. To nie jest mechaniczne uszkodzenie, wiec na nowy aparat raczejnie masz co liczyc... chociaz moze serwis Samsunga rozwiazuje sprawe inaczej niz Apollo, czego serdecznie zycze.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Aparat wysłany...
Tylko tak wypadło że jutro przyjdzie do mnie zamówiona lampa sigmy i nie będe mógł jej nawet za bardzo sprawdzić :-/
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
siwyyy77 napisał/a:
Aparat wysłany...
Tylko tak wypadło że jutro przyjdzie do mnie zamówiona lampa sigmy i nie będe mógł jej nawet za bardzo sprawdzić :-/


Moze to dlugo nie potrwa, u mnie zabrali aparat na tydzien, z czego wiekszosc to testowanie po wgraniu oprogramowania, bo jak twierdzili w serwisie byl to pierwszy taki przypadek z jakim sie spotkali.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
jerz napisał/a:
siwyyy77 napisał/a:
Aparat wysłany...
Tylko tak wypadło że jutro przyjdzie do mnie zamówiona lampa sigmy i nie będe mógł jej nawet za bardzo sprawdzić :-/


Moze to dlugo nie potrwa, u mnie zabrali aparat na tydzien, z czego wiekszosc to testowanie po wgraniu oprogramowania, bo jak twierdzili w serwisie byl to pierwszy taki przypadek z jakim sie spotkali.


No ja w zasadzie napisałem pisemko o wymianę aparatu, z racji tego, że użytkowałem go niespełna tydzień, więc nabyłem go z tą wadą (nie wyszła po jakimś miesiącu, kilku... tylko na drugi dzień).
Zobaczę jak się sklep do tego ustosunkuje... :-?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
siwyyy77, sklep nie ma się co ustosunkowywać, bo to Ty wybierasz, czy chcesz naprawy czy wymiany. Tylko zwrotu kasy nie ma się prawa żądać.
Więc sobie nie daj wcisnąć (jak chcesz wymianę), że oni do naprawy itd.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach