rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
[rysiekll] zdjęcia do oglądania i komentowania ...
Witajcie

Poniżej zapodaję portret mojej pociechy do oceny, wszelkie konstruktywne komentarze wskazane ;-)



P.S. Zrobione krótkim kitem 55/f5.6, wołane w Digimax ... i tu mogły wystąpić problemy :-P
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Trudno jest oceniać nie swoje fotki, każdy widzi świat trochę inaczej. Pozazdrościć modela.Dla mnie fotka nieco mydlana.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jak na moje, wadliwy balans bieli.



Poza tym trochę tło podciągnąłem, by sięz kolorem oczy komponowało.
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Balans też dziwny ale to jest kwestia gustu. Teraz jest wyraźnie lepsze.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Michu, fajna robota, muszę się jeszcze sporo nauczyć w kwestii cyfrowego wołania ...
Jurek, mydlana może być z kilku powodów; kit na długim końcu jest mydlany (poluję na jakieś SMC-A 50), model jest ruchliwy (na to zdjęcie musiałem się nieźle nagimnastykować ;-) i naprosić), skalowanie ...
Rozumiem że reszta w miarę przyzwoicie :mrgreen: :?:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja bym to widział tak

 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
P.S. Chyba w postprocesie jestem za mało odważny ...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Skoro kręcimy gałkami, to ja bym widział tak:

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Chyba wszyscy już tęsknią za kolejnym RC ;-)
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
zorzyk, Twoje podoba się najbardziej i mnie i żonie :-)
mygosia, sorki za lamerskie pytanie, a co to RC :?:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
rysiekll, RC = Raw Challenge.

Taki niby konkurs. Organizował go Jarek Dąbrowski. Nasyłało mu sie "gołego RAWa" - im trudniejszy [bardziej skopany] tym lepiej ;-) Ludzie sobie go ściągali. I mieli tydzień na obróbkę. A potem odsyłali do Jarka, on to wsyzstko zbierał razem - i pokazywał co komu wyszło. Można sie było dużo nauczyć.

Tutaj mas regulamin i szczegóły http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745

A poszczególne RC są porozrzucane w dziale Lightroom :-)
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
mygosia, dzięki, ale że nie skojarzyłem :oops: ... a przeglądałem przecież te topiki :mrgreen:
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
[rysiekll] zdjęcia do oglądania i komentowania ...
Dzieki uprzejmości gezeb'a (wielkie dzięki) zanabyłem Tokinę RMC 80-200/4 i ... no i co robi ktoś kto dostaje nową zabawkę ;-)

W nocy był bardzo ładny księżyc, ale niestety ta ogniskowa nawet z crop'em jest niewystarczająca, trudno. Natomiast poniżej kilka pierwszych fotek z tego szkiełka. Muszę dodać że może nie ma lekko, ale frajda niesamowita! Oczywiście trzeba pamiętać żeby nieco skorygować ostrość po usłyszeniu magicznego Piik w aparacie. No i to szkło ma słuszną wagę ... w porównaniu do kita :-P , i czasem łapki się po prostu trzęsą.

Oglądajcie, może się Wam coś spodoba, konstruktywna krytyka wskazana ...

1. ~200mm, f4, 1/125s


2. ~140mm, f4, 1/350s


3. 200mm, f4, 1/500s


4. 200mm, f6.7, 1/250s

... tu to mi się już łapska trzęsły niemiłosiernie :mrgreen:

P.S. Oczywiście 4 proszę nie traktować jako makro ...

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
WB mi nie leży. Jakieś takie za ciepłe. Wydaje mi się, że nie trafiłeś ostrością w psa. Ale może mam tylko zamazane okulary. I jakoś generalnie fotka ta do mnie nie przemawia. W 3 jest dziwnie z kompozycją. Nie wiadomo, co jest tematem zdjęcia, wzrok biega z kwiatka na kwiatek i na niczym nie może osiąść, żeby się przypatrzyć fotografii.
Ale ja tam się nie znam...
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Z kwestii czysto technicznych, to jakoś dziwnie zabarwione na czekoladowo-orzechowo, chyba to kwestia balansu bieli, ale to można spokojnie korygować jak masz RAWy.

Piesek chyba nieostry, kwiatki chyba dziwnie skomponowane (raczej łapałbym ostrość na ten prawy górny, bo przywykliśmy "czytać" również zdjęcie od lewej do prawej); a motyla też bym trochę uniósł ponad połowę (lepiej dać więcej wolnego u dołu niż u góry, bo wtedy nie spada, jes optycznie lżejsze, a to przecież motyl...)

Ale widzę, że załapałeś fajną zabawę polegającą na wyodrębnianiu głównego motywu z tła, jaką umożliwia tego typu szkło.

Ta Tokina jest full manual?
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Z psem chyba faktycznie ostrość nie teges, ... kwiatki fakt, chyba wrzuciłem z rozpędu ale to odzew mojej bliźniaczej natury :-P , teraz jakoś mi też nie leżą ;-)
Jeśli chodzi o balans bieli, to ... miałem napisać coś innego, ale faktycznie dostrzegam to co napisał Samp, jakieś takie czekoladowe co nieco ... przynajmniej 1,3 i 4, bo 2 wg. mnie jest OK.
Z czwartym przyznam się mam problem, motyl powinien być nieco bardziej żółty, ale nie do końca jeszcze panuję nad RawTherapee ... Zaś co do samego kadru motyla to się z Tobą Samp nie zgodzę, on sobie odpoczywa na kwiatku i dopiero się uniesie, a do tego potrzebna jest przestrzeń u góry, nie wiem ale dla mnie jakoś tak bardziej naturalnie.

P.S. RAWy mam, to jeszcze pogmeram :mrgreen:

[ Dodano: 2007-08-29, 21:46 ]
Samp napisał/a:
Ale widzę, że załapałeś fajną zabawę polegającą na wyodrębnianiu głównego motywu z tła, jaką umożliwia tego typu szkło.
fakt :-D
Samp napisał/a:
Ta Tokina jest full manual?
posiada automatykę przysłony
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Fotka motyla dla mnie piękna. Co do psa:200mm i 1/125s a w podręcznikach jak wół stoi, że minimalny czas powinien być odwrotnością ogniskowej; czyli tutaj co najmniej 1/200s
(choć dla mnie tragedii nie ma jeśli chodzi o fotkę)
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
hamster napisał/a:
Fotka motyla dla mnie piękna
thx
hamster napisał/a:
Co do psa:200mm i 1/125s a w podręcznikach jak wół stoi, że minimalny czas powinien być odwrotnością ogniskowej; czyli tutaj co najmniej 1/200s
wiem, wiem ... :-P

[ Dodano: 2007-08-29, 22:15 ]
Z kwestii technicznych; poprawiłem balans bieli, chyba powinno już być dobrze ...

[ Dodano: 2007-09-03, 18:15 ]
Ciąg dalszy bojów :-D (zastanawiam się nad założeniem wątku o psach :-P )

200mm, f/4.5, 1/350s


[ Dodano: 2007-11-18, 18:07 ]
I najnowsze, zimowe "psie" wprawki (wszystko z tejże samej Tokiny RMC 80-200, iso200 i 200mm):

(1/750s f/6.7)


(1/750s f/5.6)


(1/1000s f/5.6)

(wiem że ostrość zwiała na ogon :-P )
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
ostatnie mi sie podoba. światło fajnie "zakolorowało" śnieg(Am I Right?)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
blanchet napisał/a:
światło fajnie "zakolorowało" śnieg
Jako technokrata wyzuty z romantyzmu powiem, ze WB nie teges :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach